Witamy na nowej stronie naszej szkoły. Dostępna jest tu też poprzednia wersja strony.

RODO - INFORMACJA O DANYCH OSOBOWYCH, KTÓRE NAM PODAŁEŚ.

Z dniem 1 września 2018 zostaje zmieniona nazwa liceum na

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego

Kolejny dzień zmagań dostarczył nam nowych emocji i dotychczasowe rekordy zostały pobite. Od 15 października 2018 r. liderką biegu została Julia Szczygieł (IIIB) – 3,48,25. Najszybszym w kategorii chłopców od dzisiaj jest Dawid Piwowarczyk (IIA) – 3,22,28. Klasa IC pozostaje na czele, dystans pokonany przez tę klasę jest najdłuższy i wynosi 30 km. Zbliżamy się już do końca naszej zabawy, ale nadal zachęcamy do pokonania liderów. Poniżej aktualny ranking klas:

Ze sportowym pozdrowieniem AS

Miło nam poinformować, że zamierzony dystans 100 km został osiągnięty w czwartek 11 października 2018r.! Zabawa jednak trwa nadal. Możemy przecież więcej! Czemu nie? Przecież stać nas na więcej! Na naszym, szkolnym liczniku odmierzyliśmy dziś 165 km. Nastąpiły również zmiany na miejscu liderów. Najwięcej kilometrów, bo aż 30, przebiegła klasa IC, a Julia Woźniak (IIB) została liderką kategorii dziewcząt – 4,30,09. Kacper Guzy (ID) nadal przoduje wśród chłopców – 3,26,66.
Do grona biegaczy dołączyła również pierwsza profesorka – Joanna Dziechciarz – Duda. Czekamy na kolejnych nauczycieli. Z Wami będzie nam raźniej. Czy kolejni Żeromiacy “podniosą rękawice” i pokonają liderów przekonamy się już niebawem. Zatem, nie spoczywamy na laurach, bieg niepodległości trwa.

Poniżej publikujemy aktualny ranking i dystans pokonany przez klasy:

V miejsce – IIB – 16 km

VI miejsce - IID i IIIA – 15 km

VIII miejsce - IIIB – 12 km

IX miejsce - IA1 i IA2 – 10 km

Z przyjemnością donosimy, że kolejne klasy dołączyły i przyjęły wyzwanie rzucone przez klasę IIIC. Tym sposobem już w drugim dniu zmagań Żeromiacy pokonali łącznie 93 km! Z ciekawością będziemy śledzić, której klasie uda się pokonać największy dystans. W tej kategorii liderem pozostaje inaugurator biegu, czyli klasa IIIC, która pokonała 22 km. Najszybciej w kategorii chłopców przebiegł Kacper Guzy (ID) - 3,26,66, a w kategorii dziewcząt Wiktoria Waniak (IIIA) - 4,38,22. Czy wymienieni pozostaną na czele? Dowiemy się już niebawem. Nasz bieg niepodległości trwa! Każdy może jeszcze dołączyć i pobić rekord. Poniżej publikujemy dotychczasowy ranking i dystans pokonany przez klasy: I miejsce - IIIC – 22 km II miejsce - ID – 19 km III miejsce - IID i IIIA – 15 km V miejsce – 12 km VI miejsce – 10 km.

ŻEROMIACY WYSTARTOWALI -100 km W STULECIE

We wtorek 9 października 2018 r. klasa IIIC zapoczątkowała nasz wspólny bieg "100 km w stulecie". W Dniu Patrona Szkoły uczniowie tej klasy ustanowili pierwszy rekord i dzielnie pokonali 22 km. Kto da więcej i podejmie wyzwanie?

Ciąg dalszy już wkrótce.

AS

Sportowy rok szkolny 2017/2018 już co prawda za nami, ale oficjalne podsumowanie i nagrodzenie najlepszych szkół biorących udział w Wojewódzkiej Licealiadzie Młodzieży Szkolnej o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty odbyło się dopiero teraz, tj. w poniedziałek 8 października 2018 r. podczas Wojewódzkiej Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019 Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego. Na uroczystość, która miała miejsce w Imielinie, zostali zaproszeni dyrektorzy i nauczyciele wychowania fizycznego najlepszych szkół w województwie, w tym Pani Dyrektor naszego liceum - Bożena Bańska oraz nauczycielki - Renata Kowalczyk-Wyderka i Joanna Sierka. Po raz kolejny w klasyfikacji uplasowaliśmy bardzo wysoko. W kategorii dziewcząt na IV miejscu, a kategorii chłopców na X miejscu. W imieniu uczniów pamiątkowy puchar, dyplom oraz nagrodę w postaci sprzętu sportowego z nieskrywaną dumą odebrała Dyrektor szkoły - Bożena Bańska i towarzyszące jej nauczycielki......

