31 maja 2020 r. Pałac Młodzieży w Katowicach zorganizował imprezę biegową dla młodzieży, w której wzięli udział również nasi uczniowie. Zadanie jakie było do wykonania to pokonanie w czasie 12 min jak najdłuższego dystansu, czyli był to tzw. bieg Cooper ‘a. Miło mi poinformować, że Aleksandra Kołton z klasy IG uzyskała znakomity wynik i pokonała 3270 m. W biegu uczestniczyli również: Karolina Banaś - IA, Ewelina Jurczak - IA, Karolina Piętak - IF, Jakub Jagusiński - IH. Gratuluję wszystkim, którzy wzięli udział w imprezie i dołączam informację od organizatora. 

 J. Sierka

„Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w pierwszej edycji CyberBieg'u. Najmocniej przepraszamy wszystkich, którzy dziś chcieli jeszcze dołączyć do zabawy. Niestety liczba zgłoszeń w ostatnich minutach przed rozpoczęciem biegu przerosła naszej najśmielsze przewidywania, co doprowadziło do zawieszenia serwerów. Przeliczamy obecnie dostępne dane, a w dniu jutrzejszym roześlemy dyplomy z wynikami z dzisiaj. Rozważamy obecnie przeprowadzenie drugiej edycji już za tydzień, by dać szansę tym co dziś już się nie załapali, ale również dać drugą szansę dla tych którzy dziś już bawili się z nami. Będziemy informować na bieżąco.”

Pozostałe informacje znajdują się pod linkiem: Cyberbieg

 

 

   

Żeromiaku weź udział we wspólnej zabawie podczas Cyberbiegu organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Zarejestruj się, pobierz aplikacje na telefon i biegnij przez 12 minut tak daleko jak tylko potrafisz. Jeśli chcesz otrzymać dodatkową ocenę z wf, wystarczy, że pochwalisz się swoim wynikiem. Wejdź na stronę imprezy: Cyberbieg

W dniu 6.03.2020 w naszej szkole odbył się Finał Spartakiady Powiatowej w grach zespołowych. W Finale Koszykówki dziewcząt nasza drużyna pokonała Z.S. im H. Kołłątaja z wynikiem 24-2 i uzyskała awans do Mistrzostw Rejonu. Szkołę reprezentowały - K. Artecka. W. Milka. R. Kawczak. P. Sołtysik. M. Ziębińska. W. Cybulska. W. Pakulak. W. Śniadkowska. Z. Pala. Z. Nowak. E. Wiśniewska. O. Witkowicz. Opiekun był prof. Mariusz Szczygieł. W meczu finałowym chłopców nasi uczniowie zmierzyli się z drużyną Z.S im H. Kołłątaja w Zawierciu wygrywając 27-8 i uzyskali awans do Finału Mistrzostw Rejonu. Wystąpiliśmy w następującym składzie: K. Jagielak. K. Bednarz. J. Kłosowski. D. Michalski. I. Mastaj. M. Nieroda. J. Brodziński. J. Konieczny. M. Lewandowski. J. Lis. J. Bijak. K. Reszka. M. Trybalski Opiekun-M. Szczygieł. W Finale Piłki ręcznej dziewcząt uczennice naszej szkoły pokonały Z.S Ekonomicznych 14 - 7 występując w składzie - K. Artecka. W. Milka R. Kawczak. P. Sołtysik. M. Ziębińska. W. Pakulak. W. Cybulska. W. Śniadkowska. Z. Nowak. Z. Pala. E.Wiśniewska. O. Witkowicz. W Finale Piłki Ręcznej chłopców nasza drużyna pokonała uczniów z Łaz 20 - 12 tym samym uzyskując podobnie jak koleżanki awans do Mistrzostw Rejonu. Wystąpiliśmy w następującym składzie - K. Jagielak. K. Bednarz. J. Brodziński. K. Szczygieł. J. Bijak. J. Lis. M. Lewandowski. M. Trybalski. K. Reszka. I Mastaj. J. Dulewicz. Sz. Opydo. P. Bugajski. Ł. Bacior. Serdecznie gratulujemy !

