Witamy na nowej stronie naszej szkoły. Dostępna jest tu też poprzednia wersja strony.logo Razem na swieta-1

RODO - INFORMACJA O DANYCH OSOBOWYCH, KTÓRE NAM PODAŁEŚ.

Z dniem 1 września 2018 zostaje zmieniona nazwa liceum na

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich klas I LO. Obejmuje zagadnienia dotyczące poprawności językowej, kultury języka, różnorodnych odmian stylistycznych polszczyzny. Uczniowie zobowiązani są do zgłoszenia chęci udziału w Konkursie u uczącego ich nauczyciela j. polskiego do 18.01.2019 r. Zawody I stopnia odbędą się w 1 tygodniu lutego w sali 62. Regulamin Konkursu zamieszczony jest w załączniku.

Regulamin konkursu

Uczeń klasy IIIc Dawid Woś rozwiązywał zadania części teoretycznej zawodów okręgowych LXVIII Olimpiady Fizycznej na Uniwersytecie im. Jana Długosza w Częstochowie. Wyniki poznamy w najbliższym czasie. Kibicujemy Dawidowi!

10 stycznia 2019 r. uczniowie klasy IIIc: Dawid Woś, Igor Giziński i Marcin Malejky brali udział w etapie modelu naukowego Turnieju Fizycznego w Katowicach. Chłopcy stworzyli mini transformator Tesli i prezentowali jego działanie. Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki!

W tegorocznym Ogólnopolskim Rankingu Liceów „Perspektywy 2019” nasza szkoła zajęła wysokie 57 miejsce w naszym województwie i została nagrodzona odznaką „Srebrnej Szkoły 2019”. Całkiem niezły wynik, prawda? Gratulujemy całej społeczności szkolnej tak wysokich lokat, zachęcamy do wytrwałej pracy oraz życzymy wielu sukcesów.

Miło nam poinformować, iż uczniowie klasy III c Marcin Malejky i Dawid Woś przeszli do drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”. Chłopcy realizowali etap pierwszy w zakresie dwóch przedmiotów: matematyki oraz informatyki. Kolejny etap już początkiem lutego. Trzymamy mocno kciuki !!!!

13 grudnia 2018r. odbył się pierwszy etap „Szkolnego Konkursu Matematycznego”. Do konkursu zgłosiło się 40 osób z klas I – III, zarówno z klas z rozszerzoną matematyką jak i z matematyką realizowaną tylko na poziomie podstawowym. Konkurs odbył się w czterech kategoriach grupowych. Drugi etap już w lutym. Wszystkim życzymy wysokich wyników!!!

Nauczyciele matematyki

Chwalimy się!!! Nasz kolega uczeń klasy 2c Łukasz Bacior otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2017/2018 dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uroczystość wręczenia stypendium odbyła się 12 grudnia 2018 w auli II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater Sosnowcu. Łukasz ukończył klasę I ze średnią ocen 5.69. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

27 listopada 2018r klasa III D uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej. Uczniowie wzięli udział w zajęciach w laboratorium chemicznym pod kierunkiem dr inż. K. Jagielskiej-Wiaderek. Wykonywali samodzielnie doświadczenia chemiczne, których celem było zapoznanie się z zagadnieniami z zakresu chemii ogólnej – reakcje jonowe oraz chemii nieorganicznej –synteza związków nieorganicznych.
Po zajęciach praktycznych uczniowie zapoznali się z oferta edukacyjną Wydziału i kierunków znajdujących się na politechnice. Mieli okazję zobaczyć pokaz doświadczeń z fizyki, laboratorium optometrii - współczesna diagnostyka okulistyczna i optometryczna oraz inne pracownie laboratoryjne.
R. Wizor

24.11.2018r. odbył się finał XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Haliny Snopkiewicz, która urodziła się w Zawierciu, a znana jest jak autorka powieści dla młodzieży. Celem konkursu było popularyzowanie współczesnej poezji i prozy, wspieranie twórców z dorobkiem literackim i młodych talentów. Honorowy patronat nad konkursem objął prezydent Zawiercia – Pan Łukasz Konarski. Prace oceniało jury w składzie: Bogdan Dworak – pisarz, regionalista, Marek Baczewski – poeta, krytyk literacki, Olgierd Dziechciarz- redaktor naczelny kwartalnika literacko – artystycznego „Afront”. W kategorii poezji i prozy wpłynęło ponad 400 prac i, jak samo jury podkreślało, wybór był bardzo trudny. W kategorii - poezja wyróżnione zostały: Marta Wojciechowska IIIa, Natalia Mańka IIId. W kategorii - proza wyróżnieni zostali: Robert Tomasik IIIc,  Anna Kolimaga Ia1, Magdalena Chudek IId, Magda Tasak IIId, Oliwier Molenda Ia2. Wszystkim Gratulujemy!!!

Link do artykułu