W związku z obchodami w naszej szkole Tygodnia Nauk Humanistycznych, pod koniec lutego mieliśmy okazję obejrzeć spektakl przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza pt. Makbet w reżyserii Michała Hachlowskiego. Scenografię przygotowała Kaja Kordas, kostiumy Marta Kordas, a muzykę Michał Kowalczyk. Piszemy o tym z „małym” opóźnieniem, ponieważ czekaliśmy na Wasze opinie i recenzje, których fragmenty zamieszczamy poniżej. Z zainteresowaniem i wielką przyjemnością mogliśmy obejrzeć ponadczasowe dzieło mistrza Williama Szekspira.

Tłusty czwartek to najsłodszy dzień w roku i z tej okazji  uczniowie klasy Ia: Aleksandra Dyrda, Paulina Garczyk, Aleksandra Budzikur, Maja Kołodziejczyk, Patrycja Buczek, Zofia Pompa, Anna Żurawska, Anna Zynek, Klaudia Pilarczyk, Ewa Jurczak oraz Ic: Jakub Brodziński i Kacper Reszka zorganizowali nie tylko kiermasz pełen słodkości wraz z przepysznymi gorącymi napojami, ale również byli odpowiedzialni za przeprowadzenie quizu. W konkursie wiedzy o tradycji "tłustego czwartku" wzięła udział nasza Pani Dyrektor Mgr Bożena Bańska, która prawidłowo odpowiedziała na zadane pytanie. Wydarzenie to przyczyni się do zorganizowania Szkolnej Strefy Relaksu, której inicjatorką jest Pani Prof. Marta Skrzypiciel. Natomiast koordynatorami słodkiego święta były: Pani Prof. Marta Wyrembak oraz Pani Prof. Sylwia Nowicka. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu zjedzenia aż 250 pączków.

Napis: E. Jurczak

Czuwaj!

Jutro tj. 22 lutego to dzień urodzin założyciela skautingusir Roberta Baden-Powella. Z tej okazji: skauci, harcerze i harcerki obchodzą Dzień Myśli BraterskiejDMB uświadamia skautom na całym świecie, że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku. W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku. W naszej szkole również uczciliśmy Dzień Myśli Braterskiej - harcerki ( uczennice I LO ) założyły swoje mundury, by pokazać swoją dumę z bycia harcerką.

Z okazji Dnia Myśli Braterskiej życzymy harcerzom wyjątkowych ludzi wokół siebie, aby służba, którą pełnią, dawała im wiele szczęścia i satysfakcji.

W poniedziałek tj. 16 grudnia br. w naszej szkole odbędzie się Bożonarodzeniowy Kiermasz Świąteczny. Przepiękne z kolorowych i ekologicznych materiałów dekoracje na świąteczny stół i choinkę wykonali własnoręcznie uczniowie. Za przystępną cenę można nabyć niecodzienne ozdoby, a  dodatkowo skosztować pysznych ciast. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony dla rodzin uczniów z naszej szkoły. W przedświąteczny piątek 20 grudnia zapraszamy na wspólne kolędowanie.

I. B.

Dzisiaj odwiedził nas na lekcji niemieckiego Święty Mikołaj. Dzięki niemu P. prof. Marta Wyrembak zorganizowala kalambury. Poznaliśmy niemieckie słownictwo oraz śpiewaliśmy "Schlittenfahrt", czyli "Jingle bells" po niemiecku. W imieniu Mikołaja dziękuję klasie If, która była grzeczna w tym roku.

Edycja Dnia Kawy udana! Jak zawsze… i to dzięki Wam ! "Kawa to balsam dla serca i ducha." Giuseppe Verdi I znów pokazaliście moc Żeromiacy, a litrami wypitej kawy udowodniliście, że serca macie zdrowie i … dobre! Dobre dla innych, gdyż środki zgromadzone w Dniu Kawy pozwolą nam na zorganizowanie spotkana mikołajkowego dla dzieci z Domu Dziecka we Włodowicach. Dzięki Waszej „skłonności do słodkości” udało się zebrać 717 zł. ! Zebraną kwotę przeznaczamy na zakup świątecznych paczek. Dziękujemy wszystkim klasom, za przyniesione produkty, które potem mogliśmy zamienić w wyśmienite kawy oraz za przepyszne ciasta!Dziękujemy mamom, babciom i oczywiście wszystkim tatom za własnoręcznie upieczone ciasta, babeczki i inne słodkości. Dziękujemy za zakup produktów, dzięki którym stworzyliśmy na jeden dzień szkolną kawiarenkę. Dziękujemy wszystkim uczniom z klasy IIB, i IID bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie Dnia Kawy! Zapraszamy już za rok na kolejną edycję Dnia Kawy w Żeromie! I pamiętajcie, że dobra kawa, czyni DOBRO !

MZ

Żeromski świętuje...

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. By go uczcić nauczyciele języków obcych z naszej szkoły przygotowali m.in. konkurs na plakat promujący to święto, eliminacje do konkursu Bestone, wspólne śpiewanie kanonu w siedmiu językach europejskich oraz słodki poczęstunek.

J.P.