26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. By go uczcić nauczyciele języków obcych z naszej szkoły przygotowali m.in. konkurs na plakat promujący to święto, eliminacje do konkursu Bestone, wspólne śpiewanie kanonu w siedmiu językach europejskich oraz słodki poczęstunek.

J.P.

„ Legiony” Dariusza Gajowskiego to film przedstawiajacy historię Legionów Polskich w latach 1914-1916, które wywalczyły Polsce Niepodległość. Produkcja należy do gatunku historycznego, jest świetnym kinem przygodowym, ale oczywiście nie zabrakło w niej również wątku miłosnego i wchodzenia w dorosłość w trudnych czasach wojny. Obok bohaterów fikcyjnych pojawią się również bohaterowie, których historia jest oparta na życiorysach prawdziwych legionistów. Na ekranie zobaczymy wiele postaci historycznych: Józefa Piłsudskiego, porucznika Stanisława Kaszubskiego ps. „Król”, rotmistrza Zbigniewa Dunin-Wąsowicza, a także porucznika Jerzego Topór-Kisielnickiego.

W sobotę 27 kwietnia odbył się w naszej szkole Dzień Otwartych Drzwi "Szansa na sukces" dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Nasze uczennice Julia i Wiktoria Szlachta, które biorą udział w najnowszej edycji "Szansy na sukces" rozpoczęły piękny, niezapomniany koncert. Wystąpiły też Patrycja Domagała, Roksana Papaj, Aleksandra Płóciennik a całość fantastycznie prowadził Bernard Stawarz. Profesjonalną obsługą akustyczną i techniczną zajmował się Szymon Cisowski i Łukasz Bacior. Innowacyjny pomysł zamiany naszej dużej hali sportowej na salę koncertowo - kinową z kurtyną, zaskakującymi aranżacjami to dzieło nauczycielki wychowania fizycznego Joanny Sierki. Widzowie koncertu wiele razy zastanawiali się co nowego zobaczą i usłyszą po kolejnej odsłonie kurtyny. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów po koncercie bardzo chętnie wędrowali dalej długimi korytarzami odkrywając szkolne tajemnice. Dziękując za tak liczne przybycie życzymy, by wybór naszej szkoły stał się Waszą "Szansą na sukces".

RK

Jak co roku nasza szkoła uczestniczyła w targach edukacyjnych przygotowanych z myślą o uczniach klas trzecich gimnazjalnych oraz klas ósmych szkół podstawowych. Tegoroczne targi miały miejsce na hali OSiR przy ulicy Moniuszki w Zawierciu. Nasza szkoła przedstawiła ciekawą ofertę klas na rok szkolny 2019/2020. Stoisko I LO cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły obecni na targach rozmawiali z gośćmi odwiedzającymi targi i odpowiadali na pytania dotyczące rekrutacji i przygotowanej oferty edukacyjnej. Mamy nadzieję, że nasza obecność na targach zachęciła wielu, do tej pory niezdecydowanych uczniów, do wyboru naszej szkoły.

Podziwiając Waszą kreatywność i talent poetycki, prezentujemy stworzony wspólnymi siłami poemat w stylu dada! Możecie go odnaleźć pod poniższym linkiem: https://drive.google.com/file/d/1zUfOrsyabuirdysgaTAPW7OsCMpjtLlT/view?usp=sharing Przytoczone tu wiekopomne dzieło zapewne poruszy rdzeń emocjonalny każdego czytelnika :) Przypominamy, iż ta poetycka zabawa była częścią obchodów Dnia Poezji, który celebrowany jest przez ONZ (a konkretnie przez UNESCO) 21 marca. Dziękujemy Patrycji, Magdzie, Gabrysi i Kacprowi z klasy IID za przeprowadzenie tego przedsięwzięcia!

Poemat dada

W bieżącym tygodniu (21 marca) obchodzony będzie Światowy Dzień Poezji. Jest to jedno ze świąt ustanowionych przez Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Edukacji, Nauki i Kultury (dla wtajemniczonych: UNESCO). Z tej okazji zapraszamy was do spróbowania swoich sił w quizie dotyczącym poezji europejskiej (20 marca, 4. lekcja, sala nr 62), a także do stworzenia wspólnymi siłami wiersza w stylu dadaistycznymW najbliższą środę na korytarzu pierwszego piętra będzie można utrwalić na papierze swoje najgłębsze przemyślenia, uczucia i poetyckie talenty. Przyjdź, zapisz na kartce, co ci w duszy gra, a z naszych zapisów powstanie wspólny wiersz. Zapraszamy!