Uczniowie czterech klas pierwszych (E, F, G i H) wraz z dziewięcioma opiekunami uczestniczyli dziś w rajdzie integracyjnym do Podzamcza. Pełni energii wyruszyliśmy o godzinie 9.30 z Kromołowa. W czasie marszu były oczywiście wspólne rozmowy , a nawet śpiewJ Około godziny 10.45 dotarliśmy do hotelu „Pod Figurą”, aby tam zjeść smaczny i pożywny posiłek. Potem nastąpił integracji ciąg dalszy… wspólny taniec na błoniach zamku w Ogrodzieńcu i zwiedzanie zabytkowego miejsca. Wyprawa była niezwykle udana, mam wrażenie, że teraz nie tylko uczniowie poszczególnych klas znają się lepiej… W dniu wczorajszym odbył się podobny rajd, w którym udział wzięli uczniowie klas I A, B, C i D.

Pierwszoklasiści, dziękujemy Wam za wspólną zabawę! Witamy w szkole!

Sawa Hąc-Jakubik

W dniu 19 października odbyło się seminarium dla młodzieży "Niedoświadczony zagrożony" zorganizowane przez Wydział Ruchu Drogowego KWP, Wydział Ruchu Drogowego i Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach w ramach kampanii społecznych "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie" oraz "Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!" Ponadto spotkanie było wzbogacone o prezentację dotyczącą zagrożeń występujących w sieci internetowej. Podczas spotkania mogliśmy obejrzeć występ artystyczny grupy "RETO" Fundacji Wyzwanie Nadziei oraz na  wysłuchać utworów wykonanych przez nasze uczennice Julia i Wiktoria Szlachta.

J.DZD

W dniu dzisiejszym (10.09.2019) odbyło się spotkanie z panią sierżant szt. Martą Wnuk. Głównym tematem było bezpieczeństwo w szkole i poza nią. Młodzież pierwszych klas wysłuchała między innymi jaka jest odpowiedzialność prawna nieletnich, poznali cyberzagrożenia. W ramach kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają" przedstawiono zagrożenia związane z zażywaniem środków psychoaktywnych, a także uczniowie zostali zapoznani z kampanią "Nie reagujesz, akceptujesz."

Ogłoszenie

2 września w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Pani dyrektor Bożena Bańska serdecznie powitała po wakacjach uczniów, rodziców, pracowników szkoły, a przede wszystkim pierwszoklasistów, oraz życzyła całej społeczności szkolnej wytrwałości i wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.
Na uroczystości zjawili się również honorowi goście: starosta zawierciański pan Gabriel Dors oraz pan Waldemar Andzel - poseł na sejm RP, którzy wręczyli nagrodę za wybitne wyniki w nauce Szymonowi Cisowskiemu z klasy IIIC oraz nagrodę za osiągnięcia sportowe, również uczniowi klasy IIIC, Krzysztofowi Bednarzowi.
Podczas apelu nawiązano także do osiemdziesiątej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uroczystość uświetniły występy Julii i Wiktorii Szlachta z klasy IIA1 oraz Aleksandry Płóciennik - uczennicy klasy IG.

WAŻNE!!!

Szanowni Rodzice!

Umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków młodzieży szkolnej na terenie szkoły, jak również w przypadku organizowania imprez i wycieczek szkolnych w kraju, jest dobrowolną formą ubezpieczenia. Umowa ta może być zawierana wyłącznie z woli rodziców, toteż prosimy o ubezpieczenie dzieci we własnym zakresie.

Przykładowe mozliwości ubezpieczeń pod adresam: NAU - www.ubezpieczenia.nau.pl;  Towarzystwo Ubezpieczeniowe InterRisk - www.interrisk.pl/; PZU - www.pzu.pl

ADM

OGŁOSZENIE

Dyrekcja ZSO I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu informuje absolwentów rocznika 2018/2019, że dnia 4 lipca 2019r. w godz. 11.00-13.00 w salach 62 i 63 wychowawcy klas rozpoczną wydawanie świadectw dojrzałości. Od godz. 13.00 do godz.14.00 w tym dniu świadectwa dojrzałości będzie można odebrać w sekretariacie. Świadectwa nieodebrane w dniu 4 lipca 2019r. zostaną przekazane do odebrania w sekretariacie szkoły. Warunkiem odbioru świadectwa jest okazanie dokumentu tożsamości (dokument ze zdjęciem). Odbioru świadectwa dojrzałości dokonuje absolwent lub osoba przez niego pisemnie upoważniona.

W dniu 19 czerwca 2019 roku, ostatni dzień roku szkolnego 2018/2019 uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w uroczystej akademii. W podsumowaniu osiągnięć naszych licealistów Pani dyrektor Bożena Bańska pogratulowała wspaniałych wyników w nauce i podejmowanych działaniach. W ten niezwykły dzień uczennice klasy 1A1 Julia i Wiktoria Szlachta, finalistki Szansy na sukces, przypomniały w piosence Tyle słońca w całym mieście o zbliżających się wakacjach. Akademię uświetniły również występ taneczny jak i piosenki. Uczniowie podziękowali wszystkim nauczycielom za całoroczny trud i kolejne wspólnie przeżyte 10 miesięcy. Życzyli nauczycielom i swoim koleżankom i kolegom wspaniałych wakacji. Akademię zakończenia roku szkolnego przygotowali uczniowie z klasy 1a1.

I.B