Witamy na nowej stronie naszej szkoły. Dostępna jest tu też poprzednia wersja strony

RODO - INFORMACJA O DANYCH OSOBOWYCH, KTÓRE NAM PODAŁEŚ

Podręczniki

W ostatnich dniach dotarły do nas oficjalne podziękowania od Stowarzyszenia Amnesty International za zorganizowanie w naszym liceum Maratonu Pisania Listów. Akcja, która miała miejsce w grudniu 2018 r., po raz kolejny zakończyła się sukcesem: napisaliście w sumie 471 listów, które zostały przesłane do władz Iranu, Kirgistanu oraz Wenezueli jako próba interwencji w obronie bohaterek Maratonu. W czasie kiermaszu smakołyków, który towarzyszył akcji, zebrano 287,60 zł. Suma ta pozwoliła na sfinansowanie wysyłki listów, a pozostała kwota została przekazana na potrzeby bieżącej działalności Stowarzyszenia Amnesty International.

A.M.

Trwa Maraton Pisania Listów Amnesty International 2018! Do tej pory zebraliśmy już nieco ponad 500 listów. Akcja będzie kontynuowana do wtorku (11.12) - do tego dnia można dostarczać napisane odręcznie listy do sali 85 (wzory znajdziecie w jednym z poniższych postów). Serdecznie dziękujemy także za udział w kiermaszu, który pozwolił zebrać kwotę 287 zł. Suma ta umożliwi wysyłkę listów do odpowiednich władz.

Galeria zdjęć

W związku z prośbami uczniów, załączamy plik z wzorami listów pisanych w trakcie Maratonu. Listy napisane przez Wasze rodziny, przyjaciół i znajomych można dostarczać do wtorku (11.12) do sali nr 85. Zapraszamy jednocześnie na kiermasz z przysmakami, który odbędzie się w środę (5.12) i którego celem będzie zgromadzenie środków na wysyłkę listów.

Wzory listów

Kolejną edycję Maratonu Pisania Listów czas zacząć! To międzynarodowe wydarzenie organizowane przez Amnesty International jest już obecne w naszej szkole czwarty rok. Jest ono przeprowadzane zawsze na kilka dni przed 10 grudnia, czyli Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Jego celem jest zwrócenie uwagi na przypadki łamania praw człowieka w różnych częściach świata. Próbujemy reagować na nie, pisząc listy w obronie konkretnych osób i kierując je do stosownych władz. W tym roku bohaterkami Maratonu są kobiety: Atena Daemi (Iran) - uwięziona za pokojowe protesty przeciwko stosowaniu w jej kraju kary śmierci; Geraldine Chacon (Wenezuela) - działaczka organizacji wspierającej najbiedniejszą młodzież jej rodzinnego miasta (Caracas), za swoją aktywność fałszywie oskarżana i prześladowana przez władze; Gulzar Duszenowa (Kirgistan) - walcząca z dyskryminowaniem w swoim kraju osób z niepełnosprawnościami. Na wybranych lekcjach uczniowie poszczególnych klas będą mieli okazję napisać listy dotyczące wspomnianych osób. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji! Więcej informacji można odnaleźć na stronie: https://maraton.amnesty.org.pl/

Galeria zdjęć