„Służyć poprzez przyjaźń” – to motto Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA (International Police Association). Kierując się tymi słowami w 2014roku podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Regionem Zawiercie IPA a I LO im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu. Wzajemna współpraca ma służyć podnoszeniu wiedzy w obszarze bezpieczeństwa i prawa oraz kształtowaniu postaw obywatelskich wśród młodzieży, ale również kształtowaniu pozytywnych relacji międzyludzkich i chęci pomocy drugiemu człowiekowi.

Karina Surowiec

 


 

Mikołajki dla Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Gołuchowicach 2018

Galeria zdjęć


 WSPÓLNIE DZIECIOM 2016

Po raz kolejny udało się! Drodzy Żeromiacy! Zauroczeni atmosferą, na fali pozytywnych emocji, na szybko, mając przed oczyma radosne buzie dzieci, zawiadamiamy, że po raz "enty" udało się nam zorganizować spotkanie mikołajkowe dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gołuchowicach. Dzięki funduszom zgromadzonym podczas Dnia Kawy i dzięki pomocy wolontariuszy oraz sponsorów dzieci z placówki obdarowane zostały "wypasionymi" paczkami. Było głośno, radośnie i smacznie dzięki naszym sponsorom. Szczególnie dziękujemy: IPA Zawiercie, Grupie Jura.pl, OSiR Zawiercie, Football Academy, SGRW Radzionków, Piekarnia - Ciastkarnia Anetka, PRONOMIS - balony z helem.
Po raz kolejny udowodniliśmy, że chcemy dać odrobinę szczęścia innym. Każdy może zostać Świętym Mikołajem!

MZ,KS,MS, klasy 2d, 2c, 3a, 3c,1a,1b,1c.

Galeria zdjęć

 


 

 

 


II Jurajski Półmaraton - 2016

 

W niedzielę, 18.09 mimo kapryśnej pogody daliśmy radę! Po raz kolejny uczestniczyliśmy w wolontariacie podczas II Jurajskiego Półmaratonu. Sylwia Prokop, Kasia Koclęga, Karolina Jakubus, Ilona Baranek, Aldona Michalik, Wojtek Kleciek, Dawid Świerczek, Natalia Król. W półmaratonie brała udział uczennica klasy I - Julia Szczygieł oraz w biegu towarzyszącym na 5 km wystartowały pedagog szkolny pani Joanna Dziechciarz - Duda, a w konkurencji nordic walking kierownik administracji pani Marzena Szczepanik. Wszystkim gratulujemy, a wolontariuszom bardzo dziękujemy za pomoc. Opiekun wolontariuszy - pani Karina Surowiec.

 Galeria zdjęć

 


 


III Biegu Zdobywców Orlich Gniazd 2016

 

W upalną niedzielę, 5 czerwca grupa wolontariuszek z klasy 1a stawiła się na zamku w Podzamczu. Dominika Kuźniak, Karolina Jakubus, Ilona Baranek, Kasia Koclęga, Malwina Ptak, Aldona Michalik, Sylwia Prokop, Liwia Walczyk, Ania Pilarska, Milena Nędza pod opieką prof. Kariny Surowiec pomagały w organizacji III Biegu Zdobywców Orlich Gniazd. Wśród startujących znalazły się także osoby z naszej szkoły, pani pedagog Joanna Dziechciarz-Duda, pani Marzena Szczepanik, która zajęła trzecie miejsce na dystansie 5 km NW, a także Szymon Kiszel z klasy IIA, który zwyciężył w biegu na dystansie 5 km mężczyzn. Serdecznie gratulujemy i do zobaczenia we wrześniu na Półmaratonie. 

Galeria zdjęć


Dzień Otwartych Dni 


Druga edycja projektu "Bezpiecznie zakręceni" za nami.


