Witamy na nowej stronie naszej szkoły. Dostępna jest tu też poprzednia wersja strony.

RODO - INFORMACJA O DANYCH OSOBOWYCH, KTÓRE NAM PODAŁEŚ.

Z dniem 1 września 2018 zostaje zmieniona nazwa liceum na

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego

ZEROMCHCECIEBIE3 previewCZYPOKOLENIA2

Nabór elektroniczny

Miło nam przekazać, że uczniowie Naszego Liceum angażują się w kolejne przedsięwzięcia w powiecie. Żeromiacy współpracujący z panem Leopoldem Stawarzem mogli zaprezentować swoje talenty podczas Kroczyckich Wianków. Impreza ta łączy lokalne środowiska, pokazuje piękno okolicy, radość dla mieszkańców i dla gości. Pyszne regionalne jedzenia, rękodzieło. Wspaniałe występy grup szkolnych, zespołów.  A na sam koniec pokaz sztucznych ogni do fantastycznej muzyki. Kto nie był, niech przybywa za rok.

Udział z I LO wzięli: Patrycja Domagała, Wiktoria Szostak, Szymon Cisowski, Martyna Morel, Wiktor Bednarz, Michał Wójcik.

Uroczyste obchody 85-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego połączone z VII Zjazdem Absolwentów pod hasłem „ Żerom łączy pokolenia” za nami. 15 czerwca absolwenci Żeroma z kraju i zagranicy tłumnie przybyli na wspólne świętowanie jubileuszu szkoły. Była to wyjątkowa okazja do spotkania po latach, przeżywania od nowa wydarzeń sprzed lat i oczywiście wspólnej zabawy do białego rana.

Już za nami piękny występ laureatów konkursu "Piosenki Filmowej" oraz Koncert Symfoniczny Muzyki Rokowej i Filmowej, podczas którego gwiazdą wieczoru był Marek Piekarczyk. Koncert odbył się na płycie stadionu w ramach Dni Zawiercia. Orkiestrą dyrygowali: Mary Schirilla oraz nasz absolwent Leopold Stawarz. Kto nie był, niech żałuje! Wielkie gratulacje dla naszych artystów. Śpiew: Patrycja Domagała, Roksana Papaj, absolwentki: Dominika Fijałkowska oraz Ewelina Bednarz. Orkiestra: Jakub Dyczko, Zuzanna Plesińska oraz Wiktoria Szostak. Czekamy na więcej koncertów!

Zdjęcia Joanna Dziechciarz - Duda oraz dzięki uprzejmości zawiercianskie.plzawiercie.naszemiasto.pl

Koncert laureatów konkursu "Piosenka Filmowa" odbył się 24 maja w MOK „Centrum”. Miło nam przekazać, że wśród występujących były trzy nasze uczennice. Wielkie brawa dla Patrycji Domagały, Roksany Papaj i Dominiki Fijałkowskiej. Cały koncert był przygotowany na wysokim poziomie, a prowadzący Leopold Stawarz dodatkowo wprowadzał odbiorców w atmosferę filmu.  Wszyscy z wielką przyjemnością wysłuchali różnorodnych utworów związanych z filmem w wykonaniu zawierciańskiej młodzieży przy akompaniamencie rewelacyjnych muzyków. Miłą niespodzianką dla widzów było zaprezentowanie utworu finałowego, który można także będzie usłyszeć na koncercie podczas Dni Zawiercia przed występem Marka Piekarczyka. Kto nie był na koncercie, niech żałuje. Jest szansa ponownie usłyszeć wykonawców podczas koncertu w Kroczycach i na Dniach Zawiercia

Za nami kolejny Dzień Otwartych Drzwi!
W sobotę 21 kwietnia 2018r. w I LO im. Stefana Żeromskiego odbył się Dzień Otwartych Drzwi. W tym dniu naszą szkołę odwiedzili przyszli absolwenci z placówek gimnazjalnych. Nasi uczniowie i nauczyciele wyjaśniali szczegóły dotyczące oferty na rok szkolny 2018/2019. Podczas uroczystości goście wysłuchali również utworów w wykonaniu szkolnego zespołu. Wybrani uczniowie i uczennice z naszej szkoły oprowadzali przybyłych gości po budynku liceum oraz zaprezentowali profile przyszłorocznych klas pierwszych. Bardzo dziękujemy za obecność, liczne pytania i zainteresowanie. Gimnazjaliści, widzimy się już we wrześniu!

Dziękuję uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w organizację kiermaszu wielkanocnego w I LO (26.03). Podczas kiermaszu można było zaopatrzyć się w przygotowane przez uczniów piękne ozdoby świąteczne, jak również skosztować ciast, ciasteczek, babeczek, naleśników i sałatek. Pieniądze zebrane podczas kiermaszu przeznaczane są (jak co roku) na cele charytatywne.