W dniu 2 grudnia odbył się  w Gliwicach Finał Wojewódzkiej Licealiady w Unihokeju dziewcząt. Uczennice naszej szkoły wywalczyły III miejsce. Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie: Weronika Milka, Renata Kawczak, Klaudia Artecka, Paulina Sołtysik, Emilia Wiśniewska, Milena Ziębińska, Wiktoria Pakulak, Wiktoria Cybulska, Olga Witkowicz, Julia Świderska, Zuzanna Pala, Wiktoria Marczyk, Natalia Sałacińska. Opiekunowie - Beata Kozieł, Mariusz Szczygieł.

Galeria zdjęć

6 i 7 listopada 2019 r. odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Powiatu Zawierciańskiego Szkół Ponadpodstawowych w Badmintonie. W środę grali chłopcy, reprezentacja I LO w składzie: Franciszek Małysa, Mateusz Nieroda i Marcin Kucharek spisali się doskonale. Doszli do finału bez porażki i dopiero w ostatnim meczu ulegli uczniom z Pilicy. W czwartek dziewczęta w składzie: Magdalena Ciesielska, Zuzanna Słowik, Nicola Drobniak zaprezentowały się równie dobrze. Podobnie, jak ich starsi koledzy, uległy reprezentacji z Pilicy. Nasze dziewczęta przegrały tylko jeden, półfinałowy mecz i ostatecznie zajęły miejsce trzecie. Turniej przebiegł w bardzo przyjaznej atmosferze, a zespoły prezentowały wyrównany poziom. Medalistom serdecznie gratulujemy! Klasyfikacja medalowa przedstawia się następująco:

Chłopcy:

I miejsce – Z.S w Pilicy

II miejsce – I LO im. S. Żeromskiego

III miejsce – II LO im. H Malczewskiej

Dziewczęta:

I miejsce – II LO im . H Malczewskiej

II miejsce – Z.S w Pilicy

III miejsce – I LO im. S. Żeromskiego

AS

Galeria zdjęć

 

Śląski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Katowice oraz Prezes Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego w ubiegły poniedziałek zaprosili dyrekcję naszej szkoły oraz nauczycieli wychowania fizycznego na oficjalną Uroczystość Podsumowania Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół o "Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty" oraz Wojewódzką Inaugurację Roku Szkolnego 2019/2020. Impreza miała miejsce 28 października 2019 roku w Miejskim Domu Kultury "Szopienice – Giszowiec" w Katowicach. Pani Dyrektor Aneta Pantak, Pani Joanna Sierka oraz Renata Kowalczyk – Wyderka w imieniu szkolnych sportowców odebrały od Śląskiego Kuratora Oświaty pamiątkowy puchar i dyplom oraz sprzęt sportowy, które przyznane zostały za zajęcie piątego miejsca w kategorii dziewcząt. Delegacja naszej szkoły została zaproszona na tę uroczystość już po raz kolejny. W ostatnich latach uczniowie "Żeromskiego" klasyfikują się bardzo wysoko w rankingu sportowym naszego województwa. W ubiegłym roku dziewczęta zajęły miejsce piąte, a chłopcy ósme. Na uwagę zasługuje fakt, iż szkoły, które w tej rywalizacji osiągają najwyższe lokaty, w przeciwieństwie do naszego liceum, są szkołami sportowymi. Do rywalizacji wojewódzkiej zakwalifikowało się wśród dziewcząt 98, a wśród chłopców 111 szkół województwa śląskiego. Wszystkim sportowcom gratulujemy i dziękujemy za dostarczanie nam rokrocznie niezapomnianych przeżyć. Jesteśmy z Was dumni zarówno w chwilach Waszych sukcesów jak i porażek. Sportowa postawa i wola walki dowodzi siły Waszych charakterów za co z całego serca dziękujemy.

Dyrekcja i nauczyciele wychowania fizycznego

 

Galeria zdjęć

Uroczyste podsumowanie sportowego roku 2018/19 i współzawodnictwa szkół ponadpodstawowych powiatu zawierciańskiego o "Puchar Starosty" odbyło się 23 października 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Zawierciu. Najlepsze szkoły zostały uhonorowane pucharami oraz dyplomami, a nauczyciele wyróżnieniami za osiągnięcia w pracy zawodowej. Po raz kolejny sportowcy Żeromskiego nie mięli sobie równych i stanęli zarówno w kategorii dziewcząt jaki i chłopców na najwyższym stopniu podium. Klasyfikacja powiatowa w roku szkolnym 2018/2019 przedstawia się następująco:

Dziewczęta;