8 lutego br. na hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego odbyło się drugie spotkanie w ramach projektu edukacyjnego „ Bezpiecznie zakręceni”. Głównym celem projektu jest kształtowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa poprzez właściwe zachowania, przyzwyczajenia i nawyki, rozwijanie u uczniów samokontroli i odpowiedzialności za własne czyny i decyzje. Projekt przybliża uczniom wiedzę zachęcającą ich do bezpiecznych zachowań, szczególnie w zakresie profilaktyki uzależnień, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zachowania się w niektórych sytuacjach zagrożenia, przekazanie młodzieży wiedzy o tym jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo, jak unikać sytuacji ryzykownych mogących doprowadzić do zagrożenia zdrowia i życia oraz jak należy się zachować, kiedy dochodzi do wypadku etc.
Gościliśmy młodzież z sześciu gimnazjów: Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Porębie, Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Zawierciu, Gimnazjum nr 2 im. Stanisława Szymańskiego w Zawierciu, Gimnazjum nr 3 w Zawierciu, Gimnazjum w Kroczycach oraz Gimnazjum w Łazach. Nasi goście uczestniczyli w szeregu zajęć, były to: prelekcja na temat ratownictwa wodnego, ratowanie tonącego na zamarzniętym zbiorniku wodnym oraz bezpieczeństwo na Jurze, ponadto mieli możliwość sprawdzenia swoich sił na ściance wspinaczkowej, uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez trenera personalnego, instruktora fitness, także ciekawostką była prezentacja uzbrojenia policjanta, alkogogle. Szczególnym gościem była Pełnomocnik Prezydenta Miasta Zawiercia do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii Pani Halina Bulska - Sobusik.
W czasie imprezy gościliśmy naszych absolwentów: Radosława Drozdowicza, Bartosza
Pawlika, Anię Bzdęgę i ich nieodłączne kostki Rubika. Impreza nie odbyłaby się bez wsparcia naszych partnerów: Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA – Region IPA Zawiercie, Grupy Jura.pl, WOPR Zawiercie, OSiR Zawiercie, a także sponsorów, a byli to: sklep sportowy - Sengam Sport, Centrum Ogrodnicze – Daglezja, Producent wody i napojów – Jura Skałka, Centrum Rozwoju Lokalnego, Cukiernia – Kawiarnia – Skała, Park Wodny Jura w Łazach, Restauracja La Stazione, Gospodarstwo Sadownicze - Jerzy Mikoda. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu imprezy. Zapraszamy za rok….a tymczasem…do galerii

K.S. 


 

 


 "Bezpiecznie zakręceni" 2015 

W ramach projektu „Bezpiecznie zakręceni”; 09.04.2015 gościliśmy w murach naszej szkoły przedstawicieli stowarzyszenia IPA. W czasie warsztatów uzyskaliśmy wiele cennych informacji o prawnych aspektach naszych czynów, odpowiedzialności, a także o zagrożeniach, jakie możemy spotkać w życiu codziennym m.in. cyberprzemoc, dopalacze. Głównym punktem zajęć była prezentacja filmu „Więzienie – stracony czas”, poparte krótkim wykładem jednego z zaproszonych gości - strażnika więziennego, który w zajmujący sposób opowiedział nam o swojej pracy.

K. S.

Galeria zdjęć


Wspólnie dzieciom - Gołuchowice Żeromski 2015

Galeria zdjęć   


Wspólnie dzieciom


Zapraszamy do Żeroma na pierwsze spotkanie pt.:"Zabezpieczeni pasją" rozpoczynające cykliczny projekt edukacyjny "Bezpiecznie zakręceni".

 


CROSSOWY & MARSZ NORDIC WALKING, CZTERY PORY ROKU- jesień

Piękna, słoneczna niedziela, 19 października... po raz kolejny nie zawiedliśmy. Grupa uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich wspierała czwarty, finałowy już BIEG CROSSOWY & MARSZ NORDIC WALKING, CZTERY PORY ROKU- jesień, organizowany przez grupę PALEO. Wolontariusze z naszej szkoły działali w takich punktach jak: OSiR Zawiercie, Pomrożyce, Skarżyce - Okiennik. Podzieleni na zespoły, kierowali uczestników biegu w odpowiednie miejsca, kibicowali, podawali wodę, zbierali dane czy byli pomocni przy wręczaniu nagród. Uczniowie pod opieką Pani Kariny Surowiec spędzili bardzo pracowity, ale udany dzień, który na pewno zostanie w ich pamięci. Czekamy na kolejną edycję Biegu i oczywiście jesteśmy chętni do pomocy :)

Galeria zdjęć


 Bieg crossowy

 

Sobotę 31 maja dziewczęta z klas I a i II a spędzały w Ogrodzieńcu. Odbywał się tam Drugi Bieg Crossowy Szlakiem Orlich Gniazd, którego organizatorem było współpracujące z naszym liceum Stowarzyszenie IPA oraz grupa PALEO. Dziewczyny, pod opieką Profesor Kariny Surowiec poświęciły swój czas wolny, kierując uczestników w wyznaczone miejsca, pomagały przy ich rejestracji, a także nawigowały ich na jakże trudnej i długiej trasie biegu. Zachęcały też do zostania honorowym dawcą szpiku. Po skończonej pracy mogły one uczestniczyć w wielu atrakcjach, które były przygotowane na zamku w Podzamczu. Z chęcią słuchały koncertu, strzelały z łuku, wspinały się na ściankę wspinaczkową, czy zwiedzały ruiny zamku.Wszystkie uczestniczki jednogłośnie uznały, ze to był bardzo udany dzień. Wśród zawodników znalazła się także reprezentacja naszej szkoły w osobach: Pani dyrektor - Bożeny Bańskiej, Pani pedagog - Joanny Dziechciarz, Pani kierownik administracji - Marzeny Szczepanik. Gratulujemy kondycji i wytrwałości.
KL&MK


 Tydzień Bezpieczeństwa z IPA 2014

 

