Ostatni tegoroczny wolontariat za nami. Niedziela, słoneczny poranek – zapowiada się wspaniały dzień. 20 osobowa ekipa wolontariuszek z Żeromskiego od rana gotowa do pomocy. Naszym zadaniem była obsługa biura „Parady psów” (zapisy, kontrola szczepień), obsługa trasy, zapisy do konkursów, zabezpieczenie psów w wodę, zbiórka do puszek dla zwierząt. Pani  Bożena Siennicka-Gajecka z TOZ o/Zawiercie podziękowała za profesjonalną pomoc. W pierwszej „Paradzie Psów” wzięło udział 25 piesków i towarzyszyło im 79 opiekunów. Dzień upłynął bardzo miło. Kolejny raz pomogliśmy, praca dla czworonogów to wielka frajda i satysfakcja. Wielokrotnie dziękowano I LO ze sceny za pomoc. Na zakończenie imprezy odbyło się spotkanie z autorem książeczki dla dzieci „Psie troski” z panem Tomaszem Justyniarskim, który podarował do naszej biblioteki książkę z przesłaniem. Jeszcze raz dziękuję wszystkim wolontariuszom za CAŁY ROK współpracy! Opiekun wolontariatu Joanna Dziechciarz – Duda.

Zapraszam wolontariuszy z 05.05.2019 na kolejną sesję fotograficzną. Sesja odbędzie się 10 czerwca od godziny 15.30. Mile widziane stroje lata 20/30/40. Więcej informacji: Joanna Dziechciarz - Duda

Pomimo niesprzyjającej pogody, wczesnej godziny i do tego wolnego z okazji majówki, 33 uczniów naszej szkoły stawiło się na wolontariacie podczas zawodów biegowych Jurassic Forest Run w Lgocie Murowanej. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem: Starosty zawierciańskiego Gabriela Dors, Prezydenta Miasta Zawiercie Łukasza Konarskiego, Wójta Gminy Kroczyce Stefana Pantak.

„Jurassic Forest Run to cykl imprez, które odbywają się dwa razy w roku, wiosną i jesienią. Ich bazą i jednocześnie współorganizatorem jest Hotel Fajkier w Lgocie Murowanej niedaleko Zawiercia. Dwukrotnie w ciągu roku otwiera on swoje podwoje dla biegaczy i kijkarzy, oferując świetną przełajową trasę, dobrą organizację i komfortowe zaplecze. Jednak tym, co zdumiewa na tej imprezie są… wolontariusze. Tak gorącego dopingu mogą pozazdrościć największe biegi w kraju! Trasa mierzy 5 km i jest wymagająca. Pierwsze podejście zaczyna się właściwie tuż za startem a hotelowe podwórko pozwala wyruszyć prosto na mocno pagórkowatą przełajową trasę bez metra asfaltu. Na każdym skrzyżowaniu i zakręcie czekają wolontariusze, których zadaniem jest wskazywanie drogi i podawanie wody. Nie poprzestają na tym jednak, dosłownie zdzierając gardła zagrzewają zawodników do walki, dodają sił, biją brawo, motywują, tańczą i śpiewają. Ich zaangażowanie jest ogromne, nie przeszkadzają im nawet zimno i nieprzyjemny wiatr. W trakcie zawodów temperatura nie przekracza kilku stopni powyżej zera.” Tak cytujemy o naszej pracy za ważnym portalem biegowym - Festiwal biegowy. Napisano za nas o naszej pracy….Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów od uczestników, jak i od naszych partnerów. I tak za nami już kolejny wspólny wolontariat…Opiekun wolontariatu Joanna Dziechciarz – Duda.

W dniu 4 maja nasi uczniowie uczestniczyli w wolontariacie podczas Zawierciańskiej Majówki. Zadaniem wolontariuszy było zbieranie środków do przygotowanych puszek dla podopiecznych CRL. Pogoda dopisał, mieszkańcy chętni jak zawsze do pomocy, więc puszki były pełne. Dziękujemy za zaproszenie. Opiekun wolontariatu Joanna Dziechciarz - Duda.

W dniu 30 kwietnia 2019 roku odbyła się odprawa wolontariuszy biorących udział w imprezie sportowej Jurassic Forest Run - wiosna. Pan Grzegorz Maciąg oraz pani Joanna Dziechciarz - Duda przedstawili trasę biegu i obsługi. Zostały przedstawione zasady wolontariatu, kto za co odpowiada, jak należy się przygotować. Już w niedzielę zapraszamy na bieg do Lgoty Murowanej - Hotel Fajkier!

Odprawa dla wolontariuszy jutro (30.04) w czytelni godzina 10.30. Odprawę poprowadzi pan Grzesiek Maciąg. Zapraszam!
J.Dz - D