1. I LO im. St. Żeromskiego w Zawierciu

2. II LO im. H. Malczewskiej w Zawierciu

3. Z.S. Ekonomicznych w Zawierciu

4. Z.S. im. H. Kołłątaja w Zawierciu

5. Z.S. im. prof. R. Gostkowskiego w Łazach

6. Z.S. w Porębie

Chłopcy

1. I LO im. St. Żeromskiego w Zawierciu

2. Z.S. im. St. Staszica w Zawierciu

3. Z.S. im. X. Dunikowskiego w Zawierciu

4. Z.S. w Porębie 5. II LO im. H. Malczewskiej w Zawierciu

6. Z.S. Ekonomicznych w Zawierciu

..to jeszcze nie koniec dobrych wiadomości dotyczących ubiegłego, sportowego roku..., kolejne już wkrótce...o czym z przyjemnością donoszę ( jak zwykle, niebywale z Was dumna)

ASia

Galeria zdjęć

Uczniowie naszej szkoły Krzysztof Bednarz, Karol Jagielak, Jakub Lis, Jakub Bijak, Mateusz Lewandowski brali udział w dniu dzisiejszym w imprezie sportowej SKS on Tour - Programu SKS finansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Prowadzili jako instruktorzy zajęcia z piłki ręcznej dla dzieci.

Galeria zdjęć

W miniony piątek, 4 października 2019 r., na stadionie MOSiR w Rudzie Śląskiej odbyły się zawody lekkoatletyczne najlepszych drużyn województwa śląskiego szkół średnich. Nasi uczniowie reprezentowali nas zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców, i mięli okazję zmierzyć się z zawodnikami, którzy są najlepsi nie tylko na Śląsku, ale również w Polsce. Indywidualnie sportowcy z Żeroma najlepsze wyniki uzyskali w konkurencji pchnięcia kulą: Milena Ziębińska zajęła w klasyfikacji generalnej piąte miejsce, a Wiktor Bednarz miejsce szóste. Drużyna dziewcząt ostatecznie uplasowała się na miejscu XII, a chłopców XV. Naszym sportowcom dziękujemy i gratulujemy wspaniałej postawy oraz tego, że zawsze możemy na nich liczyć. Naszymi reprezentantkami w roku szkolnym 2019/2020 były: Artecka Klaudia, Gómułka Sara, Hajdas Roksana, Iłczyk Katarzyna, Jarzyńska Julia, Kadłubek Weronika, Kawczak Renata, Kołton Aleksandra, Kotela Kinga, Lenarcik Maja, Marczyk Wiktoria, Milka Weronika, Nowak Zofia, Paluch Nikola, Popczyk Maja, Półtrorak Paulina, Pucek Alicja, Sikora Olga, Skwarek Sandra, Ślęzak Kinga, Witkowicz Olga, Woźniak Julia, Ziębińska Milena. Skład drużyny chłopców to: Bednarz Bartosz, Bednarz Krzysztof, Bednarz Wiktor, Drabek Kacper, Kucharek Marcin, Jagielak Karol, Nieroda Mateusz, Dróżdź Dawid, Piwowarczyk Dawid, Lis Jakub, Dziechciarek Eryk, Wnuk Bartosz, Kubara Szymon, Gałecki Kacper, Kowalczyk Piotr, Szota Aleksander, Brodziński Jakub, Baran Kamil, Rogoń Adam. Zawody przebiegły pod czujnym okiem: Joanny Sierki, Renaty Kowalczyk – Wyderki i Mariusza Szczygła.

 AS

Galeria zdjęć

Po udanym występie (30.09) na zawodach powiatowych, nasze reprezentacje awansowały do 1/4 Finału wojewódzkiego, który odbył się dzisiaj w Żarkach. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy po raz kolejny pokazali swoją siłę, zdecydowanie pokonując rywali. Dzisiejsze zwycięstwo zapewnia nam udział w Finale wojewódzkim, który odbędzie się 16 października w Rudzie Śląskiej.

SKŁAD DRUŻYNY DZIEWCZĄT: Alicja Pucek, Olga Sikora, Milena Ziębińska, Kinga Kotela, Julia Jarzyńska, Aleksandra Kołton, Zofia Nowak, Sara Gómułka

SKŁAD DRUŻYNY CHŁOPCÓW: Szymon Kubara, Eryk Dziechciarek, Jakub Brodziński, Kacper Gałecki, Piotr Kowalczyk, Jakub Lis, Kamil Baran, Aleksander Szota

GRATULACJE !!!