Niebawem Dzień Wszystkich Świętych, 1 listopada. Wielu Polaków porządkuje groby, aby przygotować się na ten szczególny, pełen zadumy dzień. Również i uczniowie naszej szkoły pamiętają o Tych, którzy odeszli, a w szczególności o dyrektorach i nauczycielach, którzy pracowali w I LO im. S. Żeromskiego, a byli dla wielu uczniów bohaterami i wzorami do naśladowania. Nasza „Szkoła pamięta” - 24 października uczniowie klasy 1f wraz z wychowawczynią profesor Aleksandrą Widawską oraz profesor Martą Wyrembak udali się na ,aby uprzątnąć nagrobki naszych zmarłych nauczycieli oraz zapalić znicze w ich intencji. Pełni zadumy, wspominaliśmy zmarłych, profesor Widawska w kilku zdaniach opowiadała o życiu oraz działaniach Tych, których już z nami nie ma. Warto pielęgnować pamięć o naszej historii i o Tych, którzy już odeszli...

Serwis Lektury.gov.pl powstał z myślą o wszystkich, którzy chcą poznać lub przypomnieć sobie najważniejsze dzieła literatury polskiej i światowej. To realizacja postulatu budowy otwartych, dostępnych i przyjaznych cyfrowych zasobów edukacyjnych i kulturowych. Projekt został zainicjowany przez dwa ministerstwa: Ministerstwo Rozwoju oraz Ministerstwo Cyfryzacji . Dzięki tej inicjatywie, lektury można pobierać przez Internet i słuchać ich wersji audio lub czytać w dowolnym momencie za pomocą wygodnej aplikacji mobilnej. Na platformie lektury.gov.pl udostępnione są książki, które można czytać za pomocą czytnika e-booków lub odtwarzacza audiobooków. Lektury.gov.pl mają też aplikację, która otwiera dostęp do ponad darmowych nagrań. Zapraszamy do korzystania!!!

Więcej na: lektury.gov.pl

W dniu 10 października odbyło się spotkanie dla klas I na temat "Stop przemocy w rodzinie". Spotkanie poprowadzili członkowie organizacji pozarządowej "Fundacja z pomysłem" pan Paweł Radosz oraz pan Adam Witkowicz. Uczniowie czynnie uczestniczyli w zajęciach, zapoznali się z procedurą Niebieskiej Karty, a także obejrzeli film z kampanii dotyczącej przemocy wobec kobiet. Inicjator spotkania Joanna Dziechciarz - Duda.

Film z kampanii przeciw przemocy wobec kobiet "Kochany tato" oraz strona "Fundacji z pomysłem"

Trzeciego października odbyło się kolejne spotkanie z projektu "Śląska Młodzież solidarna w działaniu". Tematem spotkania były organizacje pozarządowe.Kolejne spotkanie za tydzień.

Uczniowie naszego liceum jak zawsze stanęli na wysokości zadania! W ostatnim tygodniu wzięliśmy udział w akcji „Pełna Miska dla Schroniska”. Udało nam się zebrać do tej pory 86 kg karmy. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu. Za akcję były odpowiedzialne pani Marta Wyrembak oraz pani Joanna Dziechciarz – Duda. Działamy dalej – pomagamy!

Zwiedzamy Jurę. Zamek w Podzamczu

Kraków. Kościół Mariacki.Wawel.Kazimierz. Synagoga. Fabryka Schindlera

Szkoła. Mirów - Bobolice , Muzeum Stary Młyn Żarki

14.06.2019 r. w Muzeum Śląskim w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia dofinansowania na utworzenie Szkolnej Ekopracowni.  Zarząd WFOŚiGW w V edycji projektu " Zielona pracownia", przyznał naszej szkole dofinansowanie w kwocie 28837.85 zł. Wyróżnienie odebrali uczniowie klasy IIc: Krzysztof Bednarz, Kacper Ciszewski, którzy reprezentowali zespół uczniów pracujących nad projektem: Jakub Cupiał, Kacper Ciszewski, Adrian Słuszniak, Karol Jagielak, Mateusz Jaworski, Adrian Reszka, Krzysztof Bednarz, Szymon Cisowski - klasa IIc, Tymoteusz Januszek, Bartłomiej Skwara - klasa Ic pod kierownictwem pani Urszuli Ogurek.