Galeria zdjęć

 W sobotę 27 kwietnia odbył się w naszej szkole Dzień Otwartych Drzwi "Szansa na sukces" dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Nasze uczennice Julia i Wiktoria Szlachta, które biorą udział w najnowszej edycji "Szansy na sukces" rozpoczęły piękny, niezapomniany koncert. Wystąpiły też Patrycja Domagała, Roksana Papaj, Aleksandra Płóciennik a całość fantastycznie prowadził Bernard Stawarz. Profesjonalną obsługą akustyczną i techniczną zajmował się Szymon Cisowski i Łukasz Bacior. Innowacyjny pomysł zamiany naszej dużej hali sportowej na salę koncertowo - kinową z kurtyną, zaskakującymi aranżacjami to dzieło nauczycielki wychowania fizycznego Joanny Sierki. Widzowie koncertu wiele razy zastanawiali się co nowego zobaczą i usłyszą po kolejnej odsłonie kurtyny. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów po koncercie bardzo chętnie wędrowali dalej długimi korytarzami odkrywając szkolne tajemnice. Dziękując za tak liczne przybycie życzymy, by wybór naszej szkoły stał się Waszą "Szansą na sukces".

RK

Galeria zdjęć

 

Jak co roku nasza szkoła uczestniczyła w targach edukacyjnych przygotowanych z myślą o uczniach klas trzecich gimnazjalnych oraz klas ósmych szkół podstawowych. Tegoroczne targi miały miejsce na hali OSiR przy ulicy Moniuszki w Zawierciu. Nasza szkoła przedstawiła ciekawą ofertę klas na rok szkolny 2019/2020. Stoisko I LO cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły obecni na targach rozmawiali z gośćmi odwiedzającymi targi i odpowiadali na pytania dotyczące rekrutacji i przygotowanej oferty edukacyjnej. Mamy nadzieję, że nasza obecność na targach zachęciła wielu, do tej pory niezdecydowanych uczniów, do wyboru naszej szkoły.

Galeria zdjęć

Podziwiając Waszą kreatywność i talent poetycki, prezentujemy stworzony wspólnymi siłami poemat w stylu dada! Możecie go odnaleźć pod poniższym linkiem: https://drive.google.com/file/d/1zUfOrsyabuirdysgaTAPW7OsCMpjtLlT/view?usp=sharing Przytoczone tu wiekopomne dzieło zapewne poruszy rdzeń emocjonalny każdego czytelnika :) Przypominamy, iż ta poetycka zabawa była częścią obchodów Dnia Poezji, który celebrowany jest przez ONZ (a konkretnie przez UNESCO) 21 marca. Dziękujemy Patrycji, Magdzie, Gabrysi i Kacprowi z klasy IID za przeprowadzenie tego przedsięwzięcia! 

Poemat dada

W bieżącym tygodniu (21 marca) obchodzony będzie Światowy Dzień Poezji. Jest to jedno ze świąt ustanowionych przez Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Edukacji, Nauki i Kultury (dla wtajemniczonych: UNESCO). Z tej okazji zapraszamy was do spróbowania swoich sił w quizie dotyczącym poezji europejskiej (20 marca, 4. lekcja, sala nr 62), a także do stworzenia wspólnymi siłami wiersza w stylu dadaistycznymW najbliższą środę na korytarzu pierwszego piętra będzie można utrwalić na papierze swoje najgłębsze przemyślenia, uczucia i poetyckie talenty. Przyjdź, zapisz na kartce, co ci w duszy gra, a z naszych zapisów powstanie wspólny wiersz. Zapraszamy! 

Modelowa Konferencja ONZ „Żermun 2019”

Pierwszy dzień X edycji Modelowej Konferencji ONZ „Żermun 2019” za nami. W tym roku gościmy aż 130 delegatów ze szkół powiatu zawierciańskiego i będzińskiego. Są to uczniowie Szkół Podstawowych w Łazach, Siewierzu, Rudnikach, Kroczycach Włodowicach i Pilicy, Szkół Podstawowych nr 1 i 2 w Porębie, Szkół Podstawowych z Zawiercia - nr 1,2,3,6,7,8,9,11, Szkoły Podstawowej Fundacji Elementarz w Zawierciu Bzowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Wierbki, Ogrodzieńca i Żelisławic oraz Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK w Zawierciu. Jako delegaci różnychpaństw pracowali oni dziś (w języku angielskim) nad rezolucjami, które jutro zostaną poddane głosowaniu podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Tematem głównym konferencji jest w tym roku „promowanie działań na rzecz ochrony środowiska”, a tematy omawiane w poszczególnych komisjach to ograniczenie międzynarodowej zależności od węgla, rola ludzi w redukcji efektu cieplarnianego, rola państw członkowskich w ochronie środowiska i zarządzaniu naturalnymi źródłami energii oraz ekonomiczne i społeczne efekty zmian klimatycznych. W Komisji Specjalnej tworzono projekty lokalne mające na celu podjęcie przez uczniów konkretnych działań na rzecz ochrony środowiska. Dzisiejsze obrady były bardzo owocne, a stworzone rezolucje rzeczowe i merytoryczne. Było widać, iż młodzi delegaci czuli się bardzo dobrze w tej roli. Mamy nadzieję, że ich jutrzejsza praca przyniesie im równie dużo satysfakcji i pozytywnych emocji :) Czekamy z niecierpliwością na kolejny dzień obrad oraz na kolejną relację… Sawa Hąc-Jakubik

Galeria zdjęć

 

 

Klasy trzecie pod opieką Pani prof. B. Pustułki, Pani prof. I Boreckiej, Pani prof. E.Warzyńskiej oraz ks. A. Młynarczyka miały okazję uczestniczyć w adaptacji „Ferdydurke” W. Gombrowicza w MOK Zawiercie dn. 19 grudnia 2018 wystawianym przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu. Widz obserwuje funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie. Twórcy przedstawienia skupili się na trzech sferach: szkoły ze sztywnymi schematami; pseudonowoczesnym domu Młodziaków oraz tradycyjnym dworze ziemiańskim. Warto zobaczyć ten spektakl „ Koniec i bomba a kto czytał ,ten trąba”.
B.P.