  Galeria zdjęć


 Niespodzianka -2013

ipa lo 

Członkowie IPA Zawiercie wraz z przedstawicielką firmy Virtu – panią Katarzyną Bilnik, a także z panią dyrektor I LO im. St. Żeromskiego w Zawierciu - Bożeną Bańską i nauczycielką – panią Kariną Surowiec, po raz kolejny zrobili niespodziankę podopiecznym i dyrekcji Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Gołuchowicach k. Siewierza. 120 kg uszek z grzybami, podarowanych przez firmę Virtu oraz kilka pokaźnych worków z odzieżą i zabawkami, które zebrali uczniowie naszego liceum trafiło do ośrodka. Tak się składa, że właśnie w tym dniu (17.12.2013) wychowankowie placówki usiedli do wspólnej kolacji, symbolizującej wieczerzę wigilijną, więc kulinarny podarunek okazał się strzałem w 10-tkę, podobnie jak ubrania, które również będą dobrze wykorzystane. Kolejny raz możemy stwierdzić, że pomaganie drugiemu człowiekowi, daje dużo radości!!!

 

Zapraszamy do galerii

Dzień wrażeń! - 2013

lo ipa

Region IPA Zawiercie we współpracy z naszym liceum, zorganizował (10.12.2013) niesamowity dzień pełen wrażeń i atrakcji dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Gołuchowic k. Siewierza.

Cała impreza rozpoczęła się na lotnisku w Pyrzowicach, gdzie przewodniczący Regionu IPA Pyrzowice – Sylwester Pokrywka, oprowadził nas po lotnisku. Pas startowy, taras widokowy, startujące samoloty były nie lada atrakcją dla podopiecznych, jednak największy zachwyt wywołały potężne samochody Straży Pożarnej Lotniska oraz samolot, który podziwialiśmy stojąc tuż przy nim.

Kolejnym etapem mikołajkowej przygody była wizyta w hotelu Villa Verde, gdzie na wychowanków ośrodka czekały wodne atrakcje. Jacuzzi, zjeżdżalnia, kula do chodzenia po wodzie sprawiły ogromną radość młodym ludziom. Kalambury, zgadywanki i inne zabawy, urozmaiciły czas grupie, która nie mogła skorzystać z basenu. Przy wspólnym posiłku był czas na rozmowę i odpoczynek przed kolejną porcją dobrej zabawy.

Wszystkich gości w magiczną podróż do świata bajek zabrali członkowie i sympatycy zawierciańskiej IPA, którzy przygotowali pełne humoru przedstawienie, przypominające najwspanialszych bohaterów bajkowych. Gościem specjalnym imprezy był nikt inny, jak sam św. Mikołaj, który każdemu wychowankowi wręczył prezenty. Na ręce dyrekcji ośrodka, uczniowie, którzy licznie wzięli udział w całym przedsięwzięciu oraz przedstawiciele grona pedagogicznego: prof. Karina Surowiec, prof. Marta Skrzypiciel, prof. Małgorzata Zrebny z Panią Dyrektor naszej szkoły Bożeną Bańską na czele, wręczyli dodatkowe podarunki przeznaczone dla ośrodka.

Nasz wspólny dzień zakończył się pamiątkową fotografią oraz uściskami przeplatanymi uśmiechami i łzami wzruszenia. Podczas tych emocjonujących chwil, pamiętaliśmy o tych, bez których nie udałoby się zorganizować tak ekscytującego dnia, dlatego szczególne podziękowania należą się takim podmiotom jak: Region IPA Pyrzowice, hotel Villa Verde, Virtu, GONPOL, WOPR Zawiercie. Jest to pierwsza tego typu akcja zawierciańskiej IPA, ale zapewne nie ostatnia....!!!

Miło jest być choć przez chwile św. Mikołajem i móc sprawić radość tym, którzy najbardziej tego potrzebują...

K.S.

Zapraszamy do galerii

Wspólnie dzieciom

mikolajipa700
International Police Association Region Zawiercie we współpracy z I LO im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu, organizuje mikołajkowe atrakcje dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Gołuchowicach. Dzień pełen wrażeń, tj. 10 grudnia 2013r, rozpocznie się od…. Relacja niebawem.

 


Bieg i marsz„Służyć poprzez przyjaźń” – to motto Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA (International Police Association) i właśnie kierując się tymi słowami w tym miesiącu podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Regionem Zawiercie IPA a I LO im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu. Wzajemna współpraca ma służyć podnoszeniu wiedzy w obszarze bezpieczeństwa i prawa oraz kształtowaniu postaw obywatelskich wśród młodzieży, ale również kształtowaniu pozytywnych relacji międzyludzkich i chęci pomocy drugiemu człowiekowi. Pomostem łączącym szkole z IPA jest pani prof. Karina Surowiec, która jest również oficjalnym sympatykiem stowarzyszenia.