Witamy na nowej stronie naszej szkoły. Dostępna jest tu też poprzednia wersja strony.logo Razem na swieta-1

RODO - INFORMACJA O DANYCH OSOBOWYCH, KTÓRE NAM PODAŁEŚ.

Z dniem 1 września 2018 zostaje zmieniona nazwa liceum na

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego

Już po raz trzeci Zawiercie zatańczyło przeciwko przemocy ♥ Tegoroczne hasło - Tylko TAK oznacza zgodę. Dziękuję za udział w próbach i w finale na fontannie. Brawo Wy!!!

J.DzD

Razem w słusznej sprawie! Druga próba w Studio tańca i fitness EU4YA.. Dołącz do nas - czwartek Zawiercie fontanny g.15.30

Pierwsza próba tańca za nami #OBR Zapraszamy jutro do studia tańca eu4ya o godzinie 12.00.

Link do akcji

Żeromski gra z orkiestrą ❤️❤️❤️

Nie zapominamy, że to właśnie my byliśmy inicjatorami WOŚP w naszym mieście❗️

#dokoncaswiataiojedendziendluzej #pomaganiejestfajne
#gramybolubimy

START: piątek 11.01.2019⬅️

W programie: karaoke, licytacje i wszelkie pyszności ✅

MS MD

Uczniowie, wolontariusze IX "Familiady" w dniu dzisiejszym otrzymali podziękowania z rąk pana Prezydenta Miasta Zawiercie Łukasza Konarskiego oraz pani Dyrektor I LO Bożeny Bańskiej za pomoc w organizacji miejskiej imprezy dla szkół podstawowych.

W okresie bożonarodzeniowym piękną polską tradycją jest śpiewanie kolęd. Kultywując ten zwyczaj, młodzież I LO przygotowała dla pacjentów Powiatowego Szpitala w Zawierciu niezwykle wzruszającą niespodziankę. Odwiedziła chorych, dzieląc się swoją świąteczną radością i kolędując po oddziałach. Ponad 20 wolontariuszy śpiewało, składało życzenia i rozdawało świąteczne obrazki i smaczne cukierki. Pacjenci byli wzruszeni, ( my też). Były łzy, mnóstwo ciepłych słów, a także radość i wdzięczność w oczach chorych, a dla młodych lekcja życia i satysfakcja z pomagania chorym. „To była miła niespodzianka” – podkreślali pacjenci i personel szpitala, który żywo włączył się w kolędowanie. Wspólnie ubraliśmy też choinki, które mają być pamiątką po naszej wizycie. Najważniejsze jednak było to, że przynieśliśmy dużo pozytywnej energii i mogliśmy podarować cierpiącym trochę radości. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w naszą akcję za wyjątkowe i niezapomniane emocje, już czekamy na następne kolędowanie w szpitalu. Wesołych i zdrowych Świąt:)

WASZA POMOC MA CUDOWNĄ SIŁĘ!!!

Bez Waszej pomocy nie byłoby Szlachetnej Paczki dla 5 rodzin!!! Jak zwykle moja super drużyna spisała się na medal. Dziękuję pracownikom Fundacja "Warto Żyć", pracownikom Miejski Ośrodek Kultury Centrum w Zawierciu - MOK Zawiercie, Pracownia Fryzur Nadia Surowiec - Kosmetyka Estetyczna, Papilon, Pracowni Fryzur Maska Zawiercie, Studio Fryzur Ada z Zawiercia, Uczniom, Absolwentom oraz Nauczycielom I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Zawierciu (niestety nie dam rady wszystkich wymienić). Nauczycielom oraz Uczniom Szkoły Podstawowej w Kroczycach (tu zapewne też nie byłabym w stanie wymienić wszystkich), Pani Małgorzacie K. Kamili Knera, Ewa Marcin Suma oraz Żołnierzom z 6 Brygada Powietrzno - Desantowej z Krakowa. Szczególne podziękowania dla mamy naszych absolwentek Ilony Bożek za podjęcie trudu lidera w zupełnie nowym rejonie. Jesteś wielka.
Dziękuje za zaufanie to największa nagroda za trud. Ps. Jest taka opcja, że w natłoku emocji zapomniałam kogoś wymienić, za co z góry przepraszam.

Marta Skrzypiciel