Witamy na nowej stronie naszej szkoły. Dostępna jest tu też poprzednia wersja strony.

Z dniem 1 września 2018 zostaje zmieniona nazwa liceum na

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego

ZEROMCHCECIEBIE3 previewCZYPOKOLENIA2

Nabór elektroniczny

Gimnazjalisto!

Jeśli wśród Twoich wybranych klas znajduje się grupa DWUJĘZYCZNA, pamiętaj:

składanie wniosków o przyjęcie do szkoły odbywa się

od 18 maja do 4 czerwca 2018 r.

Egzamin kompetencji językowych odbędzie się

07 czerwca 2018 r. o godz. 14.00 w I LO w Zawierciu.

NASZA OFERTA KLAS NA ROK SZKOLNY 2018/2019 Zapoznajcie się z nią i wybierzcie swoja klasę!

Kochani Absolwenci!

Przypominamy, że do dnia 25 maja wpłata ze uczestnictwo w Zjeździe Absolwentów wynosi 120 zł. Po 25 maja wpłaty nie będą już przyjmowane aż do dnia Zjazdu ( 15 czerwca), kiedy to wpłata gotówkowa wyniesie 150 zł. Prosimy o rozpowszechnienie informacji o Zjeździe Absolwentów „Żeroma” wśród naszych szkolnych koleżanek i kolegów.

C Z E K A M Y N A W A S !

Będzie to wspaniały, wspólnie spędzony czas!

Komitet Zjazdowy

W niedzielny, piękny dzień duża grupa uczniów uczestniczyła w wolontariacie podczas imprezy biegowej Jurassic Forest Run - edycja wiosna na terenie Hotelu Fajkier. Miło nam było słyszeć po naszej pracy, że byliśmy niezastąpieni. Każdy jak potrafił dopingował uczestników, pomagał na trasie. Pogoda była piękna, jednak jak dla biegaczy bardzo gorąco. Trasa biegu także nie należy do najłatwiejszych. Naszą szkołę biegowo reprezentowali: Robert Tomasik i Joanna Dziechciarz - Duda (pedagog szkolny i opiekun wolontariuszy). Do zobaczenia na następnej edycji. Jeszcze raz dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

27 kwietnia 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich. Jak co roku była to też okazja by podsumować dotychczasowe działania szkoły. Pani dyrektor Bożena Bańska omówiła wyniki w nauce klas kończących szkołę i przedstawiła najlepszych absolwentów. Umprezę uświetnili: Starosta Zawierciański - Pan Krzysztof Wrona i Prezydent Miata Zawiercia - Pan Witold Grim, którzy wręczyli nagrody najlepszym absolwentom i uczniom, którzy osiąnęli największe sukcesy w konkursach i olimpiadach.

Całą imprezę przygotowały klasy IIa i IIb, z pomocą uczniów z klas Ic i IIc oraz innych, którym serdecznie dziękujemy.

25 kwietnia odbyła się odprawa wolontariuszy, którzy będą zabezpieczać bieg Jurassic Forest Run. Naszym zadaniem będzie kierowanie ruchem, zabezpieczenie na trasie, punkt z piciem, biuro zawodów, depozyt oraz wręczanie medali. Zapraszamy wszystkich do udziału w biegu oraz zapraszamy do kibicowania!!!

W dniu 23 kwietnia odbyły się przesłuchania do Konkursu - Piosenka Filmowa. Naszą szkołę reprezentowali: Gabrysia Roterman, Roksana Papaj,  Dominika Fijałkowska z akompaniamentem w wykonaniu Szymona Cisowskiego oraz Patrycja Domagała. W dniu 7 maja, na dużej scenie odbędzie się drugi etap przesłuchania!!! Na finałowy koncert zapraszamy 24 maja.

Drodzy Absolwenci!

Przypominamy, że 15 kwietnia upływa termin, do którego można uiszczać opłaty za udział w Zjeździe w cenie promocyjnej 100 zł., po tym terminie opłata będzie wyższa. Nie odkładajcie więc rejestracji i wpłat na ostatnią chwilę. Jeśli jesteście zdecydowani (a wierzymy, że tak), to logujemy się na konto w banku, robimy przelew i widzimy się 15 czerwca. Bliższe informacje na stronie szkoły  i na facebooku.

Komitet Zjazdowy