Witamy na nowej stronie naszej szkoły. Dostępna jest tu też poprzednia wersja strony

RODO - INFORMACJA O DANYCH OSOBOWYCH, KTÓRE NAM PODAŁEŚ

Podręczniki

Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach naszej uczennicy! 13-tego w piątek o godzinie 13.13 rozpoczął się egzamin na czarny pas Taekwondo i po 6 godzinach zrealizowało się marzenie Mai Popczyk, która uzyskała stopień mistrzowski. Maja reprezentuje Klub Sportowy Orient. Wielkie gratulacje!!!

WOJEWÓDZKI FINAŁ W SZKOLNEJ LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ DZIEWCZĄT CZĘSTOCHOWA – 06.10.2020r.

Na zawodach w Częstochowie nasza szesnastoosobowa reprezentacja dziewcząt uplasowała się na IX miejscu w województwie. Sukcesem również zakończył się występ Mileny Ziębińskiej, która indywidualnie zdobyła brązowy medal w pchnięciu kulą. Skład drużyny: Zofia Nowak, Kinga Kotela, Nadia Radosz – 100m, Wiktoria Marczyk, Paulina Półtorak, Sandra Skwarek – 200m, Julia Świderska – 400m, Aleksandra Kołton, Julia Jarzyńska, Klaudia Żak – 800m, Sara Gómułka, Aleksandra Kwiecień, Karolina Mikoda – skok w dal, Milena Ziębińska, Katarzyna Iłczyk, Małgorzata Jurczak – pchnięcie kulą, sztafeta: K. Kotela, J. Świderska, S. Gómułka, Z. Nowak.
 

Minął zaledwie miesiąc nowego roku szkolnego, a nasi sportowcy odnotowali już dwa podwójne zwycięstwa. 24 października na Zawierciańskim stadionie odbył się Rejonowy Finał Licealiady w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej, w którym obie nasze reprezentacje wywalczyły pierwsze miejsca. Skład drużyny dziewcząt:
Zofia Nowak – 100m, Kinga Kotela – 100m, Paulina Półtorak – 200m, Wiktoria Marczyk – 200m, Nikola Paluch – 200m, Julia Świderska – 400m, Julia Jarzyńska – 800m, Aleksandra Kołton 800m, Sara Gómułka – skok w dal, Sandra Skwarek – skok w dal, Milena Ziębińska – pchnięcie kulą, Katarzyna Iłczyk – pchnięcie kulą, sztafeta 4x100m: K. Kotela, S. Gómułka, W. Marczyk, Z. Nowak
Skład drużyny chłopców: Dawid Dróżdż – 100m, Kacper Guzy – 100m, Cezary Seweryn – 100m, Franciszek Małysa – 200m, Kacper Szczygieł – 200m, Norbert Stefański – 200m, Jakub Lis – 400m, Piotr Kowalczyk – 400m, Kacper Gałecki – 1500m, Aleksander Szota – 1500m, Tomasz Pompa – 1500m, Kacper Drabek – skok w dal, Radosław Waniak – skok w dal, Jakub Miśta – pchnięcie kulą, Bartłomiej Rozlał – pchnięcie kulą, Jakub Brodziński – pchnięcie kulą, sztafeta 4x100m: J. Lis, K. Guzy, C. Seweryn, D. Dróżdż
Kolejne dwa zwycięstwa przyniósł Rejonowy Finał Licealiady w Sztafetowych Biegach Przełajowych, który odbył się 2 października. W pięknym stylu reprezentacje dziewcząt i chłopców pokonały rywali. Skład drużyny dziewcząt: Julia Jarzyńska, Sara Gómułka, Milena Ziębińska, Klaudia Żak, Kinga Kotela, Aleksandra Kołton, Emilia Łapeta. Skład drużyny chłopców: Jakub Brodziński, Tomasz Pompa, Kacper Gałecki, Aleksander Szota, Piotr Kowalczyk, Jakub Lis, Kacper Szczygieł, Jakub Matyja, Norbert Stefański.

Zwycięstwa te zapewniły nam awans do Finałów Wojewódzkich. Już 6 i 7 października wystartujemy w Finale Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej w Częstochowie, a 12 października w Finale Sztafetowych Biegów Przełajowy w Konopiskach.

Galeria zdjęć

 

                                            

31 maja 2020 r. Pałac Młodzieży w Katowicach zorganizował imprezę biegową dla młodzieży, w której wzięli udział również nasi uczniowie. Zadanie jakie było do wykonania to pokonanie w czasie 12 min jak najdłuższego dystansu, czyli był to tzw. bieg Cooper ‘a. Miło mi poinformować, że Aleksandra Kołton z klasy IG uzyskała znakomity wynik i pokonała 3270 m. W biegu uczestniczyli również: Karolina Banaś - IA, Ewelina Jurczak - IA, Karolina Piętak - IF, Jakub Jagusiński - IH. Gratuluję wszystkim, którzy wzięli udział w imprezie i dołączam informację od organizatora. 

