Witamy na nowej stronie naszej szkoły. Dostępna jest tu też poprzednia wersja strony

RODO - INFORMACJA O DANYCH OSOBOWYCH, KTÓRE NAM PODAŁEŚ

Podręczniki

REGULAMIN KONKURSU NA NAJCIEKAWSZY SPOT FILMOWY #SPOTHEJTSTOP
👉Konkurs organizowany jest dla uczniów I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Zawierciu w okresie od listopada 2020 r. do 15 kwietnia 2021 r.
👉 Celem konkursu jest zapobieganie cyberprzemocy wśród młodzieży i przeciwdziałanie jego skutkom.
👉 Konkurs polega na stworzeniu spotu filmowego dotyczącego hejtu w sieci.
👉 Forma i sposób realizacji spotu jest dowolna.
👉 Całkowita długość filmu nie może przekroczyć 3 minut.
👉 Spot może zostać zrealizowany przez osoby indywidualne lub ekipy z jednej lub kilku klas.
👉 Ekipa lub osoba może zrealizować kilka klipów biorących udział w konkursie.
👉 Scenariusz filmu nie może naruszać własności intelektualnych innych osób i podmiotów.
👉 Osoby biorące udział w filmie wyrażają zgodę na upublicznienie swojego wizerunku.
👉 W metryce filmu powinni zostać wymienieni wszyscy twórcy oraz osoby, które przyczyniły się do jego powstania.
👉 Filmy konkursowe opublikowane zostaną na stronie internetowej oraz fanpage szkoły w kolejności nadsyłania.
👉 O zwycięstwie zadecyduje niezależne jury oraz liczba lajków przy filmie. Najciekawsze produkcje zostaną wyróżnione.
👉 Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas uroczystości zakończenia nauki klas trzecich w roku szkolnym 2020/21.
👉 Filmy konkursowe przesyłać należy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt polsko - włoski POWER w Żeromskim realizowany jest już dwa miesiące

Mimo trwającej pandemii, w innych niż zazwyczaj warunkach realizowany jest w I LO polsko – włoski projekt „Fundamenty kultury europejskiej po drugiej wojnie światowej". W warsztatach prowadzonych co tydzień online przez trójkę nauczycieli ( historii, j. polskiego, j. angielskiego ) uczestniczy w sumie 35 uczniów różnych klas. Młodzież realizuje zadania projektowe w dwóch grupach POWER 1 i POWER 2. Warsztaty w aktywny sposób poprzez przygotowane prezentacje, kolaże, rozmowy, filmiki tworzą możliwość odpowiedzi na pytanie o źródła kultury europejskiej w dzisiejszych czasach. Zajęcia dotyczą przyczyn kształtowania się obecnego ładu politycznego na naszym kontynencie, młodzież poznaje ważne dla polskiej kultury teksty S. Mrożka, Cz. Miłosza, W. Gombrowicza. Uczestnicy projektu rozwijają również swoje umiejętności językowe poprzez cotygodniowe zajęcia z języka angielskiego. W stosunkowo niedalekich planach wykład online przeprowadzony przez wykładowcę jednej ze znanych polskich uczelni. Opiekunami warsztatów są prof. G. Zawała, prof. K. Kaptur oraz prof. A. Stolecka. Wszystkim uczestnikom życzymy wytrwałości i dużo zdrowia.

Dzieci, Rodzice, Nauczyciele – cała społeczność ILO bierze udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. To szczególny dzień, w którym oczy wszystkich skierowane są na dzieci i ich prawa.
20 listopada dzieci, młodzież, a także dorośli jednoczą się w działaniu i podejmują inicjatywy, których celem jest okazanie solidarności z najmłodszymi na świecie, których prawa nie są respektowane. Nasza szkoła aktywnie włączyła się także w pomoc dzieciom w Jemenie.
Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, dokumentu który w 1989 roku przyjęła Organizacja Narodów Zjednoczonych, to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. To wspaniała okazja, aby przypomnieć wszystkim, czym są prawa dziecka i że obowiązkiem nas wszystkich jest ich respektowanie. To także okazja, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na trudną sytuację dzieci w różnych zakątkach świata, gdzie prawa są drastycznie łamane, bądź nie są przestrzegane....

 

Jesteśmy dumni, że projekt "Bieg do Michy - I edycja" został nie tylko zauważony przez ponad 300 osób, ale również wyróżniony.

Witajcie!
Aktualna sytuacja zmusiła nas do odwołania uroczystych obchodów Święta 11 Listopada na terenie szkoły. Jednak to wcale nie zniechęciło naszych nauczycieli do zaakcentowania tego ważnego w historii Polski wydarzenia. Dzisiaj zachęcamy Was do zabawy w escape room. Zdobyte na lekcjach historii wiadomości związane z historią Polski pomogą rozwiązywać Wam niecodzienne zagadki. Jeżeli to Was nie przekonało, to z pewnością zachęcająca będzie nagroda - 10 pierwszych osób, które odgadną co znajduje się w zaszyfrowanej skrytce otrzyma ocenę. Odpowiedzi należy przesłać swojemu nauczycielowi historii. Pamiętajcie, aby uważnie czytać polecenia, bo w nich mogą znajdować się wskazówki. To jak, gotowi na historyczną przygodę?

