Otrzymaliśmy wyniki KANGURA MATEMATYCZNEGO 2020, który w tym roku odbył się on-line. Wyróżnienia otrzymały następujące uczennice:

Katarzyna Kowalska 1c (Kategoria JUNIOR)

Zuzanna Słowik 1f (Kategoria JUNIOR)

Kinga Kotela 1f (Kategoria JUNIOR)

Aleksandra Kołton 1g (Kategoria JUNIOR)

Gratulujemy wyników !

Nauczyciele matematyki

Kolejna inspiracja z zajęć zdalnych z WOKu, które prowadzi Pani prof. Maja Janus. Klasy Ia oraz Ib przedstawiają Wam kolejne artystyczne prace. Wśród nich znajdziecie również fotografie naszej artystycznej duszy - Majki Janus

Dotyczy zamiaru przystąpienia do części ustnej egzaminu maturalnego z danego przedmiotu

II część projektu „Żywe obrazy - jak przybliżyć sztukę malarską współczesnemu uczniowi?” realizowany przez Ib.. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Oto efekty zajęć z WOK- u, które są prowadzone w formie zdalnego nauczania przez prof. Maję Janus.  Klasa I B realizuje projekt „Żywe obrazy - jak przybliżyć sztukę malarską współczesnemu uczniowi?”. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zakończył się XII Szkolny Konkurs Języka Angielskiego "BESTONE". Wyjątkowo w tym roku, bo po tylko trzech etapach konkursu, wyłoniliśmy zwycięzców. Oto oni:

1 miejsce - zajął Przemysław Matera z klasy III C

2 miejsce – Weronika Sikora z klasy II A2

3 miejsce – Krzysztof Hoszowski z klasy III C

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Drodzy rodzice, uczniowie!

Dyrekcja Szkoły informuje, iż wszyscy uczniowie, którzy wyrażą chęć, mogą wziąć udział w próbnym egzaminie maturalnym w terminie od 2 do 8 kwietnia br. Uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub OKE rozwiązują zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie. Zapisują swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę formie tzn. w pliku w edytorze tekstów oraz mogą przesłać swoje prace do nauczycieli w ustalony sposób (informacji udzielają nauczyciele).

Przydatne linki:

Dnia 11 marca 2020 roku w  Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” im. Adama Mickiewicza w Zawierciu odbył się, tzw. „rzutem na taśmę” (jak wiemy, ze względu na zaistniałą sytuację, 12 marca MOK został czasowo zamknięty) 65. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół średnich i osób dorosłych. Jest to niezwykle prestiżowe przedsięwzięcie, cieszące się długoletnią tradycją i dużym zainteresowaniem w całym kraju. Spieszymy donieść, że uczestniczący w nim reprezentanci naszej szkoły zostali laureatami i będą walczyć o dalsze nagrody i wyróżnienia w kolejnych eliminacjach, które odbędą się w Częstochowie. Niestety musimy poczekać na wyznaczenie kolejnego terminu…

Laureatką w kategorii – TURNIEJ RECYTATORSKI została Antonina Biały z klasy I E.

Laureatem w kategorii – POEZJA ŚPIEWANA został Bernard Stawarz z klasy II A 1

Antonina zaprezentowała fragment „Ludzi bezdomnych”  Stefana Żeromskiego oraz wiersz Tadeusza Różewicza pt. „Unde malum”, który poniżej  zamieszczamy i zapraszamy do lektury.

W dniach 9-13 marca w naszej szkole obchodzimy Tydzień Nauk Ścisłych.
Dziś tj.10 marca został rozegrany turniej „1 z 10”. Przedstawiciele wszystkich klas pierwszych rywalizowali ze sobą odpowiadając na pytania z zakresu: matematyki, fizyki, chemii, biologii i informatyki. Klasą zwycięską została klasa ID (biol-chem), a nagrodą jest możliwość zgłoszenia przez klasę nieprzygotowania w wybranym dniu z każdego przedmiotu ścisłego. Uczestnicy drużyn otrzymali także słodki poczęstunek. Gratulujemy wygranym.