 J. Sierka

„Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w pierwszej edycji CyberBieg'u. Najmocniej przepraszamy wszystkich, którzy dziś chcieli jeszcze dołączyć do zabawy. Niestety liczba zgłoszeń w ostatnich minutach przed rozpoczęciem biegu przerosła naszej najśmielsze przewidywania, co doprowadziło do zawieszenia serwerów. Przeliczamy obecnie dostępne dane, a w dniu jutrzejszym roześlemy dyplomy z wynikami z dzisiaj. Rozważamy obecnie przeprowadzenie drugiej edycji już za tydzień, by dać szansę tym co dziś już się nie załapali, ale również dać drugą szansę dla tych którzy dziś już bawili się z nami. Będziemy informować na bieżąco.”

Pozostałe informacje znajdują się pod linkiem: Cyberbieg

 

 

   

Żeromiaku weź udział we wspólnej zabawie podczas Cyberbiegu organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Zarejestruj się, pobierz aplikacje na telefon i biegnij przez 12 minut tak daleko jak tylko potrafisz. Jeśli chcesz otrzymać dodatkową ocenę z wf, wystarczy, że pochwalisz się swoim wynikiem. Wejdź na stronę imprezy: Cyberbieg

W dniu 6.03.2020 w naszej szkole odbył się Finał Spartakiady Powiatowej w grach zespołowych. W Finale Koszykówki dziewcząt nasza drużyna pokonała Z.S. im H. Kołłątaja z wynikiem 24-2 i uzyskała awans do Mistrzostw Rejonu. Szkołę reprezentowały - K. Artecka. W. Milka. R. Kawczak. P. Sołtysik. M. Ziębińska. W. Cybulska. W. Pakulak. W. Śniadkowska. Z. Pala. Z. Nowak. E. Wiśniewska. O. Witkowicz. Opiekun był prof. Mariusz Szczygieł. W meczu finałowym chłopców nasi uczniowie zmierzyli się z drużyną Z.S im H. Kołłątaja w Zawierciu wygrywając 27-8 i uzyskali awans do Finału Mistrzostw Rejonu. Wystąpiliśmy w następującym składzie: K. Jagielak. K. Bednarz. J. Kłosowski. D. Michalski. I. Mastaj. M. Nieroda. J. Brodziński. J. Konieczny. M. Lewandowski. J. Lis. J. Bijak. K. Reszka. M. Trybalski Opiekun-M. Szczygieł. W Finale Piłki ręcznej dziewcząt uczennice naszej szkoły pokonały Z.S Ekonomicznych 14 - 7 występując w składzie - K. Artecka. W. Milka R. Kawczak. P. Sołtysik. M. Ziębińska. W. Pakulak. W. Cybulska. W. Śniadkowska. Z. Nowak. Z. Pala. E.Wiśniewska. O. Witkowicz. W Finale Piłki Ręcznej chłopców nasza drużyna pokonała uczniów z Łaz 20 - 12 tym samym uzyskując podobnie jak koleżanki awans do Mistrzostw Rejonu. Wystąpiliśmy w następującym składzie - K. Jagielak. K. Bednarz. J. Brodziński. K. Szczygieł. J. Bijak. J. Lis. M. Lewandowski. M. Trybalski. K. Reszka. I Mastaj. J. Dulewicz. Sz. Opydo. P. Bugajski. Ł. Bacior. Serdecznie gratulujemy !

W dniu 2 grudnia odbył się  w Gliwicach Finał Wojewódzkiej Licealiady w Unihokeju dziewcząt. Uczennice naszej szkoły wywalczyły III miejsce. Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie: Weronika Milka, Renata Kawczak, Klaudia Artecka, Paulina Sołtysik, Emilia Wiśniewska, Milena Ziębińska, Wiktoria Pakulak, Wiktoria Cybulska, Olga Witkowicz, Julia Świderska, Zuzanna Pala, Wiktoria Marczyk, Natalia Sałacińska. Opiekunowie - Beata Kozieł, Mariusz Szczygieł.