Życzymy powodzenia!

LINK: https://view.genial.ly/5fa354f85ef4550d7bcc26aa/interactive-content-escape-room

 

Zawsze we wrześniu naszym liceum Stefana Żeromskiego w Zawierciu, goszczą uczniowie z Friedrich Gaus Gymnasium w Hockenheim. Jesteśmy partnerami już od 30 lat. Jest to najdłuższa wymiana międzynarodowa w Polsce. Inicjatorem wymiany w szkole była emerytowana nauczycielka język niemieckiego Pani Felicja Otręba. Wiele lat kontynuował współpracę pan Andrzej Syc oraz nieżyjący już wicedyrektor Stanisław Pawlikiewicz. Koordynatorami są: z ramienia ILO nauczycielka języka niemieckiego Marta Skrzypiciel oraz nauczyciel informatyki Rafał Kowalczyk.   Stronę niemiecką od lat reprezentuje wielki sympatyk naszego kraju pan Wolfgang Schneider. Tęsknimy za naszymi spotkaniami i naszymi przyjaciółmi w Niemczech. Trochę smutne to świętowanie w dobie pandemii, ale mamy nadzieje, że wkrótce zobaczymy się w realnej rzeczywistości. Pozdrawiamy Dyrektor szkoły partnerskiej panią Annę Kaiser oraz nauczycieli goszczące u nas!

Galeria zdjęć

30 października 2020 r. dwudziestoosobowa grupa uczniów z różnych klas uczestniczyła w konferencji zrealizowanej w ramach projektu "Przeciw mowie nienawiści". W spotkaniu online brali także udział: funkcjonariusze policji, nauczyciele, psycholog, przedstawiciele Centrum Żydowskiego w Oświęcimiu i Centrum Rozwoju Lokalnego. Poruszano tematykę związaną z podniesieniem świadomości oraz wiedzy na temat: ochrony praw człowieka, przeciwdziałaniu negatywnym zjawiskom takim jak: mowa nienawiści, nietolerancja, kierowanie się stereotypami, brak zrozumienia i nierównego traktowania. W imieniu naszej szkoły głos zabrały: Joanna Dziechciarz-Duda, Agnieszka Łączkowska i Aleksandra Widawska.

Projekt jest programem edukacyjnym łączącym teorię z praktyką. Inspiruje młodych ludzi do prospołecznego działania, promowania kultury i praw człowieka. Daje okazję wymiany myśli i treści ważnych dla młodego pokolenia. Dziękujemy za możliwość udziału w projekcie CRL.

Dziś przekazałyśmy ostatnią część Waszych darów dla zwierzaków. Karma trafiła do Fundacja Ostoja dla Zwierząt w Siamoszycach. Jak widzicie od razu wzbudziłyśmy zainteresowanie kotków 🙂 Wszystkie zwierzaki machają w podziękowaniu!!! Jeżeli ktoś ma życzenie nadal wesprzeć nasz zwierzaki w schronisku lub w ostoi Centrum Rozwoju Lokalnego uruchomiło konto przeznaczone na zbiórkę środków na zakup potrzebnych rzeczy dla zwierzaków!!! 91 1050 1142 1000 0090 8064 0668 (z dopiskiem I Bieg do Michy). #biegdomichy

Kochani Żeromiacy! Zaczynamy kolejną edycję DKMS! Zapraszamy Was już od poniedziałku do odbioru pakietów w gabinecie pedagoga! Niestety w tym roku z powodu pandemii nie możemy zrobić dużej imprezy na sali. Jednak dalej pomagamy! Mamy do rozdania, wykonania około 50 pakietów. Przyjdź zabierz pakiet dla rodziców, rodzeństwa! Szczegóły w materiałach oraz u wolontariuszek akcji, które już niebawem spotkanie na korytarzach szkoły!

Strona akcji DKMS - zapraszamy do zapoznania się z materiałami

Dziś została zawieziona do naszego Schroniska ostatnia część karmy suchej i mokrej. Zostały też przekazane obroże uciskowe specjalistyczne. Podsumowując łącznie, dzięki uczestnikom biegu oraz darowiźnie od Pana Starosty Zawierciańskiego, przekazane:
👉 160 kg karmy suchej
👉 147 kg karmy mokrej
👉 40 sztuk obroży specjalistycznych
👉 koce, szelki dla psów, domek dla kotów, ręczniki itp.
Serdecznie dziękujemy w imieniu bezdomniaków ❗
Projekt dofinansowany że środków Projektu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Dziękujemy za współpracę Centrum Rozwoju Lokalnego

Galeria zdjęć