W Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Będzinie w dn. 04.10.2018 r. zespół wokalno - instrumentalny I LO w składzie:

wokal: Julia Szlachta kl. IA1, Wiktoria Szlachta kl.IA1, Oliwia Turek kl. IA1, Maja Chruściel kl. IIB, Justyna Sobieraj kl. II B, Patrycja Domagała kl. II D

pianino: Bernard Stawarz kl. I A1, Szymon Cisowski kl. II C, Jakub Dyczko kl. III D

skrzypce: Wiktoria Szostak kl. III D

gitara basowa: Jakub Bukowiec kl. II B

po opieką P. prof. G. Zawały i prof. B. Pustułki uczestniczył w przesłuchaniach rejonowych Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznych „Śpiewam Tobie Polsko” z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Komisja oceniała zarówno dobór repertuaru, technikę wykonania, emisję głosu oraz dykcję i ogólny wyraz artystyczny. Nasza grupa profesjonalnie, brawurowo, z artystycznym smakiem i fantastycznym akompaniamentem wykonała 3 pieśni „Powrócisz tu” z repertuaru Ireny Santor, „Kronikę” Marka. Grechuty oraz „Biały krzyż” Seweryna Krajeńskiego. Występ - uczta duchowa i niezapomniane wrażenia. Nasz zespół dostał się do finału. Gratulujemy!

B.P.

Galeria zdjęć