Dnia 08.10.2018r. w Zespole Szkół im. St. Staszica w Zawierciu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w szachy. Nasi mistrzowie Wiktoria Waniak (IIIA), Dawid Woś (IIIC), Robert Tomasik (IIIC) oraz Mikołaj Krasucki (IIC) stoczyli pojedynki szachowe w wyniku których zajęli I miejsce w powiecie o które ubiegali się od bardzo dawna , a ukoronowaniem ich pracy stał się zdobyty puchar . Serdecznie gratulacje dla naszych zwycięzców!

W piątek 5 października 2018 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym. Ubiegłoroczne mistrzynie powiatu i rejonu - Natalia Kudela (IIB), Karolina Zbroińska (IIIB) i Natalia Gryz (IIID) uległy jedynie uczennicom z II LO zajmując tym samy drugie miejsce w zawodach. W kategorii chłopców reprezentowali nas: Jakub Pompka (IIB), Norbert Grzanka (IIIC), Łukasz Wiśniewski (IC) i ostatecznie zajęli miejsce 7-8. Gratulujemy naszym wicemistrzyniom, a wszystkim zawodnikom dziękujemy za ambitną i zaciętą grę.

AS

Ruda Śląska- 03.10.2018r.

Podczas sportowych zmagań naszych reprezentacji na Wojewódzkim Finale w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej, Wiktor Majchrzak, okazał się najlepszy w pchnięciu kulą, tym samym indywidualnie zdobył Mistrzostwo Śląska.

Reprezentacja chłopców zajęła miejsce X, a dziewcząt XV.

Drużyna dziewcząt: Klaudia Artecka, Klaudia Krasoń – 100m, Weronika Kadłubek – 200m, Olga Sikora, Agata Kwiędacz – 400m, Julia Szczygieł, Ewa Kurzak – 800m, Małgorzata Rutczyk, Wiktoria Pakulak, Weronika Zając – skok w dal, Renata Kawczak, Weronika Milka, Katarzyna Iłczyk – pchnięcie kulą, Artecka, Krasoń, Kadłubek, Pakulak – sztafeta 4x100m

Drużyna chłopców: Bartosz Bednarz, Konrad Czapla, Karol Głąb – 100m, Wiktor Saczyński, Dawid Dróżdż – 200m, Jakub Lis, Dawid Piwowarczyk – 400m, Szymon Kubara – 800m, Robert Tomasik, Konrad Domagała – 1500m, Jakub Szycowski, Marcin Kucharek, Kacper Drabek – skok w dal, Wiktor Majchrzak, Igor Giziński, Miłosz Bednarz – pchnięcie kulą, Drabek, Bednarz, Czapla, Kucharek – sztafeta 4x100m.

Kontynuujemy cykl szkolnych wydarzeń pod hasłem “100 w stulecie”. Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału we wspólnym biegu i pokonaniu łącznie 100 km z okazji odzyskania niepodległości przez Państwo polskie. Każdy z uczestników będzie miał za zadanie pokonać w dowolny sposób dystans 1 km (5 okrążeń szkolnej bieżni). Najważniejszy jest Wasz udział, a nie wynik sportowy. Indywidualne wyniki zostaną zsumowane w celu ustalenia łącznego czasu pokonania 100 km przez stu zawodników. Najlepsi zostaną wyróżnieni nagrodami rzeczowymi. Gorąco zachęcamy do udziału w wydarzeniu.

“Żeromiacy biegają z radością, bo cieszą się niepodległością”

AS

PODWÓJNE ZWYCIĘSTWO NASZYCH LEKKOATLETÓW

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu oraz I Miejsce w Mistrzostwach Rejonu wywalczyli nasi lekkoatleci. 26 września 2018 roku, po raz kolejny, zarówno dziewczęta jak i chłopcy zakwalifikowali się do zawodów wojewódzkich. Finał Wojewódzki odbędzie się 3 października w Rudzie Śląskiej.
Renata Kawczak - pchnięcie kulą - 8,80 - 88p
4x100m: Klaudia Artecka, Weronika Kadłubek, Wiktoria Pakulak, Klaudia Krasoń – 1:02,90 - 54p
Wiktor Bednarz – pchnięcie kulą – 9,30 – 64p
4x100m: Arkadiusz Bożek, Bartosz Bednarz, Jakub Lis, Marcin Kucharek – 0:49,26 - 89p