Witamy na nowej stronie naszej szkoły. Dostępna jest tu też poprzednia wersja strony.

RODO - INFORMACJA O DANYCH OSOBOWYCH, KTÓRE NAM PODAŁEŚ.

Z dniem 1 września 2018 zostaje zmieniona nazwa liceum na

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego

ZEROMCHCECIEBIE3 previewCZYPOKOLENIA2

Nabór elektroniczny

Zdjęcie do pobrania

I stało się! Po raz kolejny Żeromiacy uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami najwyższych władz. Przypomnijmy. Tylko w ubiegłym roku niektórzy z nas mieli przyjemność poznać Pana Prezydenta Andrzeja Dudę, Pana Jerzego Buzka, czy Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego.
Dziś rano (05.02.2016) w Żeromskim odbyła się lekcja wiedzy o społeczeństwie. Młodzież uczestniczyła w debacie na temat przyszłości edukacji. Szczególnym uczestnikiem debaty była Pani Minister Edukacji Pani Anna Zalewska. Spotkanie miało charakter spontaniczny, było zainicjowane przez Panią Minister i odbyło się w miłej atmosferze. Szczególnego gościa w Żeromskim przywitali również Prezydent Miasta Zawiercie Pan Witold Grim, a także Starosta Zawierciański Pan Krzysztof Wrona.

ipa loCzłonkowie IPA Zawiercie wraz z przedstawicielką firmy Virtu – panią Katarzyną Bilnik, a także z panią dyrektor I LO im. St. Żeromskiego w Zawierciu - Bożeną Bańską i nauczycielką – panią Kariną Surowiec, po raz kolejny zrobili niespodziankę podopiecznym i dyrekcji Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Gołuchowicach k. Siewierza. 120 kg uszek z grzybami, podarowanych przez firmę Virtu oraz kilka pokaźnych worków z odzieżą i zabawkami, które zebrali uczniowie naszego liceum trafiło do ośrodka. Tak się składa, że właśnie w tym dniu (17.12.2013) wychowankowie placówki usiedli do wspólnej kolacji, symbolizującej wieczerzę wigilijną, więc kulinarny podarunek okazał się strzałem w 10-tkę, podobnie jak ubrania, które również będą dobrze wykorzystane. Kolejny raz możemy stwierdzić, że pomaganie drugiemu człowiekowi, daje dużo radości!!!

Zapraszamy do galerii

lo ipaRegion IPA Zawiercie we współpracy z naszym liceum, zorganizował (10.12.2013) niesamowity dzień pełen wrażeń i atrakcji dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Gołuchowic k. Siewierza.

Cała impreza rozpoczęła się na lotnisku w Pyrzowicach, gdzie przewodniczący Regionu IPA Pyrzowice – Sylwester Pokrywka, oprowadził nas po lotnisku. Pas startowy, taras widokowy, startujące samoloty były nie lada atrakcją dla podopiecznych, jednak największy zachwyt wywołały potężne samochody Straży Pożarnej Lotniska oraz samolot, który podziwialiśmy stojąc tuż przy nim.

Kolejnym etapem mikołajkowej przygody była wizyta w hotelu Villa Verde, gdzie na wychowanków ośrodka czekały wodne atrakcje. Jacuzzi, zjeżdżalnia, kula do chodzenia po wodzie sprawiły ogromną radość młodym ludziom. Kalambury, zgadywanki i inne zabawy, urozmaiciły czas grupie, która nie mogła skorzystać z basenu. Przy wspólnym posiłku był czas na rozmowę i odpoczynek przed kolejną porcją dobrej zabawy.

Wszystkich gości w magiczną podróż do świata bajek zabrali członkowie i sympatycy zawierciańskiej IPA, którzy przygotowali pełne humoru przedstawienie, przypominające najwspanialszych bohaterów bajkowych. Gościem specjalnym imprezy był nikt inny, jak sam św. Mikołaj, który każdemu wychowankowi wręczył prezenty. Na ręce dyrekcji ośrodka, uczniowie, którzy licznie wzięli udział w całym przedsięwzięciu oraz przedstawiciele grona pedagogicznego: prof. Karina Surowiec, prof. Marta Skrzypiciel, prof. Małgorzata Zrebny z Panią Dyrektor naszej szkoły Bożeną Bańską na czele, wręczyli dodatkowe podarunki przeznaczone dla ośrodka.

Nasz wspólny dzień zakończył się pamiątkową fotografią oraz uściskami przeplatanymi uśmiechami i łzami wzruszenia. Podczas tych emocjonujących chwil, pamiętaliśmy o tych, bez których nie udałoby się zorganizować tak ekscytującego dnia, dlatego szczególne podziękowania należą się takim podmiotom jak: Region IPA Pyrzowice, hotel Villa Verde, Virtu, GONPOL, WOPR Zawiercie. Jest to pierwsza tego typu akcja zawierciańskiej IPA, ale zapewne nie ostatnia....!!!

Miło jest być choć przez chwile św. Mikołajem i móc sprawić radość tym, którzy najbardziej tego potrzebują...

K.S.

Zapraszamy do galerii

International Police Association Region Zawiercie we współpracy z I LO im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu, organizuje mikołajkowe atrakcje dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Gołuchowicach. Dzień pełen wrażeń, tj. 10 grudnia 2013r, rozpocznie się od…. Relacja niebawem.
mikolajipa700

Zajęcia lekcyjne w I LO rozpoczynają się o godzinie 8.00 i kończą najpóźniej o godzinie 15.45

• 8.00-8.45
  • 8.50-9.35
  • 9.45-10.30
  • 10.45-11.30
  • 11.35-12.20
  • 12.30-13.15
  • 13.20-14.05
  • 14.10-14.55
  • 15.00-15.45

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH PRZY ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH

Potrzebujesz średniego wykształcenia, dobrze trafiłeś, my Ci je na pewno damy. Dajemy Wam wysoko kwalifikowaną i doświadczoną kadrę nauczycielską potrafiącą każdemu przekazać wiedzę wystarczającą do ukończenia naszej szkoły.

Warunki przyjęcia do szkoły:

• ukończony 17 rok życia,
  • świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, gimnazjum lub klasy I, II LO, Liceum Profilowanego,
  • wniosek o przyjęcie do szkoły (wydaje sekretariat szkoły),
  • pomyślny wynik rozmowy kwalifikacyjnej.

Kontakt:
Zespół Szkół Ogólnokształcących I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Zawierciu
42-400 Zawiercie