Chcesz się pozbyć starych podręczników, a może jeszcze potrzebujesz jakiejś książki?
👉Weź udział w corocznym Kiermaszu używanych podręczników w I LO.
👉Uczniowie zainteresowani sprzedażą podręczników z poprzednich lat mogą od dnia 20.06.2022 r. do dnia 23.06.2022 r. oraz 02.09.2022 r. do 09.09 2022 r. przynieść do biblioteki podpisane ołówkiem (imię i nazwisko, klasa, cena) podręczniki do sprzedaży.
👉Finał kiermaszu w dniu 09.09.2022 r. na długiej przerwie w czytelni szkolnej. Wszelkich informacji udziale biblioteka szkolna. Kontakt także poprzez adres emailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 
Żeromiacy uczą się samoobrony ❗
Dziś, w ramach współpracy z Komendą Powiatowa Policji w Zawierciu, klasa 2c i 2d brały udział w warsztatach samoobrony.
 
 

pol 19 04

W dniu 19 kwietnia odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu, sierżantem Konradem Kluzą. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas II. Tematyka spotkania to zagadnienia z przepisów prawa i cyberprzestępstw. Spotkania koordynuje Joanna Dziechciarz - Duda.

ksiaz1

Czym jest Dzień Książki?

Dzień Książki jest ogólnoświatowym świętem organizowanym przez UNESCO. Jego celem jest promowanie literatury i czytelnictwa, a także ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

Kiedy jest Dzień Książki?

Dzień książki obchodzony jest 23 Kwietnia każdego roku. Nie jest to data przypadkowa - 23 kwietnia zmarli słynni pisarze Miguel de Cervantes i William Shakespeare (zgodnie z kalendarzem juliańskim) oraz Inca Garcilaso de la Vega - peruwiański historyk. Jest to jednocześnie data urodzin wielu słynnych autorów, w tym Vladimira Nabokova, Maurice’a Druona czy Halldóra Laxnessa. Oficjalnie Dzień Książki został ustanowiony w 1995 roku przez UNESCO, jednak jego historia sięga znacznie wcześniej - jego idea pojawiła się już w 1926 roku w Katalonii. To wtedy ustalono, że data 23 kwietnia będzie idealną na tę okazję. Dzień Książki jest w Hiszpanii oficjalnym świętem od 1930 roku, a w 1964 zyskało ono ten status we wszystkich krajach hiszpańskojęzycznych.

Jak obchodzony jest Światowy Dzień Książki?

W Dniu Książki odbywają się przeważnie liczne wydarzenia kulturalne i artystyczne, spotkania z autorami, wspólne czytanie i inne aktywności mające na celu promowanie czytelnictwa.

Dlaczego Światowy Dzień Książki jest ważny?

Wydawałoby się, że korzyści czytania książek są powszechnie znane, a jednak do regularnego czytania przyznaje się tylko niewielki odsetek Polaków. Dzień Książki to wspaniała okazje, by zaszczepić dzieciom miłość do książek, która na pewno zaowocuje w ich dalszej edukacji i życiu.

https://www.twinkl.pl/event/dzien-ksiazki-2022

ty i Turkusowy w Linie Zasady Dynamiki Fizyka Plakat

policja kl1

W dniu 6 kwietnia odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu, sierżantem Konradem Kluzą. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I. Tematyka spotkania dotyczyła przede wszystkim zagadnień związanych z odpowiedzialnością karną nieletnich i pełnoletnich osób, które naruszą zasady prawa. Poruszane były także tematy związane z profilaktyką uzależnień. Poza częścią, gdzie nasz zaproszony gość prowadził prelekcję, był też czas na pytania od słuchaczy oraz możliwość przejścia się w alko i narkogoglach.

srart  dz przed1

Uczniowie klas III przystąpili do Programu „Dzień Przedsiębiorczości”, który sprzyja podejmowaniu decyzji w planowaniu dalszej drogi zawodowej. Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy i zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, pozyskania informacji o niezbędnych predyspozycjach.

W dniu dzisiejszym odbyła się lekcja wprowadzająca, podczas której uczniowie zapoznali się z celami programu, warunkami odbycia wizyty w miejscu pracy oraz z zasadami takimi jak : dress code i elementy savoir-vivre. Zajęcia przygotowały i poprowadziły: Sylwia Nowicka i Joanna Dziechciarz-Duda

W dniach 6-8 kwietnia grupa 58 uczniów będzie obserwowała pracę w swoim wymarzonym zawodzie.

polic2

30.03.2022 odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu, sierżantem Konradem Kluzą. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas III (po podstawówce), a głównym tematem był handel ludźmi.
"Handel ludźmi uznawany jest za współczesną formę niewolnictwa. To przestępstwo polegające na odebraniu wolności tym, którzy padają jego ofiarą i wykorzystaniu ich w celu osiągnięcia korzyści. Ludzie w trudnym położeniu, słabo wykształceni, bezrobotni, nie mający wystarczających środków do życia, a także wszyscy ci, którzy planują wyjazd za granicę w poszukiwaniu pracy i lepszego życia są szczególnie narażeni na próbę zwerbowania ich przez grupy przestępcze trudniące się handlem ludźmi.

