Witamy na nowej stronie naszej szkoły. Dostępna jest tu też poprzednia wersja strony

RODO - INFORMACJA O DANYCH OSOBOWYCH, KTÓRE NAM PODAŁEŚ

Podręczniki

MEN przedstawiło wczoraj propozycje zmian dotyczących egzaminów zewnętrznych w 2021 r.

W 2021 roku egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny będą przeprowadzone wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Mamy opracowaną propozycję wymagań egzaminacyjnych z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych, którą chcemy teraz poddać publicznej dyskusji. Zmianie powinny ulec również arkusze egzaminacyjne, chcemy pokazać na czym te zmiany będą polegały. Do końca grudnia będą gotowe przepisy, a także aneksy do informatorów, dzięki którym można spokojnie przygotować się do egzaminów.

Więcej informacji na stronie MEN: https://www.gov.pl/web/edukacja/zmiany-na-egzaminie-osmoklasisty-i-egzaminie-maturalnym-w-2021-r

DRODZY MATURZYŚCI !

Dyrekcja szkoły informuje o możliwości skorzystania z konsultacji indywidualnych lub w małych grupach do pięciu osób z nauczycielami przedmiotów maturalnych.
Termin konsultacji na stronie szkoły w zakładce zdalne nauczanie oraz w ogłoszeniach w dzienniku elektronicznym Librus

SZANOWNI RODZICE UCZNIÓW I LO

Dyrekcja szkoły informuje, iż 17 listopada br.  (wtorek) odbędą się zdalne (przez meet) spotkania śródroczne.
O godzinie 16.30 zapraszamy na prelekcję prowadzoną przez pedagoga szkolnego na temat : Jak rozmawiać o hejcie i jego konsekwencje.
Od 16.45 do 17.15-  spotkania z wychowawcami.
Od 17.15 do 18.00- konsultacje indywidualne z wychowawcami oraz innymi nauczycielami. Linki do spotkań  będą przekazane przez wychowawców przez dziennik elektroniczny Librus.

Przy okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości miło jest nam poinformować, że została wydana publikacja pt. „Zapiski zawierciańskiego legiończyka” pod redakcją jednego z pracowników naszego grona pedagogicznego Pani Profesor Pauliny Stelmaszczyk. Opracowanie zawiera zapiski Wacława Góralczyka – ostatniego przedwojennego wiceprezydenta miasta Zawiercie, uczestnika I wojny światowej oraz autora patriotycznych wierszy.

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych - 1 listopada - dzień zadumy i pamięci o tych, którzy odeszli. Nasi uczniowie również pamiętają, w szczególności o dyrektorach, nauczycielach oraz pracownikach i osobach związanych z naszą szkołą - I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego. Dla Nas są bohaterami i wzorami do naśladowania. Dlatego po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji „Szkoła Pamięta” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. 30 października na fanpage’u szkoły zapalamy wirtualny znicz. Przyłączcie się do akcji. Każdy komentarz i odzew to ważny sygnał. Pamięć o Nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

Nauczyciele historii

Informacja

Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zawierciu informuje uczniów, rodziców oraz nauczycieli, że w związku z wejściem w życie od 26.X.2020 r. w całej Polsce nowych zasad bezpieczeństwa w walce z pandemią, w szkole wprowadzone zostaje nauczanie zdalne. W takim trybie będziemy pracować aż do odwołania, a wszelkie informacje będą przekazywane na bieżąco.

Dyrekcja I LO

Informacja

Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zawierciu informuje uczniów, rodziców oraz nauczycieli, że w związku z wejściem w życie od 17.X. 2020 r. w całej Polsce nowych zasad bezpieczeństwa w walce z pandemią w szkole wprowadzone zostaje nauczanie hybrydowe.

Uczniowie klas PIERWSZYCH i DRUGICH PO SZKOLE PODSTAWOWEJ w dniach 19.10 – 23.10 .2020 r. przechodzą na nauczanie w trybie zdalnym prowadzone wg procedur zdalnego i hybrydowego nauczania obowiązującego na terenie ZSO w Zawierciu.

W pozostałych klasach ( klasy drugie po szkole gimnazjalnej oraz trzecie) w ww. terminie obowiązuje nauczanie w trycie stacjonarnym. Szczegółowe informacje przekazują uczniom wychowawcy klas.

Dyrekcja I LO

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć Nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty wyrazy uznania za codzienną pracę, trud i oddanie w kształtowaniu umysłów i serc młodego pokolenia. Życzymy dużo zdrowia, wytrwałości i uśmiechu, aby ta niełatwa misja przynosiła radość i satysfakcję.

Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zawierciu informuje, że w związku z ustanowieniem w całej Polsce strefy żółtej następuje aktualizacja procedury bezpieczeństwa w celu zapobiegania i przeciwdziałania COVID - 19 wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły, obowiązujących na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

Jednocześnie Dyrekcja informuje, że konsultacje planowane na dzień 15.10.2020 są odwołane.