zyczenia

 wig 3b

Galeria zdjęć

 wigil 2b
Czas świąteczny to moment wyczekiwany przez cały rok. Przyspieszyliśmy nieco tę chwilę i w czwartek 16 grudnia biesiadowaliśmy wspólnie na Klasowej Wigilii. Było rodzinnie i na bogato! Barszczyk czerwony... pierogi z kapustą i grzybami... sałatki... ciasta... i inne  pyszności! Wszystkim Żeromiakom - dyrekcji, nauczycielom, kolegom i koleżankom z innych klas składamy wigilijne życzenia wszystkiego dobrego oraz pomyślności w Nowym Roku 2022! 
2b+ MZ

swiatelko2021

Przekazanie Betlejemskie Światełko Pokoju przez Skauting Zawiercie. Dziękujemy!

DPS plakat 2021

Drodzy Przyjaciele!
Już po raz drugi podopieczni DPS w Zawierciu napisali list do Świętego Mikołaja. Pomóżmy im spełnić świąteczne marzenia. Za chwilę pojawią się tu pierwsze listy.
Poniżej znajdziecie przewodnik jak zrobić paczkę:
☑ wybranie listu obywa się poprzez dodanie komentarza "wybieram” (decyduje czas wiec bądźcie czujni i spieszcie się)
☑ w celu potwierdzenia otrzymasz od administratora informację zwrotną czekaj na nią😀 cierpliwie.
☑ na świątecznie zapakowane paczki czekamy do 13 grudnia w budynku ILO w godzinach od 8 do 14
☑ prezenty podpisujemy numerem listu (np. "list numer 1")
☑ tegoroczna akcja ma motyw świątecznego kubka, pamiętajcie, aby on oprócz pożądanych prezentów obowiązkowo znalazł się w paczce.
Następnie dostarczymy paczki podopiecznym DPS w Zawierciu. Liczymy na waszą hojność i wielkie serce. Pamiętajcie w każdym z nas tkwi moc czynienia dobra.
Link do wydarzenia:https://fb.me/e/1dEfVEv3C
Koordynator akcji: Marta Skrzypiciel

III-kategoria-Zwyciczyni-Julia-Ludwicka-kl-II-II-Liceum-Oglnoksztacce-im-Mikoaja-Kopernika-w-Bydgoszczy-1024x720

Rowery, zestawy do darta, namioty, sprzęt do gry w badmintona i ping-ponga, piłki, koszulki sportowe, ale także czytniki e-booków i słuchawki bezprzewodowe… Takie są nagrody w tegorocznym konkursie Rzecznika Praw Dziecka na najlepsze prace plastyczne o tematyce związanej z prawami dziecka. Prace można tworzyć w dowolnej technice.

Szkoły zainteresowane udziałem w konkursie powinny do dnia 17 grudnia 2021 r. zgłosić swój udział, przesyłając wypełniony formularz zgłoszenia oraz skany lub zdjęcia wybranych prac plastycznych wraz z imieniem i nazwiskiem autora (lub autorów) i informacją o kategorii wiekowej – na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Każda szkoła może nadesłać maksymalnie 3 prace plastyczne autorstwa uczniów w każdej z kategorii wiekowych (najlepsze zdaniem osób oceniających prace na poziomie szkoły). Organizatorzy ustalili trzy kategorie wiekowe. Dwie dotyczą szkół podstawowych: kl. I-IV, kl. V-VIII, jedna przeznaczona jest dla szkół ponadpodstawowych. Prace będą oceniane osobno dla każdej kategorii wiekowej. Prace mogą być wykonane dowolną techniką i w dowolnym formacie. Więcej informacji: www.brpd.gov.pl

Osoby zainteresowane konkursem prosimy o kontakt z pedagogiem szkolnym Joanną Dziechciarz - Dudą.

 

dyplomszkolapamieta male

UBEZPIECZENIE

Szanowni Rodzice!

Umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków młodzieży szkolnej na terenie szkoły, jak również w przypadku organizowania imprez i wycieczek szkolnych w kraju, jest dobrowolną formą ubezpieczenia. Umowa ta może być zawierana wyłącznie z woli rodziców, toteż prosimy o ubezpieczenie dzieci we własnym zakresie. 

