Witamy na nowej stronie naszej szkoły. Dostępna jest tu też poprzednia wersja strony.

RODO - INFORMACJA O DANYCH OSOBOWYCH, KTÓRE NAM PODAŁEŚ.

Z dniem 1 września 2018 zostaje zmieniona nazwa liceum na

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego

ZEROMCHCECIEBIE3 previewCZYPOKOLENIA2

Nabór elektroniczny

W ramach realizacji projektu "Wspólna Niepodległa", który jest częścią obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, 6 czerwca grupa naszej młodzieży (klasy IA i IIA) miała okazję gościć w zawierciańskiej Szkole Podstawowej nr 9 im. Marii Dąbrowskiej. Uczniów klas siódmych zaprosiliśmy do udziału w warsztatach zatytułowanych "Czym jest polskość?". Wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na pytania o to, czym jest tożsamość narodowa oraz o miejsce, jakie w społeczeństwie polskim zajmowały kiedyś i zajmują dzisiaj mniejszości narodowe i etniczne. Przypomnieliśmy o wielonarodowej mozaice społeczeństwa II Rzeczypospolitej, oraz o wkładzie, jaki wnieśli obywatele należący do mniejszości w walki o niepodległość państwa polskiego i tworzenie jego kultury. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 9 oraz pani Katarzynie Wojciechowskiej za życzliwe przyjęcie i pomoc w realizacji zajęć! Mamy nadzieję, że nasze warsztaty spodobały się siódmoklasistom i pomogły im spojrzeć z nowej perspektywy na poruszane tematy.

Uprzejmie informujemy, że właśnie rozpoczęła się tegoroczna rekrutacja do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Człowieku (dawniej Uniwersytet Licealisty). Elektroniczny formularz zgłoszenia do udziału w projekcie można wypełnić pod adresem: https://frkat.sum.edu.pl/ogolnopolski-konkurs-wiedzy-o-czlowieku-2018-2019.

W ramach projektu „Godność. Wolność. Niepodległość” klasa Ia wraz z nauczycielami: Panią Agnieszka Łączkowską i Beatą Pustułką 28.05.2018 r. obejrzała w Bibliotece Pedagogicznej w Zawierciu wystawę pt:„ Niezłomna, wyklęta, przywrócona pamięci. Danuta Siedzikówna „Inka”1928-1946.” Ekspozycja została przygotowana w 70. rocznicę zamordowania przez komunistycznych oprawców w murach Więzienia Karno - Śledczego w Gdańsku niezłomnej sanitariuszki 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej Danuty Siedzikówny „Inki”. W tej samej egzekucji, przeprowadzonej rankiem 28 sierpnia 1946 r., został zamordowany inny żołnierz mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” – Feliks Selmanowicz „Zagończyk”. Ekspozycja składa się z 18 plansz formatu 90 cm x 125 cm w formie plansz PCV. Po wysłuchaniu prelekcji o życiu i działalności Inki uczniowie obejrzeli film edukacyjny o bohaterskiej sanitariuszce, jej patriotycznych korzeniach i wierności ideałom do samego końca.

Humanity vs Egoism to projekt w którym uczestniczą uczniowie z Turcji, Węgier i Polski. Cele projektu to zrozumienie na czym polega humanitaryzm, wzajemne poznanie kultur i doskonalenie znajomości języka angielskiego. Zajęcia są bogate w aktywności teatralne, symulacyjne, artystyczne i medialne, prowadzą je doświadczeni trenerzy.

Oficjalne potwierdzenie Waszego udziału w Maratonie Pisania Listów Amnesty International - i jednocześnie podziękowanie za włączenie się w akcję!

W najbliższy czwartek - 22 lutego - odbędą się kolejne zajęcia z historii prowadzone w języku angielskim. Ich tematyka będzie dotyczyła sytuacji w Europie po zakończeniu I wojny światowej. Zapraszamy na ósmej lekcji (14:10-14:55) do sali 85.

,,Ptasiek” William Wharton
,,Ptasiek” to pierwsza książka amerykańskiego pisarza Williama Whartona, za którą pisarz został laureatem nagrody National Book Award.
Na stronach tej wzruszającej powieści poznajemy Ptaśka i Ala. Al jest szkolnym łobuzem-silnym, zabawowym, uganiającym się za dziewczynami. Z kolei Ptasiek to chuderlawy chłopak, który fascynuje się ptakami. Łączy ich przyjaźń.

DZIAŁANIA 2017/2018

WOLONTARIAT 2017/2018