W ramach projektu e Twinning mamy przyjemność zaprosić w fascynującą podróż o ruinach Zamku Ogrodzieniec. Historia zamczyska sięga XIV wieku, wzniesiony został za czasów króla Kazimierza Wielkiego na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko -Częstochowskiej (515,5 m n. p. m.), to największy i najbardziej znany obiekt zamkowy na Śląsku, a także najpopularniejszy ze wszystkich zamków na Szlaku Orlich Gniazd. Stanowi przykład kunsztu dawnych budowniczych, którzy przez stulecia uczynili z Ogrodzieńca imponującą magnacką rezydencję.

Ta atrakcja turystyczna urzekła nas swoją siłą i pięknem, i to właśnie ją jako pierwszą chcieliśmy pokazać partnerom projektu.

Podróż po ruinach Zamku składa się z 3 części, dzisiejsza opowiada o historii. Już dziś zapraszamy na koleją część ………………….o duchach

Projekt realizują uczniowie Alicja Matysik, Maja Lenarcik i Maja Parzniewska, klasa2h.

Szczególne podziękowania dla przewodnika, który oprowadzał nas po ruinach starego Zamczyska Pana Wojtka Latacza.

Wojtek Latacz Eagle Nests Trail guide

https://www.facebook.com/EagleNestsTrail