Już w poniedziałek 13 stycznia rozpoczynają się ferie!
Drodzy uczniowie,

z okazji zbliżających się ferii zimowych życzymy Wam udanego, zasłużonego wypoczynku – po ważnym okresie próbnych matur oraz zdobywania ocen semestralnych. Udane ferie to jednak przede wszystkim bezpieczne ferie! Dbajcie o bezpieczeństwo swoje i innych – na stokach, lodowiskach, podczas wyjazdów krajowych i zagranicznych. Udanych i bezpiecznych ferii!

ADM

Po feriach wracamy do szkoły 27 STYCZNIA 2020 r.

Za nami czas intensywnej pracy i nauki w I semestrze roku szkolnego 2019/2020! W czwartek 9 stycznia odbyło się wyjątkowe spotkanie z rodzicami i uroczyste podsumowanie naszych działań i osiągnięć! Chwaliliśmy się, bo jest czym! Osiągnięcia w nauce, wzorowa frekwencja, wyniki w zawodach sportowych, działalność wolantaryjna, artystyczna, naukowa, społecznościowa to nasza specjalność! Spotkanie zakończyliśmy kolędowym koncertem i wspólnym śpiewaniem!
Ps. Dziękujemy wszystkim organizatorom za zaangażowanie, a rodzicom za liczne przybycie!

M.Z.

Maraton Pisania Listów rozpoczyna się w naszej szkole po raz kolejny! Akcja ta, organizowana na całym świecie, ma na celu zwrócenie uwagi na przypadki łamania praw człowieka w różnych krajach. Osoby chętne do zaangażowania się w przedsięwzięcie będą miały okazję napisania listu do władz Iranu, Grecji i Filipin w obronie Yasaman Aryani (walczącej o prawa kobiet w Iranie), Sarah Mardini i Seana Bindera (działaczy organizacji humanitarnych udzielających pomocy uchodźcom na terenie Grecji) i Marinel Sumook Ubaldo (domagającej się od władz przeciwdziałania negatywnym skutkom zmian klimatycznych). Szczegółowe informacje można odnaleźć na stronie https://maraton.amnesty.org.pl/ Przy tej okazji odbędzie się również kiermasz smakołyków, który pozwoli na zebranie środków na wysyłkę listów. Zapraszamy zatem zarówno do pisania, jak i do poczęstunku!

Drodzy czytelnicy.

Tuż przed świętami oddajemy w Wasze ręce kolejny, 31numer Stefana. Za nami 3 miesiące pracy: wymyślania co by Was interesowało, o czym chcielibyście poczytać, potem pisanie, pisanie, pisanie, redagowanie, zabawa korektorska, wreszcie komputerowy skład i druk, ufff.... A efekt? 76 stron różności wszelakich. Każdy znajdzie coś dla siebie! Poczytajcie sami. Już wkrótce Stefan będzie dostępny na naszej stronie. Tradycyjna gazeta wyprzedała się na pniu!

Ps. Cała redakcja Stefana życzy wszystkim czytelnikom wspaniałych świat Bożego Narodzenia i udanego powitania Nowego Roku!

konsultacje.jpg

Dyrekcja I LO informuje, że pierwszym dniem nauki po przerwie świątecznej jest 07.01.2020 r. (wtorek)

Życzenia

W dniu 30 listopada zostało oficjalne utworzone Zawierciańskie Forum Młodzieży, w którym będą działać również uczniowie naszej szkoły. Gratulujemy inicjatywy: Julia Gajecka, Magdalena Pogoda, Kinga Ślęzak, Nicola Drobniak, Klaudia Wojsys, Jakub Kosoń, Jakub Brodziński, Kacper Reszka, Kacper Konieczny, Paweł Kwiecień, Miłosz Łągiewka, Meteusz Lewandowski, Mateusz Cupiał i Dawid Trepka. Trzymamy za Was kciuki !

M.W.

XXI wiek i zmiany cywilizacyjne stawiają przed nami nowe wyzwania dotyczące codzienności w wymiarze technicznym i ekologicznym. I to dlatego Żeromiacy postanowili się połączyć, dodatkowo uzyskując wymierne korzyści. W latach 2015-2019 uczniowie naszej szkoły zbierali makulaturę. Ta długofalowa akcja pozwoliła na zakup nowego laptopa Lenovo Ideapad L340-15. Nasze zajęcia ciekawsze, urozmaicone i na miarę XXI wieku. Zebraliśmy 25 ton makulatury na kwotę 2499 zł co jest imponującym działaniem proekologicznym. Jak zwykle pokazaliśmy, że możemy! Niestety  musieliśmy wstrzymać zbiórkę makulatury, ponieważ w Zawierciu i okolicy nie ma skupu zainteresowanego odbiorem tego typu surowcu wtórnego.A może znajdzie się jakieś rozwiązanie...? Jesteśmy otwarci ma sugestię i pomoc.

G.Z. i M.Z.

Po raz 16 nasza szkoła wzięła udział w Powiatowym Konkursie Piosenki w Języku Angielskim. Konkurs odbył się 25.11.2019 roku i wystąpiły w nim Julia i Wiktoria Szlachta, Justyna Sobieraj, Oliwia Turek i Dobrosława Smugarzewska. Julia i Wiktoria ponownie odniosły wielki sukces zajmując I miejsce z maksymalną ilością punktów od wszystkich jurorów, a Justyna i Dobrosława zajęły miejsce III. Występy dziewcząt były rewelacyjne i wywarły duże wrażenie na wszystkich uczestnikach konkursu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku powtórzymy ten sukces.

J.Ch.