Życzenia

Dn. 8 marca 2021 uczniowie klas III c i III d oraz nauczyciele wzięli udział w szkoleniu #InternetSafety o tematyce bezpieczeństwa w sieci.

Szkolenie pozwoliło na omówienie takich zagadnień jak:

-korzystanie z ustawień prywatności w serwisach społecznościowych
-kształtowanie swojego wizerunku w Internecie
-tworzenie bezpiecznych haseł oraz umiejętność rozpoznawania zagrożeń wynikających z cyfrowego obiegu treści

Uczestnicy szkolenia otrzymali także podręcznik „Bezpieczny w sieci”, który stanowi instrukcję bezpiecznego korzystania z poszczególnych aplikacji oraz stron internetowych.

P.S.

„Ponieważ żyli prawem wilka, historia o nich głucho milczy...” (Z. Herbert)

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – święto państwowe ustanowione dla upamiętnienia żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Z tej okazji przygotowaliśmy internetowy Escape room - WILCZYM ŚLADEM. Zachęcamy do udziału we wspólnej zabawie! Powodzenia! Pięcioro pierwszych uczniów, którzy wykonają wszystkie zadania, nagrodzimy ocenami bardzo dobrymi z historii!

LINK: https://view.genial.ly/603a6dfd3f847e0d0193959a/interactive-content-er-zolnierze-wykleci-copy

Główny Inspektor Sanitarny zachęcam do instalowania aplikacji STOP COVID ProteGO Safe. Aplikacja to obok noszenia maseczki, zachowywania dystansu i dbania o higienę, kolejny element ochrony przed koronawirusem.
STOP COVID to aplikacja, która skutecznie pomaga w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Korzysta z API opracowanego przez Apple i Google. Działa w oparciu o technologię Bluetooth, co ważne - nie korzysta z żadnych danych użytkowników. Wasza prywatność jest dla nas najważniejsza.

Zapraszamy stacjonarnie do biblioteki szkolnej:
poniedziałek 7.30 - 15.00,
czwartek 8.00 - 14.00
oraz
w każdy wtorek w godzinach 8.00 - 12.00 można spotkać się w szkole z pedagogiem szkolnym. W trosce o zachowanie bezpieczeństwa prosimy o wcześniejsze umawianie się na spotkanie.
Dyrekcja szkoły informuje, iż 26 stycznia br. (wtorek) odbędą się zdalne (przez meet) spotkania śródroczne.
Od 17.00 do 17.30 - spotkania z wychowawcami. Od 17.30 do 19.00 - konsultacje indywidualne z wychowawcami oraz innymi nauczycielami. Linki do spotkań będą przekazane przez wychowawców przez dziennik elektroniczny Librus. Równocześnie Dyrekcja szkoły informuje, iż tego samego dnia na stronie szkoły i fb będzie dostępna prezentacja: Podsumowanie działalności szkoły i realizacji zadań programu wychowawczo-profilaktycznego za I półrocze w I LO

"Kobieca siła jest ogromna, ale co stanie się, gdy zostanie podwojona? Wtedy pojawiają się Siostry Szlachta, czyli niezwykle charyzmatyczny duet, tworzony przez Julię i Wiktorię. Bliźniaczki przygotowały świąteczny prezent w postaci nowej piosenki – „Śnieg pada, pada, pada…”!" - polecamy przeczytanie artykułu na temat naszych wspaniałych siósrt Szlachta.

www.youtube.com

www.tumuzyka.pl

MEN przedstawiło wczoraj propozycje zmian dotyczących egzaminów zewnętrznych w 2021 r.

W 2021 roku egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny będą przeprowadzone wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Mamy opracowaną propozycję wymagań egzaminacyjnych z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych, którą chcemy teraz poddać publicznej dyskusji. Zmianie powinny ulec również arkusze egzaminacyjne, chcemy pokazać na czym te zmiany będą polegały. Do końca grudnia będą gotowe przepisy, a także aneksy do informatorów, dzięki którym można spokojnie przygotować się do egzaminów.

Więcej informacji na stronie MEN: https://www.gov.pl/web/edukacja/zmiany-na-egzaminie-osmoklasisty-i-egzaminie-maturalnym-w-2021-r

DRODZY MATURZYŚCI !

Dyrekcja szkoły informuje o możliwości skorzystania z konsultacji indywidualnych lub w małych grupach do pięciu osób z nauczycielami przedmiotów maturalnych.
Termin konsultacji na stronie szkoły w zakładce zdalne nauczanie oraz w ogłoszeniach w dzienniku elektronicznym Librus