Przykładowe możliwości ubezpieczeń pod adresami

http://www.cmf.pl/ 

https://e-nfs.pl/ubezpieczenia/nnw-szkolne/zakres-ochrony 

https://ubezpieczenia.nau.pl/

https://www.aviva.pl/agent/22687/    

Ulotki: https://drive.google.com/drive/folders/1HcZJCKW6G5lPFuwpLSFg9QMrVahatcbw?usp=sharing

223
Z przyjemnością informujemy, że Zarząd Województwa Śląskiego wyznaczył termin II naboru Wniosków o przyznanie stypendium w roku szkolnym 2021/2022, w ramach projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty – VI edycja” oraz zatwierdził wzory dokumentów niezbędnych do jego realizacji. Termin naboru został ustalony na okres: od 20 września 2021 r. do 22 października 2021 r.

male roz

Galeria zdjęć

 

GALERIA STARA ŁAŹNIA i  KUŹNIA TALENTÓW I LO !  
 
Spieszymy  donieść o fenomenalnym finale warsztatów plastycznych! Trzy plakaty wykonane przez uczennice klasy 1b zostały wybrane przez prof. Zbigniewa  Bajka – polski artysta współczesny, profesor krakowskiej ASP- na oficjalną  wystawę dotycząca Franza Kafki. Prace zostaną wystawione na stronie www projektu oraz umieszczone w publikacji.  Autorkami plakatów są: 
Julia Gumula 1b
Nikola Bielecka  1b
Emilia Wójcik 1b
Natalia Felczuk 1b.
Gratulujemy  wyobraźni,  nowatorskich pomysłów i talentu! 
 
Jeszcze teraz dziękujemy Pani Karolinie Kindler- Skowronek za wprowadzenie w magiczny świat kultury i sztuki! 
 

pobrane

W poniedziałek 14 czerwca mieliśmy okazję uczestniczyć w konsultacjach odnośnie nowej formuły Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Odbyło się pod patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego. Główną ideą konsultacji było włączenie młodego pokolenia Polaków w proces współdecydowania w sprawach dla nas najistotniejszych. Po krótkim wprowadzeniu zostaliśmy podzieleni na 3 osobowe grupy, w których wspólnie omawialiśmy pomysły dotyczące nowego Stypendium. Wszyscy mieliśmy możliwości współpracować z młodzieżą z całej Polski i razem stworzyć kreatywne propozycję zmian. Mamy nadzieję, że nasze wnioski zostaną wzięte pod uwagę i wspólnie uda nam się wprowadzić nowe kryteria przyznawania Stypendium.

Alicja Matysik

g-rafika-1 

Informacje o szczepieniach

q1

Drodzy uczniowie I LO,

Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki opublikowany został harmonogram powrotu uczniów do nauki stacjonarnej.  Realizując jego wytyczne Dyrektor ZSO ustalaliła harmonogram działalności I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu.

Od dnia 17 maja 2021 r. do 30 maja 2021r. wprowadza się w szkole hybrydowy tryb nauczania zgodnie z opracowanym harmonogramem.

W dniach 17 – 21 maja 2021 r. w trybie stacjonarnym uczyć się będą uczniowie klas II: IIc, IId, IIe, IIf, IIg, IIh. W tym okresie wszyscy uczniowie klas I oraz IIa i IIb pracują w trybie zdalnym.

Zaś w dniach 24 – 28 maja 2021 r. będzie odwrotnie. W trybie stacjonarnym uczyć się będą wszyscy uczniowie klas I oaz IIa i IIb, a uczniowie II: IIc, IId, IIe, IIf, IIg, IIh będą pracować w trybie zdalnym.

Szczegółowe informacje przekazują uczniom wychowawcy klas.

                                                                                                                                                                                                                                        Dyrekcja I LO

Miło nam poinformować, że 10 maja odebraliśmy podziękowanie oraz dyplom dla naszej uczennicy Nicoli Stemplowskiej z klasy II A, za udział w XII Wojewódzkim Konkursie "Prawda i kłamstwo o Katyniu" zorganizowanym przez Panią Jadwigę Wiśniewską – Poseł do Parlamentu Europejskiego. Patronat naukowy nad konkursem objął Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach, zaś patronat medialny sprawowali TVP Katowice, Polskie Radio Katowice, Radio FIAT, Tygodnik Katolicki „Niedziela” oraz portal Częstochowskie24. Do konkursu zgłoszono 192 prace z całego województwa śląskiego – jury miało zatem dużo pracy, a konkurencja była duża. Doświadczenie zdobyte podczas pracy nad tematem dało dużo satysfakcji oraz pozwoliło na głębsze zbadanie tematyki katyńskiej przez uczennicę. Nicola pracowała pod opieką prof. Aleksandry Widawskiej.

Galeria zdjęć