Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie "Działajmy Razem" realizowanego przez Fundację Podaruj Nadzieję. Kierunek działania - Rozwijanie edukacji obywatelskiej i kompetencji społecznych. Projekt jest w 100% bezpłatny, a spotkania i wyjazdy będą odbywały się według nowych zasad sanitarnych.

Zgłoszenia przyjmuje Joanna Dziechciarz - Duda (ilość miejsc ograniczona)

W ramach projektu przewiduje się do realizacji następujące działania aktywizacyjne, które zostały tak skonfigurowane by były wzajemnie wobec siebie komplementarne tworząc jednocześnie logiczną i spójną całość:

1. Szkolenie: „Ja i moje potrzeby-przełamywanie barier i stereotypów”. Poznawanie siebie nawzajem, integracja i wzrost kompetencji miękkich.

2. Młodzieżowe Warsztaty Ożywienia Obywatelskiego (MWOO) wyjazdowe mają na celu lepsze poznanie i współdziałanie grup. Na warsztatach będzie poruszana tematyka integracji os sprawnych z ON, diagnoza problemów młodzieży w społeczności lokalnej oraz szukanie zasobów do przełamywania barier i ich rozwiązywania.

3. Wspólne działania na terenie miasta, na tym etapie nastąpi wybór najlepszej inicjatywy do realizacji w środowisku lokalnym oraz przyznanie bonu na realizacje najlepszej młodzieżowej inicjatywy. Pomagać młodzieży będą pracownicy Fundacji i wolontariusze, będą pomagać w zorganizowaniu Konferencji podsumowującej działania projektowe i promować działania projektowe w mediach społecznościowych.

Praca trwa! Czas w domach poświęcamy na pracę, naukę i pomaganie. Dziś bardzo owocny dzień. Bardzo dużo odebranych uszytych maseczek, które już niedługo wyruszą dalej do potrzebujących. A do dalszej pracy przyszykowane są kolejne gotowe formy. Miło nam, że do akcji włączyli się nauczyciele, uczniowie, rodzice i nasi przyjaciele. Czasem nawet osoby, które chcą pomagać. Fajnie pomagać, dołącz do Nas!!! #zerompomaga.

Galeria zdjęć

Poszukujemy osób,  które mają maszynę do szycia, potrafią szyć i nieodpłatnie wykonają zadanie. To naprawdę łatwe. Szukamy osób, które nieodpłatnie przekażą materiały niezbędne do uszycia maseczek. Wszystkich tych, którzy są w ich posiadaniu, ale również tych, którzy dokonają ich zakupu. Nawet niewielka kwota wydana na ten cel lub skrawek materiału, może uratować czyjeś zdrowie lub życie!

Nie zbieramy pieniędzy!!! Udzielimy Wam instrukcji jak to zrobić. Koordynujemy działania. Jeśli chcesz wesprzeć naszą akcje wystarczy, że skontaktujesz się z nami, my zrobimy resztę.

Szczególnie liczymy na zaangażowanie naszych uczniów i ich rodziców, absolwentów szkoły, ale również  pomoc każdego, który przeczyta ten apel będzie niezwykle cenna. Liczymy również na wsparcie innych szkół naszego miasta i powiatu.

Chętnych do szycia maseczek zapraszamy do kontaktu na Facebooku: Joanna Sierka lub po adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

Chętnych do przekazania materiałów prosimy o kontakt z Martą Skrzypiciel na Facebooku lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sprawy marketingowe, promocyjna Joanna Dziechciarz - Duda, kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uczniowie ILO udali się 9 stycznia 2020 r. ze świąteczną wizytą do Szpitala Powiatowego w Zawierciu, Domu Pomocy Społecznej w Zawierciu i Domu Opieki Eden w Myszkowie, by okazać trochę ciepła, zrozumienia i wsparcia pacjentom, dzieląc się z ich mieszkańcami radością Bożego Narodzenia. Przebrani za Mikołaje i Anioły poszli podzielić się swoją radością i wielkim sercem. Było mnóstwo ciepłych słów, życzeń, chwil pełnych wzruszeń, ale przede wszystkim wspólne kolędowanie, drobne podarki i słodkości. Czas kolędy w szpitalu może odmienić postrzeganie „dawania” i „otrzymywania”. Każda łza wzruszenia i uśmiech pacjentów, napełniały kolędników ogromnym uczuciem spełnienia i radości z robienia czegoś dobrego dla innych. Z pewnością dla pacjentów ważne było też wsparcie duchowe księdza katechety pracującego w I LO - jego modlitwa, błogosławieństwo udzielone chorym oraz życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Dla naszych uczniów była to zaś najwspanialsza lekcja wychowawcza, okazja, by otworzyć się na drugiego człowieka. Opiekę nad uczniami sprawowali: ks. A. Dróżdż, prof. A. Łączkowska, Prof. J. Dzieciraz- Duda. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w nasza akcję:)

Galeria zdjęć

Nasza szkoła jak zawsze aktywna. "Razem na Święta" to akcja dla wolontariuszy zorganizowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Informacja

"Przeciw mowie nienawiści" to projekt współfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Organizatorem jest Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu. Jego celem jest podniesienie świadomości oraz wiedzy na temat ochrony praw człowieka. W ramach tej inicjatywy zwiedziliśmy obóz Auschwitz - Birkenau oraz odbyły się warsztaty dla młodzieży w Centrum Żydowskim w Oświęcimiu. W warsztatach wraz z uczniami wzięli udział nauczyciele I LO i II LO w Zawierciu oraz przedstawiciele policji. Opiekunowie: Joanna Dziechciarz - Duda, Agnieszka Łączkowska, Aleksandra Widawska.

Galeria zdjęć

X – jubileuszowa Familiada już za nami! 4 XII 2019 r. spotkaliśmy się w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS obchodzonego 1 grudnia. Co roku imprezę organizują p. Joanna Dziechciarz - Duda i p. Agnieszka Łączkowska z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zawierciu we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zawierciu w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii przy współpracy Centrum Rozwoju Lokalnego. Wspólnie z MOPS-em Zawiercie podsumowaliśmy konkurs plastyczny skierowany do uczniów szkół podstawowych o tematyce „Narkotyki Dopalacze – Życia Wypalacze”. 11 czteroosobowych drużyn z zawierciańskich szkół podstawowych rywalizowało ze sobą w III etapach. Oprócz różnych zadań manualnych, musieli wykazać się także obszerną wiedzą z zakresu profilaktyki zachorowań na HIV i AIDS, bezpieczeństwa, praw dziecka czy koligacji rodzinnych i innych.