„Szkolny Konkursu Matematyczny” w roku szkolnym 2018/2019 w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Zawierciu został zakończony. Zwyciężyli: Alicja Pucek – klasa I c, Błażej Roch – klasa II c, Marcin Malejky – klasa III c. Pierwszy etap konkursu odbył się 13 grudnia 2018r.. Zgłoszonych było 40 osób z klas I – III, zarówno z klas z rozszerzoną matematyką, jak i z matematyką realizowaną tylko na poziomie podstawowym. Konkurs odbył się w czterech kategoriach grupowych. Do finału dostały się 22 osoby. Finał odbył się 28.02.2019r. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

nauczyciele matematyki I LO w Zawierciu

Konkurs matematyczny KANGUR odbędzie się

21 marca o godzinie 8:50 w sali 56

Zapraszamy i życzymy powodzenia !!!

Drugi etap Szkolnego Konkursu Języka Polskiego miał miejsce 6 marca 2019. Brało w nim udział ośmioro uczestników, laureatów pierwszego etapu. Zadania wymagały od piszących sprawności językowej, znajomości gramatyki j.polskiego oraz zasad etyki językowej. O tym, że polecenia nie należały do najprostszych, świadczy fakt, że nikt nie rozwiązał zadań konkursowych w stu procentach poprawnie. Najbliższa tego wyniku była Natalia Gajek z klasy II a, drugim wynikiem poszczycić się może Konrad Domagała z klasy I a2. Wszystkim uczestnikom finałowych rozgrywek gratulujemy!

Nauczyciele j.polskiego w I LO

Uczniowie klasy 3 C zostali Laureatami 41 Turnieju Drużynowego o Puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży z Fizyki. Dawid Woś, Marcin Malejky oraz Igor Giziński brali udział w finale turnieju który odbył się 7 marca w Palacu Młodzieży . Dawid Woś został wyróżniony w kategorii Zadania.

Uczniowie klasy III d: Konrad Czapla, Łukasz Karoń, Mateusz Szcześniak i Szymon Pierzchała reprezentowali naszą szkołę w konkursach chemicznych. W poniedziałek 04.03. 2019r. wzięli udział w I etapie XIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU CHEMICZNEGO organizowanego przez Instytut Chemii na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Współorganizatorem Konkursu był Oddział Katowicki Polskiego Towarzystwa Chemicznego. 09. 03. 2019r. nasi reprezentanci rozwiązywali zadania w I etapie XXVII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU CHEMICZNEGO POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ w Gliwicach. Przed częścią pisemną konkursu uczestnicy wysłuchali wykładów popularnonaukowych - „ Molekuły w ultrazimnym świecie" i „CO 2 każdy chemik wiedzieć powinien”. Czekamy na wyniki.

W etapie pierwszym wzięło udział 21 uczniów I LO. Do etapu drugiego zakwalifikowały się następujące osoby:

1. Anna Kolimaga - klasa 1b
2. Marta Wojciechowska - klasa 3a
3. Robert Tomasik - klasa 3c
4. Zuzanna Szczepańczyk - 1c
5. Klaudia Kieras - klasa 1b
6. Bartłomiej Rozlał - klasa 1c
7. Michał Skalski - klasa 1b
8. Franciszek Małysa - klasa 1d
9. Bernard Stawarz - klasa 1a1
10. Tymoteusz Januszek - klasa 1c
11. Bartosz Jączyk - klasa 1c

Gratulujemy wszystkim uczestnikom. O terminie kolejnego etapu poinformujemy w najbliższym czasie.
D.M. M.S.

05.03.2019 odbędzie się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX. Zgłoszonych wcześniej uczniów zapraszam o godz.8.00 do sali 81.

Opiekun Joanna Pencak

W pierwszym etapie Szkolnego Konkursu Polonistycznego uczestniczyło 18 uczniów, reprezentantów klas pierwszych i drugich I LO. Do drugiego etapu konkursu, który odbędzie się na 6 marca 2019 o godzinie 10.45 w sali 62, zakwalifikowały się następujące osoby:
1. Konrad Domagała - klasa1a2
2.Natalia Gajek - klasa IIa
3. Julia Domagała - Klasa I b
4. Martyna Szewczyk - klasa II b
5. Patrycja Szymusik- klasa I d
6.Aleksandra Krupa - klasa 1a2
7. Alicja Pietrzak- klasa 1a1
8. Anna Kolimaga- klasa I b
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, szczegółowe informacje dotyczące wyników konkursu można uzyskać w sali  62, trzymamy kciuki za osoby, które zakwalifikowały się do drugiego etapu.

organizatorzy nauczyciele j.polskiego