Dzisiejszy (3 już!) dzień poświęcony był poważnym tematom - stereotypy oraz Prawa Człowieka. Na sam początek, kiedy mieliśmy wyznaczyć osobę z daną cechą przekonaliśmy się, jak łatwo ulec szufladkowaniu ludzi. Rozmawialiśmy o tym, jakie są tego skutki i przyczyny oraz dlaczego wciąż temu ulegamy. Resztę dnia spędziliśmy nad Prawami Człowieka - stworzyliśmy swój świat idealny, nową planetę, której zasady były nieświadomie zbliżone do Praw Człowieka. Długo rozważaliśmy treść owych Praw, i jak wynika z rozmów nie tylko z uczniami Żeromskiego, ale też z innymi uczestnikami - myślimy nad nimi! Następnie podzieleni na grupy, poznawaliśmy różnych działaczy społecznych, którzy zginęli za wolność słowa, a jutro będziemy opowiadać o ich życiu. Wieczorem słuchaliśmy naszych przyjaciół z Portugalii opowiadających o ich cudownym kraju, zatańczyliśmy ich tradycyjny taniec z szerokim uśmiechem na ustach. Jutro czeka nas kolejny, ciężki dzień.

E.L.

Galeria zdjęć