W związku ze zbliżającym się terminem rozpoczęcia Kwalifikacji Wojskowej na terenie administrowanym przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Będzinie informujemy, że dla powiatu zawierciańskiego termin kwalifikacji wojskowej odbędzie się w dniach 09.03-03.04.2020r., Zawiercie ul. Miodowa 1. Więcej informacji na stronie internetowej WKU Będzin   www.wkubedzin.wp.mil.pl

Już w poniedziałek 13 stycznia rozpoczynają się ferie!
Drodzy uczniowie,

z okazji zbliżających się ferii zimowych życzymy Wam udanego, zasłużonego wypoczynku – po ważnym okresie próbnych matur oraz zdobywania ocen semestralnych. Udane ferie to jednak przede wszystkim bezpieczne ferie! Dbajcie o bezpieczeństwo swoje i innych – na stokach, lodowiskach, podczas wyjazdów krajowych i zagranicznych. Udanych i bezpiecznych ferii!

ADM

Po feriach wracamy do szkoły 27 STYCZNIA 2020 r.

Za nami czas intensywnej pracy i nauki w I semestrze roku szkolnego 2019/2020! W czwartek 9 stycznia odbyło się wyjątkowe spotkanie z rodzicami i uroczyste podsumowanie naszych działań i osiągnięć! Chwaliliśmy się, bo jest czym! Osiągnięcia w nauce, wzorowa frekwencja, wyniki w zawodach sportowych, działalność wolantaryjna, artystyczna, naukowa, społecznościowa to nasza specjalność! Spotkanie zakończyliśmy kolędowym koncertem i wspólnym śpiewaniem!
Ps. Dziękujemy wszystkim organizatorom za zaangażowanie, a rodzicom za liczne przybycie!

M.Z.

Drodzy czytelnicy.

Tuż przed świętami oddajemy w Wasze ręce kolejny, 31numer Stefana. Za nami 3 miesiące pracy: wymyślania co by Was interesowało, o czym chcielibyście poczytać, potem pisanie, pisanie, pisanie, redagowanie, zabawa korektorska, wreszcie komputerowy skład i druk, ufff.... A efekt? 76 stron różności wszelakich. Każdy znajdzie coś dla siebie! Poczytajcie sami. Już wkrótce Stefan będzie dostępny na naszej stronie. Tradycyjna gazeta wyprzedała się na pniu!

Ps. Cała redakcja Stefana życzy wszystkim czytelnikom wspaniałych świat Bożego Narodzenia i udanego powitania Nowego Roku!

Dyrekcja I LO informuje, że pierwszym dniem nauki po przerwie świątecznej jest 07.01.2020 r. (wtorek)

Życzenia

XXI wiek i zmiany cywilizacyjne stawiają przed nami nowe wyzwania dotyczące codzienności w wymiarze technicznym i ekologicznym. I to dlatego Żeromiacy postanowili się połączyć, dodatkowo uzyskując wymierne korzyści. W latach 2015-2019 uczniowie naszej szkoły zbierali makulaturę. Ta długofalowa akcja pozwoliła na zakup nowego laptopa Lenovo Ideapad L340-15. Nasze zajęcia ciekawsze, urozmaicone i na miarę XXI wieku. Zebraliśmy 25 ton makulatury na kwotę 2499 zł co jest imponującym działaniem proekologicznym. Jak zwykle pokazaliśmy, że możemy! Niestety  musieliśmy wstrzymać zbiórkę makulatury, ponieważ w Zawierciu i okolicy nie ma skupu zainteresowanego odbiorem tego typu surowcu wtórnego.A może znajdzie się jakieś rozwiązanie...? Jesteśmy otwarci ma sugestię i pomoc.

G.Z. i M.Z.