W poniedziałek tj. 16 grudnia br. w naszej szkole odbędzie się Bożonarodzeniowy Kiermasz Świąteczny. Przepiękne z kolorowych i ekologicznych materiałów dekoracje na świąteczny stół i choinkę wykonali własnoręcznie uczniowie. Za przystępną cenę można nabyć niecodzienne ozdoby, a  dodatkowo skosztować pysznych ciast. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony dla rodzin uczniów z naszej szkoły. W przedświąteczny piątek 20 grudnia zapraszamy na wspólne kolędowanie.

I. B.

Dzisiaj odwiedził nas na lekcji niemieckiego Święty Mikołaj. Dzięki niemu P. prof. Marta Wyrembak zorganizowala kalambury. Poznaliśmy niemieckie słownictwo oraz śpiewaliśmy "Schlittenfahrt", czyli "Jingle bells" po niemiecku. W imieniu Mikołaja dziękuję klasie If, która była grzeczna w tym roku.

Edycja Dnia Kawy udana! Jak zawsze… i to dzięki Wam ! "Kawa to balsam dla serca i ducha." Giuseppe Verdi I znów pokazaliście moc Żeromiacy, a litrami wypitej kawy udowodniliście, że serca macie zdrowie i … dobre! Dobre dla innych, gdyż środki zgromadzone w Dniu Kawy pozwolą nam na zorganizowanie spotkana mikołajkowego dla dzieci z Domu Dziecka we Włodowicach. Dzięki Waszej „skłonności do słodkości” udało się zebrać 717 zł. ! Zebraną kwotę przeznaczamy na zakup świątecznych paczek. Dziękujemy wszystkim klasom, za przyniesione produkty, które potem mogliśmy zamienić w wyśmienite kawy oraz za przepyszne ciasta!Dziękujemy mamom, babciom i oczywiście wszystkim tatom za własnoręcznie upieczone ciasta, babeczki i inne słodkości. Dziękujemy za zakup produktów, dzięki którym stworzyliśmy na jeden dzień szkolną kawiarenkę. Dziękujemy wszystkim uczniom z klasy IIB, i IID bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie Dnia Kawy! Zapraszamy już za rok na kolejną edycję Dnia Kawy w Żeromie! I pamiętajcie, że dobra kawa, czyni DOBRO !

MZ

Żeromski świętuje...

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. By go uczcić nauczyciele języków obcych z naszej szkoły przygotowali m.in. konkurs na plakat promujący to święto, eliminacje do konkursu Bestone, wspólne śpiewanie kanonu w siedmiu językach europejskich oraz słodki poczęstunek.

J.P.

„ Legiony” Dariusza Gajowskiego to film przedstawiajacy historię Legionów Polskich w latach 1914-1916, które wywalczyły Polsce Niepodległość. Produkcja należy do gatunku historycznego, jest świetnym kinem przygodowym, ale oczywiście nie zabrakło w niej również wątku miłosnego i wchodzenia w dorosłość w trudnych czasach wojny. Obok bohaterów fikcyjnych pojawią się również bohaterowie, których historia jest oparta na życiorysach prawdziwych legionistów. Na ekranie zobaczymy wiele postaci historycznych: Józefa Piłsudskiego, porucznika Stanisława Kaszubskiego ps. „Król”, rotmistrza Zbigniewa Dunin-Wąsowicza, a także porucznika Jerzego Topór-Kisielnickiego.

W sobotę 27 kwietnia odbył się w naszej szkole Dzień Otwartych Drzwi "Szansa na sukces" dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Nasze uczennice Julia i Wiktoria Szlachta, które biorą udział w najnowszej edycji "Szansy na sukces" rozpoczęły piękny, niezapomniany koncert. Wystąpiły też Patrycja Domagała, Roksana Papaj, Aleksandra Płóciennik a całość fantastycznie prowadził Bernard Stawarz. Profesjonalną obsługą akustyczną i techniczną zajmował się Szymon Cisowski i Łukasz Bacior. Innowacyjny pomysł zamiany naszej dużej hali sportowej na salę koncertowo - kinową z kurtyną, zaskakującymi aranżacjami to dzieło nauczycielki wychowania fizycznego Joanny Sierki. Widzowie koncertu wiele razy zastanawiali się co nowego zobaczą i usłyszą po kolejnej odsłonie kurtyny. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów po koncercie bardzo chętnie wędrowali dalej długimi korytarzami odkrywając szkolne tajemnice. Dziękując za tak liczne przybycie życzymy, by wybór naszej szkoły stał się Waszą "Szansą na sukces".

RK