Witamy na nowej stronie naszej szkoły. Dostępna jest tu też poprzednia wersja strony.

RODO - INFORMACJA O DANYCH OSOBOWYCH, KTÓRE NAM PODAŁEŚ.

Z dniem 1 września 2018 zostaje zmieniona nazwa liceum na

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego

ZEROMCHCECIEBIE3 previewCZYPOKOLENIA2

Nabór elektroniczny

20 czerwca w Katowicach odbyło się spotkanie Śląskiego Kuratora Oświaty, Pani Urszuli Bauer z laureatami olimpiad przedmiotowych i turniejów zawodowych w roku szkolnym 2017/2018.

W tym roku tytuł laureata olimpiady otrzymało 31 uczniów z województwa śląskiego, w tym uczeń naszej szkoły Paweł Kowalczyk, Laureat 42 Olimpiady Języka Angielskiego, który odebrał list gratulacyjny od Pani Kurator. Brawo Paweł!!!

opiekun J.P.

NASZA OFERTA KLAS NA ROK SZKOLNY 2018/2019 Zapoznajcie się z nią i wybierzcie swoja klasę!

Gimnazjalisto!

Jeśli wśród Twoich wybranych klas znajduje się grupa DWUJĘZYCZNA, pamiętaj:

składanie wniosków o przyjęcie do szkoły odbywa się

od 18 maja do 4 czerwca 2018 r.

Egzamin kompetencji językowych odbędzie się

07 czerwca 2018 r. o godz. 14.00 w I LO w Zawierciu.

Przypominamy, że sprawdzian kompetencji językowych z języka angielskiego w I LO odbędzie się 07.06.2018 r. (czwartek) o godzinie 14.00. Kandydaci proszeni są o przybycie na godzinę 13.30 (III piętro). Prosimy o zabranie ze sobą legitymacji szkolnej!

Informujemy, że kandydaci posiadający tytuł laureata lub finalisty olimpiady przedmiotowej oraz laureata konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim z języka angielskiego są zwolnieni ze sprawdzianu kompetencji językowych.

Do zobaczenia!!!

Dla Gimnazjalistów!

UWAGA!!!

Termin składania wniosków o przyjecie do klasy dwujęzycznej upływa 4 czerwca 2018 r.

Wniosek należy złożyć w sekretariacie szkoły.

Obudzeni i zjednoczeni na wiosnę niczym chłopi i inteligenci, uczniowie klasy 2A zainspirowani sceną finałową "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego postanowili odtworzyć słynny chocholi taniec. Nie zabrakło również Chochoła, którego wykonała jedna z uczennic. Pani profesor Iwona Borecka nie kryła swojego zaskoczenia i pogratulowała klasie genialnego pomysłu i artystycznej duszy. W końcu przy 8 godzinach polskiego tygodniowo, lekcja powinna być przyjemnością.

13 kwietnia ( piątek) okazał się szczęśliwy dla chłopaków biorących udział w finale IX Ogólnopolskiego Konkursu " Z energetyką w przyszłość". Łukasz Dróżdż i Dawid Woś zajęli II miejsce w konkursie, który odbył się w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Otrzymali dyplomy i nagrody z rąk europosła Jerzego Buzka, pod patronatem którego odbywał się powyższy konkurs.

E. Bigajczyk - Budak

11.04 2018 r. W Starostwie Powiatowym w Zawierciu odbył się kolejny już etap powiatowy Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Miło nam poinformować, że Dominik Bzdęga uczeń kl. IIIc zajął w nim III miejsce. Opiekunami były Panie profesor: Urszula Ogurek i Agnieszka Łączkowska. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na maturze!!!

Współpraca z Akademią im. J. Długosza w Częstochowie – Wydziałem Filologii Polskiej trwa od kilku już lat. Tym razem gościliśmy Panią Profesor Dorotę Suską, która jest pracownikiem Zakładu Języka Polskiego Akademii im. J. Długosza w Częstochowie. Jak sądzę, wszyscy byliśmy świadkami niezwykłego wydarzenia. Okazało się, że o języku polskim można mówić w sposób ciekawy i zajmujący. Spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie kilku klas, dotyczyło najnowszych tendencji we współczesnej polszczyźnie. Wykład, który bardziej był rozmową z młodzieżą niż monologiem wygłoszonym przez wykładowcę, dotyczył języka młodzieży, zagadnień kultury wypowiedzi, języka w internecie i etyki słowa. Mogliśmy obejrzeć także prezentacje przygotowane przez uczennice klasy II b: Natalię Wątor, Karolinę Zbroińską i Weronikę Zając. Prezentację przedstawiła Arleta Leska. O zainteresowaniu tematem niech świadczy fakt, że Pani Profesor po skończonych zajęciach otrzymała spontaniczne brawa, a pytaniom dotyczącym poprawności języka nie było końca. Kultura słowa, zagadnienia dotyczące cyberprzemocy dotyczą każdego z nas.
Wszystkim uczestnikom spotkania dziękujemy.
A. S.

Paweł Kowalczyk z klasy II a został Laureatem 42 Olimpiady Języka Angielskiego. Tym samym znalazł się w gronie dwudziestu trzech najlepiej władających językiem angielskim uczniów z całej Polski. Bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie, wyrazy sympatii i trzymanie kciuków.
Opiekun J.P.