Witamy na nowej stronie naszej szkoły. Dostępna jest tu też poprzednia wersja strony.logo Razem na swieta-1

RODO - INFORMACJA O DANYCH OSOBOWYCH, KTÓRE NAM PODAŁEŚ.

Z dniem 1 września 2018 zostaje zmieniona nazwa liceum na

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego

Uroczyste obchody setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości skłaniają, aby przypomnieć o niektórych naszych przedsięwzięciach związanych z uczczeniem narodowego święta. Podsumowane zostały wyniki rywalizacji biegowej, która odbyła się w ostatnim czasie w naszej szkole. Wspólny bieg, włożony w niego wysiłek oraz pokonanie 100 km to drobny wkład Żeromiaków w celu upamiętnienia jednego z najważniejszych wydarzeń w historii naszego narodu. Miło nam poinformować społeczność szkolną, że wspólnie przebiegliśmy wyznaczony dystans. Udało się nawet więcej niż zamierzaliśmy! 100 km zostało pokonane podwójnie, ponieważ wyzwania podjęli się oddzielnie dziewczęta i oddzielnie chłopcy. W biegu wzięła udział połowa naszych uczniów. Łącznie rywalizowało 205 biegaczy (100 chłopców i 105 dziewcząt). Najlepsze wyniki w kategorii dziewcząt uzyskały: Julia Szczygieł z klasy IIIB (3,48,25), Julia Wożniak z klasy IIB (4,30,25) i Natalia Hass z klasy IIIB (4,33,19). Kategorii chłopców najszybciej dystans przebiegli: Dawid Piwowarczyk z klasy IIA (3,22,28), Kacper Guzy z klasy ID (3,26,66), Jakub Lis z klasy IC oraz Łukasz Kulesza z klasy IIC (3,27,00). Podsumowane zostały równocześnie wyniki uzyskane przez wszystkich uczestników oraz przeprowadzono klasyfikację w obrębie klas, którą przedstawiamy poniżej:

W środę 24 października w Starostwie Powiatowym w Zawierciu odbyła się uroczystość wręczenia nagród za współzawodnictwo sportowe szkół ponadgimnazjalnych powiatu zawierciańskiego o "Puchar Starosty" w roku szkolnym 2017/2018.

Najlepszym szkołom w sporcie nagrody wręczali Wicestarosta Zawierciański Bogusław Piotrowski i Naczelnik Wydziału Edukacji  Krystyna Wiącek. Podsumowania współzawodnictwa i prezentacji osiągnięć sportowych na arenach województwa i kraju dokonał doradca metodyczny wychowania fizycznego Artur Hoffmann. Wspomniał on min o zdobyciu przez I LO im. S. Żeromskiego w Zawierciu tytułu Wicemistrzyń Polski w siatkówce plażowej dziewcząt. Tradycyjnie okolicznościowymi statuetkami nagrodzono również najaktywniejszych nauczycieli wychowania fizycznego w minionym roku szkolnym. Nagrodami "Złota Trójka" zostało w tym roku uhonorowanych wyjątkowo czterech nauczycieli. Nauczycielki z I LO im. S. Żeromskiego w Zawierciu: Joanna Sierka i Renata Kowalczyk - Wyderka oraz dwóch nauczycieli z Z.S. im. S. Staszica w Zawierciu  Jakub Nieroda i Wojciech Suski.

Kolejny raz nasi sportowcy nie zawiedli. Świetnie wypadły obie nasze reprezentacje podczas zawodów, które odbyły się 19.10.2018r. Dziewczęta były bezkonkurencyjne. Zdobywając pierwsze miejsce zakwalifikowały się do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 30 października w Rudzie Śląskiej. Sztafeta chłopców, po zaciętej walce, zajęła również bardzo wysokie II miejsce. Drużyna dziewcząt: Julia Szczygieł, Natalia Haas, Ewa Kurzak, Agata Kwiędacz, Wiktoria Waniak, Julia Woźniak, Olga Sikora. Drużyna chłopców: Robert Tomasik, Jakub Lis, Wiktor Majchrzak, Kacper Guzy, Dawid Piwowarczyk, Szymon Kubara, Konrad Domagała

GRATULACJE!!!

Kolejny dzień zmagań dostarczył nam nowych emocji i dotychczasowe rekordy zostały pobite. Od 15 października 2018 r. liderką biegu została Julia Szczygieł (IIIB) – 3,48,25. Najszybszym w kategorii chłopców od dzisiaj jest Dawid Piwowarczyk (IIA) – 3,22,28. Klasa IC pozostaje na czele, dystans pokonany przez tę klasę jest najdłuższy i wynosi 30 km. Zbliżamy się już do końca naszej zabawy, ale nadal zachęcamy do pokonania liderów. Poniżej aktualny ranking klas:

