Przedstawiciele wolontariatu Żeromskiego rozpoczynają nowy projekt. Będziemy pokazywać młodszym,  jak zostać dobrym wolontariuszem. Żeromiacy poprowadzą dla nich warsztaty, a także zaproszą na wspólne wolontariaty, aby mogli zobaczyć, jak wygląda nasza praca. Już w najbliższy weekend rozpoczniemy współpracę ze Szkołą Podstawową nr 5 i Szkołą Podstawową nr 11.

Mamy już doświadczenie w projektach z przedstawicielami starszych grup wiekowych, chcemy kontynuować współpracę z Stowarzyszeniem  Rencistów i Inwalidów  55 plus w Zawierciu oraz z innymi organizacjami. Chcesz z nami współpracować zapraszamy. Koordynator projektu Joanna Dziechciarz-Duda.

Kolejne nakrętki Żeromiaków dostarczone dla Oliwki. Dziękujemy za wielkie serca. Nie tracimy zapału, zbieramy dalej (sala 62).

Maleńka Oliwka z Boguchwałowic koło Siewierza walczy o najdroższy lek świata, potrzebne ponad 9 milionów na terapię genową. Oliwka ma dwa i pół miesiąca, zdiagnozowano u niej stwardnienie rozsiane typu 1. Ten lek to dla niej jak na razie jedyna nadzieja na zdrowie. Pomóżmy! Żeromiacy już zebrali kilka worków nakrętek, które zostały dostarczone. To nadal wciąż mało. Miejsce zbiórki nakrętek - 1 piętro koło gabinetu pedagoga szkolnego.

Więcej informacji w sali 62 u prof. A. Stoleckiej.

W piękną, słoneczną niedzielę grupa 12 wolontariuszy z naszej szkoły pomagała kolejny raz przy obsłudze 2 Parady Psów w Zawierciu. Na punkt zapisów przybyło dużo mieszkańców z swoimi pupilami. Następnie po kontroli weterynaryjnej, z zachowaniem przepisów sanitarnych udaliśmy się na paradę pod muszlę koncertową. Pierwszy wolontariat za nami. Opiekun Joanna Dziechciarz - Duda.

Zpraszam na wolontariat w dniu 13.09.2020. Zapisy: Joanna Dziechciarz - Duda.

REGULAMIN BIEGU

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie "Działajmy Razem" realizowanego przez Fundację Podaruj Nadzieję. Kierunek działania - Rozwijanie edukacji obywatelskiej i kompetencji społecznych. Projekt jest w 100% bezpłatny, a spotkania i wyjazdy będą odbywały się według nowych zasad sanitarnych.

Zgłoszenia przyjmuje Joanna Dziechciarz - Duda (ilość miejsc ograniczona)

W ramach projektu przewiduje się do realizacji następujące działania aktywizacyjne, które zostały tak skonfigurowane by były wzajemnie wobec siebie komplementarne tworząc jednocześnie logiczną i spójną całość:

1. Szkolenie: „Ja i moje potrzeby-przełamywanie barier i stereotypów”. Poznawanie siebie nawzajem, integracja i wzrost kompetencji miękkich.

2. Młodzieżowe Warsztaty Ożywienia Obywatelskiego (MWOO) wyjazdowe mają na celu lepsze poznanie i współdziałanie grup. Na warsztatach będzie poruszana tematyka integracji os sprawnych z ON, diagnoza problemów młodzieży w społeczności lokalnej oraz szukanie zasobów do przełamywania barier i ich rozwiązywania.

3. Wspólne działania na terenie miasta, na tym etapie nastąpi wybór najlepszej inicjatywy do realizacji w środowisku lokalnym oraz przyznanie bonu na realizacje najlepszej młodzieżowej inicjatywy. Pomagać młodzieży będą pracownicy Fundacji i wolontariusze, będą pomagać w zorganizowaniu Konferencji podsumowującej działania projektowe i promować działania projektowe w mediach społecznościowych.

Praca trwa! Czas w domach poświęcamy na pracę, naukę i pomaganie. Dziś bardzo owocny dzień. Bardzo dużo odebranych uszytych maseczek, które już niedługo wyruszą dalej do potrzebujących. A do dalszej pracy przyszykowane są kolejne gotowe formy. Miło nam, że do akcji włączyli się nauczyciele, uczniowie, rodzice i nasi przyjaciele. Czasem nawet osoby, które chcą pomagać. Fajnie pomagać, dołącz do Nas!!! #zerompomaga.