zeromFB Maly

Rekrutacja 2021/2022

Rekrutacja grupa dwujęzyczna

Napisz do nas: rekrutacja@zeromski.szkola.pl

Ósmoklasisto TUTAJ zgłosisz swoją kandydaturę do szkoły ponadpodstawowej.

RODO - INFORMACJA O DANYCH OSOBOWYCH, KTÓRE NAM PODAŁEŚ

Nareszcie! Udało się być razem i razem zwiedzić zawierciańskie atrakcje kulturalne i zdrowotne. 2 czerwca 2021 roku wyruszyliśmy w miasto! Cudze chwalicie, swego nie znacie! Kierując się tą zasadą dotarliśmy do Galerii Stara Łaźnia, by zwiedzić wystawę poświęconą pisarzowi Franzowi Kafce. Dzięki uprzejmości i fachowej wiedzy Pani Karoliny Kindler-Skowronek poznaliśmy różne techniki twórcze wykonywania plakatów i sami mogliśmy spróbować swoich sił. Nasze prace wyszły genialne! Planujemy szkolną wystawę! Odwiedziliśmy również siedzibę Miejskiej Biblioteki w Zawierciu czyli Pałacyk Szymańskiego. Tam wysłuchaliśmy wykładu pana dr Marcina Janeczka, o historii naszego regionu oraz zwiedziliśmy Galerię im. Leszka Dutki. To nasz absolwent, uznany artysta i Honorowy Obywatel Miasta Zawiercie! Na koniec zaplanowaliśmy spacer po zielonym parku i "nasiadówkę" w Tężni Solankowej. To był dzień pełen wrażeń i radości, wreszcie spędzony wspólnie. Polecamy innym klasom! Integrujcie się i poznajcie Zawiercie!

Klasa 1b z wych.MZ

GALERIA ZDJĘĆ

Rekrutacja do klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Zawierciu
w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zawierciu

W roku szkolnym 2021/22 planowane jest utworzenie klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Przedmiotami rozszerzonymi byłyby w tej klasie j.polski oraz j.angielski. Nauka odbywałaby się przez trzy dni w tygodniu, od poniedziałku do środy w godzinach popołudniowych.

Terminarz postępowania kwalifikacyjnego

Zainteresowanych prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły pod numerem telefonu 326722927. Poniżej umieszczamy wzór podania o przyjęcie do Liceum dla Dorosłych.

Podanie do Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Zawierciu

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

PRZY ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH

Potrzebujesz średniego wykształcenia, dobrze trafiłeś. Zapewniamy wysoko wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę nauczycielską potrafiącą każdemu przekazać wiedzę wystarczającą do ukończenia naszej szkoły i tym samym uzyskania średniego wykształcenia.

Zapisz się już dziś i zdobądź wykształcenie średnie, zwiększając ty samym swoją wartość na rynku pracy.

Warunki przyjęcia do szkoły:

• ukończony 17 rok życia,

• świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, gimnazjum lub klasy I, II LO, Liceum Profilowanego,

• wniosek o przyjęcie do szkoły (wydaje sekretariat szkoły),

• pomyślny wynik rozmowy kwalifikacyjnej.

Kontakt:
Zespół Szkół Ogólnokształcących
I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Zawierciu
42-400 Zawiercie
Tel. 32 6722927 lub 32 6722765

Minął pierwszy dzień obrad zdalnej konferencji dla młodzieży szkół podstawowych ŻERMUN. Dzisiaj po krótkich lodołamaczach, dzięki którym lepiej się poznaliśmy, wszyscy delegaci obejrzeli prezentacje multimedialne na tematy omawiane w komisjach. Potem pracowali nad rezolucjami, w których  zawarli rozwiązania takich problemów jak: małżeństwa dzieci, handel i zniewolenie kobiet, czy wpływ zanieczyszczeń środowiska na zdrowie kobiet. Osobną komisją jest KOMISJA SPECJALNA, w której delegaci tworzą plany działania na rzecz ochrony środowiska. Atmosfera w czasie pierwszego dnia obrad była bardzo przyjazna, a zaangażowanie naszych gości oraz uczniów I LO – ogromne. Dziękujemy! Jutro dalsza praca nad rezolucjami oraz oczywiście gry i zabawy na rozluźnienie. Zapraszamy na drugi dzień obrad konferencji – 26 marca. Jutro rozpoczynamy pracę o godzinie 8.30 w poszczególnych komisjach. O godz. 12.30 rozpocznie się na naszym Facebooku transmisja Ceremonii Zamknięcia Konferencji. BE OUR GUESTS!

Sawa Hąc-Jakubik

W dniu 01.03.2021r. biblioteka zaprasza na spotkanie on-line o godz. 15.15 w ramach cyklu "Z lekturą za pan brat". W tym tygodniu zajęcia będą poświęcone Mickiewiczowi:) Zgłoszenia proszę przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..  Agnieszka Łączkowska

Zachęca i zaprasza biblioteka on-line!