Z dość znacznym opóźnieniem, za co organizatorzy przepraszają, konkurs poświęcony znajomości poezji międzynarodowej  został rozstrzygnięty. W konkursie wzięło udział dziesięcioro uczestników, a raczej uczestniczek z klas humanistycznych I LO (klasa IIa i I a1). Pytania dotyczyły znajomości poezji wszystkich epok literackich. Chyba nie były bardzo proste, ponieważ żadna z uczestniczek nie rozwiązała testu w 100%.
Najlepszy wynik osiągnęła Kamila Gajecka z klasy IIa, drugie miejsce (z taką samą ilością punktów) uzyskały: Julia Skwarek oraz Monika Król (obie z klasy IIa).
 Wszystkim uczestniczkom gratulujemy.
 A.S.

W tym roku odbyła się trzecia edycja Konkursu o Złoty Indeks Politechniki Śląskiej. W konkursie tym wziął udział uczeń klasy III c Dawid Woś. Jest on jedną z 32 osób, którym udało się zdobyć Złoty Indeks, czyli możliwość wyboru dowolnego kierunku studiów na Politechnice Śląskiej.

Konkurs był dwuetapowy. W I etapie należało rozwiązać przygotowany zestaw zadań z wybranej dziedziny (chemia, fizyka, informatyka, matematyka). Dawid rozwiązywał zadania z matematyki. Następnie uczestnicy umieszczali odpowiedzi na Zdalnej Platformie Edukacji Politechniki Śląskiej. II etap konkursu odbył się 1 marca 2019 r. na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Na rozwiązanie zestawu zadań uczniowie mieli 120 minut.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 1 kwietnia 2019r. Na uroczystości byli obecni rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk oraz prorektor ds. studenckich prof. Tomasz Trawiński. Oprócz najważniejszej nagrody, czyli Złotego Indeksu Dawid dostał nagrody rzeczowe, które były miłym zaskoczeniem.

Jeszcze raz GRATULUJEMY Dawidowi i życzymy dalszych sukcesów!!!

I. P.

We wtorek 2 kwietnia 2019 r. trzech uczniów naszej szkoły: Weronika Jakubus, Konrad Czapla i Tymoteusz Januszek pod opieką ks. Adama Młynarczyka wzięło udział w finale III Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Kanonicznego. Konkurs został zorganizowany przez studencko - doktoranckie koło naukowe Regula Iuris przy Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Nasi uczniowie zmagali się z pytaniami dotyczącymi sakramentów: chrztu i bierzmowania. W finale brało udział ponad 140 uczniów z całej Polski. Żeromiacy wykazali się dużą wiedzą, docierając aż do finału konkursu. Otrzymali dyplomy i nagrody kiążkowe. Serdecznie gratulujemy!!!

Więcej zdjęć pod adresem: https://lipnestudio.pl/konkurs-prawa-kanonicznego/

„Szkolny Konkursu Matematyczny” w roku szkolnym 2018/2019 w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Zawierciu został zakończony. Zwyciężyli: Alicja Pucek – klasa I c, Błażej Roch – klasa II c, Marcin Malejky – klasa III c. Pierwszy etap konkursu odbył się 13 grudnia 2018r.. Zgłoszonych było 40 osób z klas I – III, zarówno z klas z rozszerzoną matematyką, jak i z matematyką realizowaną tylko na poziomie podstawowym. Konkurs odbył się w czterech kategoriach grupowych. Do finału dostały się 22 osoby. Finał odbył się 28.02.2019r. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

nauczyciele matematyki I LO w Zawierciu

Konkurs matematyczny KANGUR odbędzie się

21 marca o godzinie 8:50 w sali 56

Zapraszamy i życzymy powodzenia !!!

Drugi etap Szkolnego Konkursu Języka Polskiego miał miejsce 6 marca 2019. Brało w nim udział ośmioro uczestników, laureatów pierwszego etapu. Zadania wymagały od piszących sprawności językowej, znajomości gramatyki j.polskiego oraz zasad etyki językowej. O tym, że polecenia nie należały do najprostszych, świadczy fakt, że nikt nie rozwiązał zadań konkursowych w stu procentach poprawnie. Najbliższa tego wyniku była Natalia Gajek z klasy II a, drugim wynikiem poszczycić się może Konrad Domagała z klasy I a2. Wszystkim uczestnikom finałowych rozgrywek gratulujemy!

Nauczyciele j.polskiego w I LO

Uczniowie klasy 3 C zostali Laureatami 41 Turnieju Drużynowego o Puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży z Fizyki. Dawid Woś, Marcin Malejky oraz Igor Giziński brali udział w finale turnieju który odbył się 7 marca w Palacu Młodzieży . Dawid Woś został wyróżniony w kategorii Zadania.

Uczniowie klasy III d: Konrad Czapla, Łukasz Karoń, Mateusz Szcześniak i Szymon Pierzchała reprezentowali naszą szkołę w konkursach chemicznych. W poniedziałek 04.03. 2019r. wzięli udział w I etapie XIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU CHEMICZNEGO organizowanego przez Instytut Chemii na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Współorganizatorem Konkursu był Oddział Katowicki Polskiego Towarzystwa Chemicznego. 09. 03. 2019r. nasi reprezentanci rozwiązywali zadania w I etapie XXVII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU CHEMICZNEGO POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ w Gliwicach. Przed częścią pisemną konkursu uczestnicy wysłuchali wykładów popularnonaukowych - „ Molekuły w ultrazimnym świecie" i „CO 2 każdy chemik wiedzieć powinien”. Czekamy na wyniki.

W etapie pierwszym wzięło udział 21 uczniów I LO. Do etapu drugiego zakwalifikowały się następujące osoby:

1. Anna Kolimaga - klasa 1b
2. Marta Wojciechowska - klasa 3a
3. Robert Tomasik - klasa 3c
4. Zuzanna Szczepańczyk - 1c
5. Klaudia Kieras - klasa 1b
6. Bartłomiej Rozlał - klasa 1c
7. Michał Skalski - klasa 1b
8. Franciszek Małysa - klasa 1d
9. Bernard Stawarz - klasa 1a1
10. Tymoteusz Januszek - klasa 1c
11. Bartosz Jączyk - klasa 1c

Gratulujemy wszystkim uczestnikom. O terminie kolejnego etapu poinformujemy w najbliższym czasie.
D.M. M.S.