Witamy na nowej stronie naszej szkoły. Dostępna jest tu też poprzednia wersja strony.logo Razem na swieta-1

RODO - INFORMACJA O DANYCH OSOBOWYCH, KTÓRE NAM PODAŁEŚ.

Z dniem 1 września 2018 zostaje zmieniona nazwa liceum na

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego

Uczniowie, wolontariusze IX "Familiady" w dniu dzisiejszym otrzymali podziękowania z rąk pana Prezydenta Miasta Zawiercie Łukasza Konarskiego oraz pani Dyrektor I LO Bożeny Bańskiej za pomoc w organizacji miejskiej imprezy dla szkół podstawowych.

W okresie bożonarodzeniowym piękną polską tradycją jest śpiewanie kolęd. Kultywując ten zwyczaj, młodzież I LO przygotowała dla pacjentów Powiatowego Szpitala w Zawierciu niezwykle wzruszającą niespodziankę. Odwiedziła chorych, dzieląc się swoją świąteczną radością i kolędując po oddziałach. Ponad 20 wolontariuszy śpiewało, składało życzenia i rozdawało świąteczne obrazki i smaczne cukierki. Pacjenci byli wzruszeni, ( my też). Były łzy, mnóstwo ciepłych słów, a także radość i wdzięczność w oczach chorych, a dla młodych lekcja życia i satysfakcja z pomagania chorym. „To była miła niespodzianka” – podkreślali pacjenci i personel szpitala, który żywo włączył się w kolędowanie. Wspólnie ubraliśmy też choinki, które mają być pamiątką po naszej wizycie. Najważniejsze jednak było to, że przynieśliśmy dużo pozytywnej energii i mogliśmy podarować cierpiącym trochę radości. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w naszą akcję za wyjątkowe i niezapomniane emocje, już czekamy na następne kolędowanie w szpitalu. Wesołych i zdrowych Świąt:)

WASZA POMOC MA CUDOWNĄ SIŁĘ!!!

Bez Waszej pomocy nie byłoby Szlachetnej Paczki dla 5 rodzin!!! Jak zwykle moja super drużyna spisała się na medal. Dziękuję pracownikom Fundacja "Warto Żyć", pracownikom Miejski Ośrodek Kultury Centrum w Zawierciu - MOK Zawiercie, Pracownia Fryzur Nadia Surowiec - Kosmetyka Estetyczna, Papilon, Pracowni Fryzur Maska Zawiercie, Studio Fryzur Ada z Zawiercia, Uczniom, Absolwentom oraz Nauczycielom I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Zawierciu (niestety nie dam rady wszystkich wymienić). Nauczycielom oraz Uczniom Szkoły Podstawowej w Kroczycach (tu zapewne też nie byłabym w stanie wymienić wszystkich), Pani Małgorzacie K. Kamili Knera, Ewa Marcin Suma oraz Żołnierzom z 6 Brygada Powietrzno - Desantowej z Krakowa. Szczególne podziękowania dla mamy naszych absolwentek Ilony Bożek za podjęcie trudu lidera w zupełnie nowym rejonie. Jesteś wielka.
Dziękuje za zaufanie to największa nagroda za trud. Ps. Jest taka opcja, że w natłoku emocji zapomniałam kogoś wymienić, za co z góry przepraszam.

Marta Skrzypiciel

Tradycją, pyszną i pachnącą w naszej szkole, jest „Dzień kawy”! Dnia 30.XI.2018 r. jak co roku, mogliśmy delektować się różnorodnymi rodzajami tego szlachetnego i aromatycznego napoju, przyrządzanego przez nasze koleżanki z klasy IIA i IB! A jak kawa, kawunia, kawusia… to wiadomo musi być coś słodkiego „na ząb”. Wielkie podziękowania dla klas IB, IC, IIA ( i zapewne rodziców, babć i cioć ), które zadbały aby „stoły” uginały się pod tak szczodrze podarowanymi szarlotkami, sernikami, piernikami, babeczkami… można by tak jeszcze długo wymieniać! Oprócz tych smakołyków zadbaliśmy również o „strawę duchową” i na gazetce - wystawie, można było poczytać, jaka jest historia tego napoju, albo zapoznać się z niezwykle ciekawymi informacjami dotyczącymi gatunków kawy, sposobów parzenia i spożywania. Nie zabrakło również motywów kawy w przeróżnych tekstach kultury, od literatury, poprzez teksty piosenek, aż po malarstwo. To był wyjątkowo przyjemny dzień, tym bardziej, że przyświecał nam szczytny cel, mianowicie zarobione pieniążki przeznaczyliśmy na przygotowanie paczek mikołajkowych dla dzieci z Ośrodka Wychowawczego w Gołuchowicach. Fajnie jest pomagać

Maja Janus

Pierwszy dzień pisania kartek do dzieci ciężko chorych już za nami. Nasze organizatorki: Karolina SobólskaKarolina ImiołekKarolina ŻmudaPaulina Skwara. Dziękujemy naszemu partnerowi za wsparcie Centrum Rozwoju Lokalnego. Zapraszamy jutro!!!

W dniu 29.11.18 r. w naszej szkole odbyła się #KOMÓRKOMANIA. Celem tej akcji była rejestracja potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych w bazie Fundacji DKMS, działającej na rzecz walki z nowotworami krwi. Oczywiście, wieść o wydarzeniu szybko się rozniosła i w zaledwie kilka chwil liczba wolontariuszy przerosła oczekiwania. W odpowiednio przygotowanej (i pięknie przystrojonej 😉) sali, wyszkoleni uczniowie przyjmowali kolejno wszystkie trzecie klasy, a dzięki wizycie gości specjalnych ze szpitala, była możliwość zmierzenia ciśnienia oraz poziomu cukru we krwi. Ale czymże byłaby taka akcja bez słodkiego kącika?! Każdy miał możliwość wsparcia fundacji DKMS przez zakup samodzielnie robionych wypieków (które swoją drogą były pyszne). Efektem dzisiejszego wydarzenia była spora ilość zarejestrowanych potencjalnych dawców, a co za tym idzie, zwiększenie szansy wielu osób na nowe życie.

Już niebawem, 5 i 6 grudnia, w ramach akcji Mały gest, wielki cel, odbędzie się kolejna edycja pisania kartek, świątecznych życzeń i listów do chorych dzieci. Każdy uczeń i pracownik naszej szkoły, będzie mógł sprawić radość chorym dzieciom niewielkim gestem- poświęcając kilka minut na wypisanie kartki. Zachęcamy również do wcześniejszego stworzenia ich w domu. Więcej szczegółowych informacji na stronie akcji Mały gest, wielki cel na Facebooku lub u organizatorek: Karolina Sobolska, Karolina Imiolek, Paulina Skwara, Karolina Żmuda.