Ze sportowym pozdrowieniem AS

Miło nam poinformować, że zamierzony dystans 100 km został osiągnięty w czwartek 11 października 2018r.! Zabawa jednak trwa nadal. Możemy przecież więcej! Czemu nie? Przecież stać nas na więcej! Na naszym, szkolnym liczniku odmierzyliśmy dziś 165 km. Nastąpiły również zmiany na miejscu liderów. Najwięcej kilometrów, bo aż 30, przebiegła klasa IC, a Julia Woźniak (IIB) została liderką kategorii dziewcząt – 4,30,09. Kacper Guzy (ID) nadal przoduje wśród chłopców – 3,26,66.
Do grona biegaczy dołączyła również pierwsza profesorka – Joanna Dziechciarz – Duda. Czekamy na kolejnych nauczycieli. Z Wami będzie nam raźniej. Czy kolejni Żeromiacy “podniosą rękawice” i pokonają liderów przekonamy się już niebawem. Zatem, nie spoczywamy na laurach, bieg niepodległości trwa.

Poniżej publikujemy aktualny ranking i dystans pokonany przez klasy:

V miejsce – IIB – 16 km

VI miejsce - IID i IIIA – 15 km

VIII miejsce - IIIB – 12 km

IX miejsce - IA1 i IA2 – 10 km

Z przyjemnością donosimy, że kolejne klasy dołączyły i przyjęły wyzwanie rzucone przez klasę IIIC. Tym sposobem już w drugim dniu zmagań Żeromiacy pokonali łącznie 93 km! Z ciekawością będziemy śledzić, której klasie uda się pokonać największy dystans. W tej kategorii liderem pozostaje inaugurator biegu, czyli klasa IIIC, która pokonała 22 km. Najszybciej w kategorii chłopców przebiegł Kacper Guzy (ID) - 3,26,66, a w kategorii dziewcząt Wiktoria Waniak (IIIA) - 4,38,22. Czy wymienieni pozostaną na czele? Dowiemy się już niebawem. Nasz bieg niepodległości trwa! Każdy może jeszcze dołączyć i pobić rekord. Poniżej publikujemy dotychczasowy ranking i dystans pokonany przez klasy: I miejsce - IIIC – 22 km II miejsce - ID – 19 km III miejsce - IID i IIIA – 15 km V miejsce – 12 km VI miejsce – 10 km.

ŻEROMIACY WYSTARTOWALI -100 km W STULECIE

We wtorek 9 października 2018 r. klasa IIIC zapoczątkowała nasz wspólny bieg "100 km w stulecie". W Dniu Patrona Szkoły uczniowie tej klasy ustanowili pierwszy rekord i dzielnie pokonali 22 km. Kto da więcej i podejmie wyzwanie?

Ciąg dalszy już wkrótce.

AS

Sportowy rok szkolny 2017/2018 już co prawda za nami, ale oficjalne podsumowanie i nagrodzenie najlepszych szkół biorących udział w Wojewódzkiej Licealiadzie Młodzieży Szkolnej o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty odbyło się dopiero teraz, tj. w poniedziałek 8 października 2018 r. podczas Wojewódzkiej Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019 Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego. Na uroczystość, która miała miejsce w Imielinie, zostali zaproszeni dyrektorzy i nauczyciele wychowania fizycznego najlepszych szkół w województwie, w tym Pani Dyrektor naszego liceum - Bożena Bańska oraz nauczycielki - Renata Kowalczyk-Wyderka i Joanna Sierka. Po raz kolejny w klasyfikacji uplasowaliśmy bardzo wysoko. W kategorii dziewcząt na IV miejscu, a kategorii chłopców na X miejscu. W imieniu uczniów pamiątkowy puchar, dyplom oraz nagrodę w postaci sprzętu sportowego z nieskrywaną dumą odebrała Dyrektor szkoły - Bożena Bańska i towarzyszące jej nauczycielki......

Dnia 08.10.2018r. w Zespole Szkół im. St. Staszica w Zawierciu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w szachy. Nasi mistrzowie Wiktoria Waniak (IIIA), Dawid Woś (IIIC), Robert Tomasik (IIIC) oraz Mikołaj Krasucki (IIC) stoczyli pojedynki szachowe w wyniku których zajęli I miejsce w powiecie o które ubiegali się od bardzo dawna , a ukoronowaniem ich pracy stał się zdobyty puchar . Serdecznie gratulacje dla naszych zwycięzców!

W piątek 5 października 2018 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym. Ubiegłoroczne mistrzynie powiatu i rejonu - Natalia Kudela (IIB), Karolina Zbroińska (IIIB) i Natalia Gryz (IIID) uległy jedynie uczennicom z II LO zajmując tym samy drugie miejsce w zawodach. W kategorii chłopców reprezentowali nas: Jakub Pompka (IIB), Norbert Grzanka (IIIC), Łukasz Wiśniewski (IC) i ostatecznie zajęli miejsce 7-8. Gratulujemy naszym wicemistrzyniom, a wszystkim zawodnikom dziękujemy za ambitną i zaciętą grę.