Witamy na nowej stronie naszej szkoły. Dostępna jest tu też poprzednia wersja strony.

RODO - INFORMACJA O DANYCH OSOBOWYCH, KTÓRE NAM PODAŁEŚ.

Z dniem 1 września 2018 zostaje zmieniona nazwa liceum na

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego

W poczuciu troski o zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych. W związku z powyższym, kierujemy do Państwa list.

List do Rodziców/Opiekunów

Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej

Przypominamy o zajęciach pozalekcyjnych w roku szkolnym 2018/2019

Ogłoszenie

Jury Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznych ŚPIEWAM TOBIE POLSKO w składzie: dr hab. Anna Waluga – prof. Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, dr Grażyna Darłak – Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, dr Dominika Lenska – Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Po przesłuchaniu 29 zespołów i chórów przyznało następujące nagrody i wyróżnienia. W kategorii – młodzież;
I miejsce: Zespół wokalno-instrumentalny z Zespołu Szkół Ogólnokształcących – I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Zawierciu.

Zespół wokalno- instrumentalny I LO w składzie: wokal: Julia Szlachta kl. IA1, Wiktoria Szlachta kl.IA1, Oliwia Turek kl. IA1, Roksana Papaj kl. IIB, Justyna Sobieraj kl. II B, Patrycja Domagała kl. II D, pianino: Bernard Stawarz kl. I A1, Jakub Dyczko kl. III D, skrzypce: Wiktoria Szostak kl. III D, gitara basowa: Jakub Bukowiec kl. II B

Zespół przygotował pan Leopold Stawarz, za co bardzo dziękujemy!

Zespół wykonał następujące utwory: Marek Grechuta - Kronika, Irena Santor - Powrócisz Tu,  Czerwone Gitary - Biały Krzyż

Tym razem w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu w dn.30.10.2018 r. zespół wokalno- instrumentalny I LO w składzie: wokal: Julia Szlachta kl. IA1, Wiktoria Szlachta kl.IA1, Oliwia Turek kl. IA1, Roksana Papaj kl. IIB, Justyna Sobieraj kl. II B, Patrycja Domagała kl. II D, pianino: Bernard Stawarz kl. I A1, Jakub Dyczko kl. III D, skrzypce: Wiktoria Szostak kl. III D, gitara basowa: Jakub Bukowiec kl. II B pod opieką Pani prof. G. Zawały i Pani prof. B. Pustułki uczestniczyły w przesłuchaniach finałowych Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznych „Śpiewam Tobie Polsko” z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. I także tym razem nasza grupa doskonale i z wrodzonym sobie temperamentem zaprezentowała się pozostałym finalistom. Wrażenia wspaniałe i niezapomniane. Czekamy na ogłoszenie wyników.

B.P.