408078021 844069407725344 49588347321852641 n
„Dookoła komina” - taka jest robocza nazwa cyklu wycieczek, podczas których chcemy połączyć poznawanie bliższych i dalszych atrakcji turystycznych z mówieniem po angielsku, poznawaniem historii i szeroko rozumianą rekreacją.
W ostatnią sobotę grupa 25 uczniów naszego Liceum zjechała 320m pod ziemię a później spędziła ponad 2 godziny w najciemniejszych zakamarkach kopalni Guido w Zabrzu.
Nasi przewodnicy mówili do nas po angielsku, co okazało się ciekawym doświadczeniem. Nie od razu wszystko zrozumieliśmy: shaft – szyb, seam – pokład węgla, gallery – kopalniany chodnik czy adit – sztolnia. Uczenie się nowego słownictwa w praktyce ma swoje zalety – jest zdecydowanie ciekawsze od innych, tradycyjnych sposobów.
Niesprzyjająca aura uniemożliwiła nam odwiedzenie w drodze powrotnej żelaznego punktu na trasach wszelkich wycieczek szkolnych, ale mamy nadzieję, że “odbijemy” to sobie następnym razem.
Kto chciał pojechać, a się nie zdecydował, niech żałuje! Do zobaczenia na kolejnych wyjazdach „Dookoła Komina”.
Ps.
Szukamy ciekawej nazwy dla naszej serii wycieczkowej. Może być ona po polsku lub po angielsku. Może w jakiś sposób łączyć w sobie 4 obszary – język angielski, historię, geografię i turystykę, ale nie musi! Wysyłajcie Wasze pomysły na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.