Na całym świecie ofiary handlu ludźmi, zarówno kobiety jak i mężczyźni, zmuszane są do wyczerpującej pracy, do uprawiania prostytucji, żebrania, popełniania przestępstw oraz innych aktywności które przynoszą dochody kontrolującym ich sprawcom. Ofiary często przewożone są z krajów relatywnie biedniejszych do bardziej zamożnych, w których sprawcy mogą osiągnąć wyższe zyski.

W trakcie tego procederu ludzie traktowani są jak towar, przekazywani z rąk do rąk, zastraszani, dręczeni fizycznie i psychicznie. W wyniku wykorzystania często tracą zdrowie i poczucie własnej wartości, a trauma po takich wydarzeniach może towarzyszyć im przez resztę życia.

Historie Fabii, Ivo, Krzysztofa i Kuby pokazują jak łatwo można wpaść w pułapkę zastawioną przez handlarzy i znaleźć się w sytuacji zniewolenia i wykorzystania.
Komiks został wydany w ramach realizacji projektu "Improving Poland's capacity to prevent trafficking in human beings", dofinansowanego ze środków Programu "PL-15" Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2015."
Książeczka do pobrania także na naszej stronie w zakładce pedagog szkolny - materiały do pobrania.

Plakat 2022
Zapraszamy do udziału w programie!
Poprzez udział w programie możesz:
- odbyć jednodniową wizytę w wybranym miejscu pracy,
- zweryfikować swoje wyobrażenie o wymarzonym zawodzie,
- pozyskać informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
- zapoznać się z organizacją i zarządzaniem firmą.
Zapraszamy! Koordynator: Joanna Dziechciarz - Duda

policja1

W dniu 16 marca odbyły się spotkania dla kas II z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu p. sierż. Konradem Kluzą. Tematyka spotkania to zagadnienia z przepisów prawa i cyberprzestępstw. Już w krótce kolejne spotkania dla klas III i I. Spotkania koordynuje Joanna Dziechciarz - Duda.

Podkategorie

PEDAGOG SZKOLNY - mgr Joanna Dziechciarz - Duda

Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby zapytać o to, co ich interesuje, poradzić się albo po prostu porozmawiać o tym, co dzieje się w szkole.

Uczniowie mogą zgłosić się do pedagoga: gdy ktoś narusza ich prawa; gdy ktoś stosuje wobec nich agresję i przemoc; gdy mają super pomysły na udoskonalenie pracy szkoły; gdy potrzebują pomocy, wsparcia, rady; gdy chcieliby pomóc koledze; gdy chcą porozmawiać z kimś życzliwym; gdy chcą brać udział w wolontariacie;

Rodzice mogą oczekiwać pomocy i wsparcia: przy organizowaniu pomocy materialnej, wyprawki szkolnej; gdy uczeń ma trudności w nauce, w celu wykrywania i eliminowania niepowodzeń szkolnych; gdy mają problemy z zachowaniem dziecka; gdy uczeń posiada opinie lub orzeczenie.

NAJWAŻNIEJSZE ZADAŃ PEDAGOGA

1. Rzetelna diagnoza środowiska szkolnego.

2. Pomoc psychologiczno - pedagogiczna zarówno indywidualna jak i grupowa.

3. Podejmowanie w stosunku do uczniów działań wychowawczych, profilaktycznych, interwencyjnych i socjalnych, oraz z zakresu preorientacji zawodowej.

4. Koordynowanie pracy szkoły w zakresie pedagogizacji rodziców.

5. Ścisła współpraca z instytucjami wspierającymi szkołę.

6. Udział w wewnątrzszkolnym i zewnątrz-szkolnym doskonaleniu nauczycieli.

7. Organizacja wolontariatu.

8. Udział w projektach, przedsięwzięciach.

Godziny pracy pedagoga szkolnego

Poniedziałek - 10.00 - 14.00 

Wtorek - 8.00 - 12.00 

Środa - 8.00 - 12.00

Czwartek - 10.00 - 14.00

Piątek - 8.00 - 12.00

Jeżeli chcesz się ze mną skontaktować możesz także poprzez mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz massanger. Pilna sprawa zadzwoń: 660 756 096 i umów się na spotkanie (osobiste lub poprzez meet)