Witamy na nowej stronie naszej szkoły. Dostępna jest tu też poprzednia wersja strony.logo Razem na swieta-1

RODO - INFORMACJA O DANYCH OSOBOWYCH, KTÓRE NAM PODAŁEŚ.

Z dniem 1 września 2018 zostaje zmieniona nazwa liceum na

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego

 

 

Trwa Maraton Pisania Listów Amnesty International 2018! Do tej pory zebraliśmy już nieco ponad 500 listów. Akcja będzie kontynuowana do wtorku (11.12) - do tego dnia można dostarczać napisane odręcznie listy do sali 85 (wzory znajdziecie w jednym z poniższych postów). Serdecznie dziękujemy także za udział w kiermaszu, który pozwolił zebrać kwotę 287 zł. Suma ta umożliwi wysyłkę listów do odpowiednich władz.

Galeria zdjęć

W związku z prośbami uczniów, załączamy plik z wzorami listów pisanych w trakcie Maratonu. Listy napisane przez Wasze rodziny, przyjaciół i znajomych można dostarczać do wtorku (11.12) do sali nr 85. Zapraszamy jednocześnie na kiermasz z przysmakami, który odbędzie się w środę (5.12) i którego celem będzie zgromadzenie środków na wysyłkę listów.

Wzory listów

Kolejną edycję Maratonu Pisania Listów czas zacząć! To międzynarodowe wydarzenie organizowane przez Amnesty International jest już obecne w naszej szkole czwarty rok. Jest ono przeprowadzane zawsze na kilka dni przed 10 grudnia, czyli Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Jego celem jest zwrócenie uwagi na przypadki łamania praw człowieka w różnych częściach świata. Próbujemy reagować na nie, pisząc listy w obronie konkretnych osób i kierując je do stosownych władz. W tym roku bohaterkami Maratonu są kobiety: Atena Daemi (Iran) - uwięziona za pokojowe protesty przeciwko stosowaniu w jej kraju kary śmierci; Geraldine Chacon (Wenezuela) - działaczka organizacji wspierającej najbiedniejszą młodzież jej rodzinnego miasta (Caracas), za swoją aktywność fałszywie oskarżana i prześladowana przez władze; Gulzar Duszenowa (Kirgistan) - walcząca z dyskryminowaniem w swoim kraju osób z niepełnosprawnościami. Na wybranych lekcjach uczniowie poszczególnych klas będą mieli okazję napisać listy dotyczące wspomnianych osób. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji! Więcej informacji można odnaleźć na stronie: https://maraton.amnesty.org.pl/

Galeria zdjęć