Dla naszych trzecioklasistów została zorganizowana kolejna pouczająca prelekcja. Przedstawiciele banku PKO Bank Polski przedstawili młodzieży, jak bezpiecznie korzystać z konta bankowego, jakie są możliwości płatności oraz czego wystrzegać się, zabezpieczając swoje oszczędności. Dla chętnych pojawił się również quiz, w którym do wygrania były miłe upominki.

Zaparaszamy wszystkich chętnych do udziału, a po bliższe informacje do biblioteki szkolnej :)

W dniu 11 listopada 2019 roku nasi uczniowie wraz z panią Martą Wyrembak wzięli udział w uroczystościach z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przy Pomniku Niepodległości.

Ogłoszenie

22 października odbyła się sesja inauguracyjna III kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego. Nowi radni otrzymali zaświadczenia o wyborze na radnego. Nasze miasto reprezentuje Miłosz Łągiewka, uczeń klasy Ia, jedyny radny z naszego powiatu i najmłodszy radny w Sejmiku Młodzieżowym, któremu pozostał jeszcze rok kadencji. Gratulujemy!

W ramach Festiwalu Wiesława Ochmana organizowanego po raz pierwszy w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu uczniowie klas: Ie, If, Ig i I h wzięli udział w warsztatach "Bliżej Moniuszki" - dzień dla młodych. Edukacja młodzieży poprzez kulturę jest bardzo istotnym elementem działalności Wiesława Ochmana. Warsztaty operowe, w którym młodzież zawierciańskich szkół miała okazję uczestniczyć, składały sie z dwóch części. Najpierw Wiesław Ochman oraz pomysłodawca Festiwalu choreograf Jarosław Świtała wprowadzili młodzież w świat teatru operowego, a następnie zaprosili widzów (dwie nasze uczennnice ) do udziału w profesjonalnej próbie do opery " Straszny dwór". W spektaklu partie solowe należały do młodych i zdolnych studentów Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

W Urzędzie miejskim w Zawierciu w dn. 26.09.2019 r. miało miejsce ostatnie posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta Zawiercie, na którym wręczono podziękowania oraz podsumowano działalność radnych w latach 2017- 2019. W tym wydarzeniu wzięła udział również młodzież z naszego liceum: Jakub Kosoń z kl. II A1, Miłosz Łągiewka i Paweł Kwiecień z kl.I A oraz Nikola Drobniak z kl. I H.

B.P.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dotyczącą programu FLEX. Program umożliwia polskim uczniom naukę w amerykańskiej szkole średniej w roku szkolnym 2020/2021. O udział w programie mogą ubiegać się uczniowie pierwszych i drugich klas, urodzeni pomiędzy 15.02.2002 a 15.07.2005.

Zapraszamy także do zapoznania się z konkursem "I Know America 2020"http://knowamerica.pl/harmonogram-konkursu

Dla uczniów zainteresowanych Kuratorium Oświaty planuje zorganizować spotkanie informacyjne, które odbędzie się w Katowicach dnia 2 października 2019 roku - więcej informacji na temat możliwości udziału w spotkaniu można uzyskać u pani Joanny Dziechciarz - Dudy.