Drodzy Absolwenci!

Przypominamy, że 15 kwietnia upływa termin, do którego można uiszczać opłaty za udział w Zjeździe w cenie promocyjnej 100 zł., po tym terminie opłata będzie wyższa. Nie odkładajcie więc rejestracji i wpłat na ostatnią chwilę. Jeśli jesteście zdecydowani (a wierzymy, że tak), to logujemy się na konto w banku, robimy przelew i widzimy się 15 czerwca. Bliższe informacje na stronie szkoły  i na facebooku.

Komitet Zjazdowy

Mamy następne zdjęcia ze zjazdu. Publikujemy je na prośbę absolwentów.
Album zdjęć z drugiego dnia obchodów 80 lecia - zjazd absolwentów
zjazd pan
zdj grupowe

obchody„(…)Historia zatoczyła koło. Tu dziś na tej sali, spotkało się kilka pokoleń, które wytrwale pracowały, bądź pracują tworząc historię I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego. Pragnę im powiedzieć: dziękuję za wasze marzenia, i pragnienia, to one zbudowały niezłomne fundamenty tej szkoły, bo przecież jeśli potrafimy marzyć, to również potrafimy tego dokonać. Szkoła to miejsce, w którym poświęcamy się innym, ale tylko takie życie warte jest przeżycia (…)”.

Między innymi takie słowa padły na sali widowiskowej MOK wypowiedziane przez panią dyrektor mgr Bożenę Bańską z okazji uroczystych obchodów 80-lecia naszej Alma Mater.

Świętować zaczęliśmy 7 czerwca, o godzinie 10.00 na szkolnym parkingu. Zebraliśmy się wraz z absolwentami i profesorami aby uhonorować tę chwilę pamiątkowym zdjęciem, po czym przy dźwiękach orkiestry przemaszerowaliśmy do Bazyliki Mniejszej p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła aby tam w skupieniu uczestniczyć w mszy uświetniającej obchody jubileuszowe oraz VI Zjazd Absolwentów naszej szkoły.

asiaO godzinie 13.00 Miejski Ośrodek Kultury wypełnił się uczniami, nauczycielami, absolwentami, emerytowanymi profesorami i zaproszonymi honorowymi gośćmi. Podczas uroczystości, padło wiele serdecznych słów, gratulacji, podziękowań. Niezwykle wzruszającą chwilą, okazała się ta, w której, owacjami na stojąco, witaliśmy najstarszego absolwenta ( rocznik maturalny 1939!!!) świetnego artystę malarza i przemiłego człowieka pana Leszka Dutkę.

Ogromną porcję emocji dostarczyła nam pani profesor Joanna Gieszczykiewicz-Sierka autorka części artystycznej, na którą złożył się między innymi, dokumentalny film. Obraz ten okazał się prawdziwą sentymentalną podróżą w przeszłość, ukazujący historię naszej szkoły i ludzi, którzy z pasją ją tworzyli. Dzień pełen niezapomnianych wrażeń zakończyliśmy zwiedzaniem galerii zdjęć obrazujących dzieje naszego liceum.

8 czerwca przeznaczony był na uroczyste obchody VI Zjazdu Absolwentów, które rozpoczęliśmy o godzinie 14.00. Hol naszej sportowej hali wypełnili niezwykle liczni absolwenci ( było nas około 500;)), odbierając drobne prezenty i wizytówki. Wśród licznych fleszy aparatów fotograficznych dokumentujących to wydarzenie, były głośne powitania, łzy wzruszenia i uściski.

zjazddOczywiście nie mogło się obejść bez pamiątkowego zdjęcia, a na hali pani profesor Joanna Sierka wraz z tegoroczną absolwentką i nieco starszymi absolwentami ponownie wzruszyła nas przepięknym wykonaniem piosenki „Jest cudnie” (muzyka Seweryn Krajewski i słowa Magda Umer). Po krótkiej części artystycznej goście powędrowali do klas, aby tam z rozrzewnieniem i łezką w oku powspominać najpiękniejsze szklone czasy.

