Witamy na nowej stronie naszej szkoły. Dostępna jest tu też poprzednia wersja strony.

RODO - INFORMACJA O DANYCH OSOBOWYCH, KTÓRE NAM PODAŁEŚ.

Z dniem 1 września 2018 zostaje zmieniona nazwa liceum na

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego

ZEROMCHCECIEBIE3 previewCZYPOKOLENIA2

Nabór elektroniczny

NATALIA MIŁOSZ I MAGDALENA WALCZAK – WICEMISTRZYNIAMI POLSKI W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

19.06.2018 r. zakończył się Ogólnopolski Finał Licealiady w siatkówce plażowej dziewcząt. Po dwóch dniach sportowych zmagań w Strzelinie, nasze dziewczyny wróciły ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski. Turniej rozgrywany był systemem brazylijskim, uczestniczyły w nim 24 najlepsze drużyny z całego kraju. Aż do meczu finałowego Natalia i Magda były nie do pokonania.

Dopiero w finale uległy wicemistrzyniom świata, drużynie z Bydgoszczy. Gratulacje dla naszych reprezentantek oraz podziękowania dla klubowego trenera dziewczyn, Pana Zbigniewa Grzegorczyka.

W strugach deszczu rozpoczęły pierwszy mecz nasze reprezentantki (Wicemistrzynie Śląska z ubiegłego roku) Natalia Miłosz i Magdalena Walczak. Niesamowicie skoncentrowane od samego początku turnieju aż do ostatniego gwizdka w meczu finałowym. Do Mysłowic jechały po złoto i udało się. Dziewczyny wygrywały kolejne mecze, konsekwentnie zmierzając do finału. W meczu o I miejsce pokonały Dąbrowę Górniczą 21:13. Tym samym zakwalifikowały się do Finału Mistrzostw Polski, który odbędzie się już 18 i 19 czerwca w Strzelinie. Gratulacje dla naszych ,,ZŁOTEK”.

Fantastycznie spisały się nasze dziewczyny w dzisiejszym finałowym turnieju koszykówki 3x3. Reprezentacja w składzie: Julia Wyderka, Magdalena Walczak i Zuzanna Kłosowska, na rozgrywkach w Bytomiu rozegrały bardzo dobre spotkania. Dziewczęta w klasyfikacji końcowej uplasowały się na wysokim V miejscu w województwie śląskim. Gratulacje !!!

29 maja 2018 r. na hali I LO im. S. Żeromskiego w Zawierciu odbył się kolejny, już V Memoriał Mariana Bartolewskiego i Roberta Kwietnia w piłce siatkowej dziewcząt. Memoriał honorowym patronatem objęli Starosta Zawierciański, Pan Krzysztof Wrona oraz Prezydent Miasta Zawiercie, Pan Witold Grim. Podobnie jak w ubiegłych latach na wstępie, prowadzący i Pani Dyrektor Aneta Pantak przybliżyli sylwetki profesora Bartolewskiego i profesora Kwietnia, ale również Pana Stanisława Pawlikiewicza wieloletniego Dyrektora I LO, nauczyciela wychowania fizycznego, przyjaciela młodzieży, który również odszedł przedwcześnie, kilka miesięcy temu. W tegorocznym turnieju wzięły udział drużyny z SP nr 1 w Zawierciu, SP nr 3 w Zawierciu, SP nr 1 w Łazach, SP w Niegowonicach oraz reprezentacja gospodarzy......

Ostatni półfinał w grach zespołowych, koszykarki I LO zakończyły na IV miejscu. Rozgrywki odbyły się 28 marca w VII LO w Sosnowcu. Po porażce w pierwszym meczu z Sosnowcem, nasze dziewczyny minimalnie przegrały z Dąbrową Górniczą. Klasyfikacja końcowa: I miejsce - Sosnowiec II miejsce - Częstochowa III miejsce - Dąbrowa Górnicza IV miejsce - Zawiercie Skład drużyny I LO: Klaudia Artecka, Julia Wyderka, Zuzanna Kłosowska, Natalia Miłosz, Renata Kawczak, Emilia Wyderka, Agata Kwiędacz, Agnieszka Mazur, Patrycja Wrześniewska.

I MIEJSCE W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIEJ LICEALIADY W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

Zwycięstwem naszych chłopaków zakończył się rozgrywany dzisiaj w Sosnowcu turniej półfinałowy. W pięknym stylu reprezentacja Żeroma pokonała w pierwszym meczu Sosnowiec.

W kolejnych meczach IX LO z Częstochowy pokonało ZS z Wojkowic, VII LO z Sosnowca zwyciężyło z Wojkowicami. Pierwsze miejsce i tym samym awans do finału, zapewniła nam wygrana z Częstochową. Skład drużyny I LO: Marcin Kurzawa, Krzysztof Bednarz, Miłosz Bednarz, Bartosz Smaga, Kacper Grabowski, Igor Giziński, Karol Jagielak, Michał Konopka, Jakub Szycowski, Igor Mastaj, Jakub Dulewicz, Paweł Misiak, Łukasz Bacior.

GRATULUJEMY ZWYCIĘSTWA I CZEKAMY NA FINAŁ !!!

Dzisiejszy turniej został rozegrany w Zespole Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej. W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje gospodarzy, IX LO im. Cypriana Kamila Norwida w Częstochowie, IV LO im. Stanisława Staszica w Sosnowcu i I LO im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu.

Bardzo dobrze poradziły sobie nasze piłkarki ręczne, na zawodach rozgrywanych dzisiaj w Częstochowie. W rozgrywkach uczestniczyły: Częstochowa, Sosnowiec Będzin i Zawiercie.

Nasze siatkarki kolejny raz spisały się na medal. W meczu o mistrzostwo rejonu pokonały licealistki z Myszkowa 2:0. W dzisiejszym spotkaniu I LO reprezentowały: Zuzanna Kłosowski, Magdalena Walczak, Julia Wyderka, Agata Kwiędacz, Natalia Miłosz, Wiktoria Jarzyńska, Emilia Wyderka