Zakończył się 1 etap konkursu plastyczno-graficznego na plakat jubileuszu 90-lecia szkoły.

Przystępujemy do etapu 2  - każdy z Was będzie mógł wybrać swojego faworyta!

Zagłosuj na wybrane plakaty

Dzień przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Nasza szkoła od trzech lat aktywnie uczestniczy w Dniu Przedsiębiorczości, który jest organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

W tegorocznym programie uczniowie mieli możliwość odbycia jednodniowego stażu w różnorodnych miejscach związanych z ich przyszłymi ścieżkami zawodowymi. Każde z tych doświadczeń było dla nich nie tylko inspirujące, ale także bardzo pouczające. Wcielenie się na jeden dzień w rolę pracownika danej branży pozwoliło im spojrzeć na przyszłość z zupełnie nowej perspektywy i podjąć trafniejsze decyzje dotyczące wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim instytucjom, placówkom i firmom, które otworzyły swoje drzwi dla naszych uczniów. Ich zaangażowanie i chęć dzielenia się wiedzą oraz doświadczeniem są niezastąpione w procesie kształtowania przyszłych liderów i specjalistów. Dzięki Państwa otwartości i zaangażowaniu młodzi ludzie zyskali cenne doświadczenia, które na zawsze pozostaną w ich pamięci i wpłyną pozytywnie na ich drogę zawodową. Podziękowania składamy:  Starostwu Powiatowemu w Zawierciu, Urzędowi Miasta w Zawierciu, Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu, Komendzie Powiatowej Policji w Zawierciu, Szpitalowi w Myszkowie, Integracyjnemu Przedszkolu nr 12 w Chorzowie, Integracyjnemu Przedszkolu nr 3 w Zawierciu, Przedszkolu nr 5 w Zawierciu, Szkole Podstawowej nr 2 w Porębie, Galerii Stara Łaźnia w Zawierciu, „Fizjo-Met” w Zawierciu, Firmie Vision z Zawiercia, Zakładowi Opiekuńczo – Leczniczemu Eden w Zawierciu, Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu  oraz Kancelarii  Adwokackiej DURAJ RECK z Katowic.

Opiekunki programu: Sylwia Nowicka, Joanna Dziechciarz-Duda

dzp18

Do naszej szkoły chodzi wielu pozytywnych ludzi, osób, które posiadają jakieś pasje, które czynią ich życie ciekawszym. Pisaliśmy o nich wielokrotnie. W Żeromie mamy silną reprezentację ratowników WOPR, o czym będziecie mogli przekonać się już w najbliższy poniedziałek podczas zorganizowanego przez nich pokazu udzielania pomocy osobom wydobytym spod wody. Woprowcy z Żeroma pokażą również, jak przeciwdziałać utonięciom. Ratowanie życia to niejedyna dziedzina , w której się udzielają, działają również społecznie , między innymi na rzecz wychowanków placówek opiekuńczo- wychowawczych w Zawierciu. Jedną z form tej działalności były zajęcia dotyczące nauki nurkowania. Do tego grona osób pozytywnie zakręconych należą między innymi :Wojtek Mysur z klasy 3a oraz Michał Zagórski z klasy 2g. Tak trzymać Panowie! Gratulujemy!

dyp1111