Galeria zdjęć

6 i 7 listopada 2019 r. odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Powiatu Zawierciańskiego Szkół Ponadpodstawowych w Badmintonie. W środę grali chłopcy, reprezentacja I LO w składzie: Franciszek Małysa, Mateusz Nieroda i Marcin Kucharek spisali się doskonale. Doszli do finału bez porażki i dopiero w ostatnim meczu ulegli uczniom z Pilicy. W czwartek dziewczęta w składzie: Magdalena Ciesielska, Zuzanna Słowik, Nicola Drobniak zaprezentowały się równie dobrze. Podobnie, jak ich starsi koledzy, uległy reprezentacji z Pilicy. Nasze dziewczęta przegrały tylko jeden, półfinałowy mecz i ostatecznie zajęły miejsce trzecie. Turniej przebiegł w bardzo przyjaznej atmosferze, a zespoły prezentowały wyrównany poziom. Medalistom serdecznie gratulujemy! Klasyfikacja medalowa przedstawia się następująco:

Chłopcy:

I miejsce – Z.S w Pilicy

II miejsce – I LO im. S. Żeromskiego

III miejsce – II LO im. H Malczewskiej

Dziewczęta:

I miejsce – II LO im . H Malczewskiej

II miejsce – Z.S w Pilicy

III miejsce – I LO im. S. Żeromskiego

AS

Galeria zdjęć

 

Śląski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Katowice oraz Prezes Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego w ubiegły poniedziałek zaprosili dyrekcję naszej szkoły oraz nauczycieli wychowania fizycznego na oficjalną Uroczystość Podsumowania Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół o "Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty" oraz Wojewódzką Inaugurację Roku Szkolnego 2019/2020. Impreza miała miejsce 28 października 2019 roku w Miejskim Domu Kultury "Szopienice – Giszowiec" w Katowicach. Pani Dyrektor Aneta Pantak, Pani Joanna Sierka oraz Renata Kowalczyk – Wyderka w imieniu szkolnych sportowców odebrały od Śląskiego Kuratora Oświaty pamiątkowy puchar i dyplom oraz sprzęt sportowy, które przyznane zostały za zajęcie piątego miejsca w kategorii dziewcząt. Delegacja naszej szkoły została zaproszona na tę uroczystość już po raz kolejny. W ostatnich latach uczniowie "Żeromskiego" klasyfikują się bardzo wysoko w rankingu sportowym naszego województwa. W ubiegłym roku dziewczęta zajęły miejsce piąte, a chłopcy ósme. Na uwagę zasługuje fakt, iż szkoły, które w tej rywalizacji osiągają najwyższe lokaty, w przeciwieństwie do naszego liceum, są szkołami sportowymi. Do rywalizacji wojewódzkiej zakwalifikowało się wśród dziewcząt 98, a wśród chłopców 111 szkół województwa śląskiego. Wszystkim sportowcom gratulujemy i dziękujemy za dostarczanie nam rokrocznie niezapomnianych przeżyć. Jesteśmy z Was dumni zarówno w chwilach Waszych sukcesów jak i porażek. Sportowa postawa i wola walki dowodzi siły Waszych charakterów za co z całego serca dziękujemy.

Dyrekcja i nauczyciele wychowania fizycznego

 

Galeria zdjęć

Uroczyste podsumowanie sportowego roku 2018/19 i współzawodnictwa szkół ponadpodstawowych powiatu zawierciańskiego o "Puchar Starosty" odbyło się 23 października 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Zawierciu. Najlepsze szkoły zostały uhonorowane pucharami oraz dyplomami, a nauczyciele wyróżnieniami za osiągnięcia w pracy zawodowej. Po raz kolejny sportowcy Żeromskiego nie mięli sobie równych i stanęli zarówno w kategorii dziewcząt jaki i chłopców na najwyższym stopniu podium. Klasyfikacja powiatowa w roku szkolnym 2018/2019 przedstawia się następująco:

Dziewczęta;

1. I LO im. St. Żeromskiego w Zawierciu

2. II LO im. H. Malczewskiej w Zawierciu

3. Z.S. Ekonomicznych w Zawierciu

4. Z.S. im. H. Kołłątaja w Zawierciu

5. Z.S. im. prof. R. Gostkowskiego w Łazach

6. Z.S. w Porębie

Chłopcy

1. I LO im. St. Żeromskiego w Zawierciu

2. Z.S. im. St. Staszica w Zawierciu

3. Z.S. im. X. Dunikowskiego w Zawierciu

4. Z.S. w Porębie 5. II LO im. H. Malczewskiej w Zawierciu

6. Z.S. Ekonomicznych w Zawierciu

..to jeszcze nie koniec dobrych wiadomości dotyczących ubiegłego, sportowego roku..., kolejne już wkrótce...o czym z przyjemnością donoszę ( jak zwykle, niebywale z Was dumna)

ASia

Galeria zdjęć