Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją programu "Dzień Przedsiębiorczości". Nasza szkoła od trzech lat bierze czynny udział w wydarzeniu. 

 dz przed 2024

Prezentacja

 
mini WOPR
Spotkanie z ratownikiem WOPR, które miało miejsce 4 marca, dostarczyło uczniom niezwykle cennej wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacjach tonięcia. Pan Andrzej Kręgiel dokładnie omówił, jakie przedmioty codziennego użytku można wykorzystać do ratowania tonącej osoby, włączając w to puste butelki, przedłużacze, spodnie, reklamówki i inne podobne przedmioty codziennego użytku.
Dodatkowo, uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z profesjonalnym sprzętem używanym przez ratowników, takim jak koła ratownicze, pasy ratownicze typu "węgorz", piłki i liny. Pokazano im również czynności związane z resuscytacją prowadzoną na lądzie, obejmującej zarówno dorosłych, dzieci, jak i niemowlęta.
Niezwykle ważnym aspektem tego spotkania było zaangażowanie naszych uczniów, którzy działają jako ratownicy. Wojtek Mysur, Michał Zagórski i Jakub Makieła aktywnie pomagali podczas wydarzenia. Warto również wspomnieć, że w naszej szkole działa duża drużyna ratowników i ratowniczek, wśród których są: Dominika Sikora, Ewa Socha, Jakub Cebo, Wojciech Mysur, Michał Zagórski, Jakub Makieła, Krzysztof Śrubarczyk, Maja Chwalba, Maja Musialska, Natalia Felczuk i Natalia Nowak.
Dzięki temu spotkaniu uczestnicy nie tylko zdobyli kluczową wiedzę i umiejętności ratowania życia, ale także mogli doświadczyć zaangażowania swoich kolegów i koleżanek, co może być inspiracją do dalszego działania i nauki. Koordynatorka spotkań: Joanna Dziechciarz - Duda

sanepid1 

W dniu 10 stycznia 2024 roku odbyły się spotkania klas I i II z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zawierciu - panią Katarzyną Domagałą (starszy asystent - Oświata Zdrowia). Spotkania miały na celu przybliżenie młodzieży dwóch tematów: #NoweNarkotykiNoweZagrożenia i profilaktyka HIV/AIDS. Koordynator spotkań: Joanna Dziechciarz - Duda 

test gry 
W dniu 14.11.2023 odbył się test kooperacyjnej gry edukacyjno-profilaktycznej o bezpieczeństwie w sieci . Podczas zajęć na godzinie wychowawczej klasy Id uczniowie wraz z funkcjonariuszami Policja Śląska asp. Szymonem Czysz oraz asp. Iwoną Dubaj w towarzystwie nauczyciela z Metis - samorządowa, akredytowana placówka doskonalenia nauczycieli panią Grażyną Skirnuntt oraz przedstawicielką wydawnictwa Ewerro pani Kają Burzyńską rozegrali grę edukacyjną „Wylogowani". Rozgrywka odbyła się przedpremierowo, a nasi uczniowie mogli podzielić się ciekawymi komentarzami oraz spostrzeżeniami odnośnie wykonywanych zadań. Gra planszowa „Wylogowani” jest kooperacyjną grą planszową. Podczas wykonywania kreatywnych zadań, uczniowie poszerzali swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w Internecie – dzielili się dobrymi radami i doświadczeniami, a także współpracowali podczas rozgrywki. Towarzyszący im funkcjonariusze policji czuwali nad rozmową i bez problemu odpowiadali na trudne, nurtujące młodzież pytania. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli zagrać w oficjalną wersję gry, zaraz po premierze!
pedagog szkolny: Joanna Dziechciarz-Duda

Żeromiacy uczą się samoobrony ❗
Dziś, w ramach współpracy z Komendą Powiatowa Policji w Zawierciu, klasa 2c i 2d brały udział w warsztatach samoobrony.