Uroczyste obchody zakończyły się biesiadą przy grillu i skocznej muzyce (do dziś pozostaje tajemnicą jak przewodniczący Zjazdu, absolwent naszej szkoły, dziś wiceprezydent miasta pan Marek Kozieł zadbał o pogodę, która w tym dniu wyjątkowo nam dopisała!:))

MJ

Listy gratulacyjne z okazji 80-lecia I LO
Zapraszamy do galerii

aaffzjazd80Tego warto posłuchać. To warto zobaczyć...

Zachęcamy do posłuchania covera piosenki "Jest cudnie" nagranego przez uczniów i absolwentów z okazji 80 lecia I LO. Piosenka stanowi jedną z części filmu będącego sentymentalną podróżą w czasie.

Autorką covera oraz pozostałych części filmu, które zostały zaprezentowane w MOK-u na uroczystej akademii w piątek 7 czerwca, jest pani Joanna Sierka, nauczycielka, a także absolwentka naszej szkoły.

Jest cudnie...

Film - część pierwsza - Sonda uliczna

Film - część druga - Najstarsza historia szkoły

Film - część trzecia - Chłopcy z ulicy

Film - część czwarta - Nasi absolwenci

Film - część piąta - Poloneza czas zacząć

Film - część szósta - Są miejsca, ludzie i czasy, których się nie zapomina

Film - część siódma - Jest cudnie - cover

Film - część ósma - Życzenia

Film - część dziewiąta - Napisy końcowe i...

INFORMACJE

 1. UROCZYSTE OBCHODY 85 - lecia ILO oraz ZJAZD ABSOLWENTÓW odbędą się
  15 czerwca 2018r.
 2. Prosimy o wpłaty za uczestnictwo w Zjeździe Absolwentów na konto nr
  88 1020 2498 0000 8102 0636 3834
  Rada Rodziców przy ILO im. S. Żeromskiego w Zawierciu.

  Prosimy podać w tytule przelewu: imię i nazwisko, rok matury, nazwisko panieńskie i numer kontaktowy.

  Maturzyści rocznika 1965 zwracają się do koleżanek i kolegów, wychowawców I Liceum Ogólnokształcącego im.Stefana Żeromskiego w Zawierciu o wsparcie finansowe inicjatywy upamiętnienia postaci profesora Stefana Kluza długoletniego dyrektora naszego liceum w postaci tablicy pamiątkowej wmurowanej w budynku szkoły. Wszystkich chętnych prosimy o dokonywanie wpłat na konto podane powyżej z dopiskiem: Dyrektor Stefan Kluz-tablica pamiątkowa.

 3. Koszt spotkania:
  a) 100 zł - dla osób, które dokonają wpłaty do 15 kwietnia 2018r.
  b) 120 zł - wpłaty do 25 maja 2018r.
  c) 150 zł - wpłaty po 25 maja 2018 możliwe tylko w dniu zjazdu absolwentów w Villa Verde (bez gwarancji otrzymania pamiątek zjazdowych).
  W cenie:
  - bufet grillowy,
  - napoje bezalkoholowe,
  - pamiątkowa plakietka i identyfikator oraz gazetka VII Zjazdu Absolwentów,

PROGRAM UROCZYSTOŚCI 15 czerwca 2018r.

 1. 9.30 - Przemarsz absolwentów, uczniów, nauczycieli spod szkoły do Bazyliki Mniejszej św. Piotra i Pawła w Zawierciu.
 2. 10.30 - Uroczysta Msza św. w Bazylice Mniejszej św. Piotra i Pawła w Zawierciu.
 3. 12.00 - Uroczystość obchodów 85 - lecia szkoły w Miejskim Ośrodku Kultury Centrum.
 4. 15.00 - Pamiątkowa fotografia - parking ILO.
 5. 15.30 - Oficjale rozpoczęcie Zjazdu Absolwentów na Hali Sportowej ILO.
 6. 16.00 - Spotkania absolwentów w salach lekcyjnych, zwiedzanie szkoły.
 7. 17.00 - Odjazd autokarów (parking ILO) do Hotelu Villa Verde.
 8. Biesiada w Villa Verde.