Witamy na nowej stronie naszej szkoły. Dostępna jest tu też poprzednia wersja strony

RODO - INFORMACJA O DANYCH OSOBOWYCH, KTÓRE NAM PODAŁEŚ

Podręczniki

Uczennice klas 2-  Kinga Kotela, Wiktora Król z klasy 2f oraz Alicja Matysik z klasy 2h zakwalifikowały się do wojewódzkiego etapu olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Opiekunem Kingi i Wiktorii jest pani Marta Skrzypiciel natomiast Alicji pani Sylwia Nowicka.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za wyniki w kolejnym etapie.

Wyniki II etapu Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego BESTONE
1. Weronika Sikora 3A2, Natalia Turlej 3A2.
2. Tymoteusz Januszek 3C
3. Kacper Bazyl 1C
4. Maja Brzezińska 2E
5. Gabriela Nowak 3A2
6. Alicja Lubasińska 3A2, Julia Pilis 2D
7. Olga Sikora 3D, Natalia Bugaj 1A, Barbara Skręt 1B
8. Zuzanna Maciejewska 2D, Zofia Bąba 2F
9. Bruno Fugas 2E
10. Mateusz Paciuch 3A1
11. Bartosz Sochacki 2E
12. Kacper Pacia 1B
13. Kacper Szelong 2H
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Przed nami jeszcze dwa etapy konkursu. Po feriach odbędzie się etap III, który sprawdzi umiejętność rozumienia tekstu przeczytanego i wysłuchanego.
Proszę pamiętać, że w kwietniu liczba punktów z każdego etapu zostanie zliczona i dopiero wtedy wyłonieni zostaną zwycięzcy BESTONE:)

Komunikat MEN dotyczący MATURY 2021. Prosimy trzecioklasistów o zapoznanie się z tym materiałem.

MATURA 2021

Miło nam poinformować iż uczennica klasy 3B Anna Kolimaga uzyskała bardzo wysoki wynik tj. 95 % w I etapie XLVII Olimpiady Geograficznej, a tym samych zakwalifikowała się do zawodów II stopnia Olimpiady. Wynik z I etapu został ogłoszony prze Komisję Okręgową Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie.

Opiekun: Małgorzata Dziwińska

Za tydzień, 8 grudnia, o godzinie 15.00, odbędzie się drugi etap Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego BESTONE. Wszyscy uczniowie zakwalifikowani do tego etapu proszeni są o logowanie się za pomocą kodu na platformę G-Suite (Classroom). W drugim etapie konkursu sprawdzana będzie znajomość struktur leksykalno-gramatycznych.
Życzymy powodzenia!

W tegorocznych eliminacjach wzięło udział 96 uczniów. Po sprawdzeniu wyników wyłoniono najlepszych, którzy zostali zakwalifikowani do kolejnych etapów konkursu:

1. Gabrysia Nowak III a2, Kacper Bazyl Ic, Olga Sikora, kl. III d

2. Oliwier Molenda III a2

3. Weronika Sikora III a2, Bruno Fugas II e

4. Barbara Skręt I b

5. Barbara Otrębska Ic, Julia Pilis IId

6. Natalia Bugaj I a, Natalia Turlej III a2

7. Alicja Lubasińska III a2, Tymoteusz Januszek III c, Bartosz Sochacki II e, Maja Brzezińska IIe, Kacper Pacia kl. I b, Kacper Szelong II h

8. Eryk Sobota I c, Mateusz Paciuch III a1, Piotr Burdziński III c, Zofia Bąba II f, Zuzanna Maciejewska II d. Uczniowie są wymienieni kolejno począwszy od najwyższego wyniku.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w drugim etapie. Tym razem testowana będzie umiejętność rozpoznawania i stosowania struktur leksykalno-gramatycznych. Wkrótce poinformujemy uczestników o formie i terminie II etapu. Wszystkie procentowe wyniki z kolejnych etapów będą sumowane dla poszczególnych uczestników, a to ich suma zadecyduje o tym kto weźmie udział w finale.

Powodzenia.

AG

W piątek 25 września 2020 r. w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” odbyło się spotkanie z dr n. hum. Marcinem Janeczkiem. Klasa I A wzięła udział w wykładzie dotyczącym sytuacji politycznej i gospodarczej naszego kraju bezpośrednio przed i w momencie wybuchu II wojny światowej. Na wstępie Pan Doktor w ciekawy i przystępny sposób mówił, jakie zagrożenia niesie ze sobą wojna. Następnie wytłumaczył, dlaczego II wojna światowa zaczęła się w Polsce i z jakimi problemami musieli się zmierzyć Polacy. Wykład był niezwykle interesujący i umożliwił uczniom poszerzenie swojej wiedzy o historii XX wieku. Z pewnością zmotywuje również do wzięcia udziału w kolejnych spotkaniach z historią.
P.S.

Uwaga!!!

Z okazji Europejskiego Dnia Języków ogłaszamy konkurs: „Języki... nie takie obce” Celem konkursu jest promowanie nauki języków obcych.

Przygotuj w domu wypowiedź w języku polskim (od 10 do 100 słów) na temat związany z nauką języków obcych np. sposobami uczenia się, efektami tej nauki, umiejętnościami lub korzyściami jakie daje nauka języków itd. Wybierz literacką formę wyrazu, która najbardziej Ci odpowiada: wiersz rymowany, wiersz biały, krótki esej, aforyzm wymyślony przez Ciebie itd. Pamiętaj, nie narzucamy Ci formy wypowiedzi, musisz jednak odnieść się do tematu.W konkursie mogą wziąć udział tylko uczniowie naszej szkoły. Pracę podpisz pseudonimem. Podaj również imię, nazwisko i klasę.Swoją wypowiedź prześlij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 30 września 2020 r.Komisja konkursowa wybierze najlepsze prace, a ich autorzy/autorki otrzymają nagrody.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące konkursu napisz na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Organizatorzy konkursu:
Nauczyciele języków obcych w I LO

OGŁOSZENIE
Dyrekcja ZSO informuje absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu rocznika 2019/2020, iż dnia 11 sierpnia 2020r. w godz. 11.00 - 13.00 w salach 62, 65, 67, 87 wychowawcy klas rozpoczną wydawanie świadectw dojrzałości.
Od godz. 13.00 do godz.14.00 w tym dniu świadectwa dojrzałości będzie można odebrać w sekretariacie.
Świadectwa nieodebrane w dniu 11 sierpnia 2020r. zostaną przekazane do odebrania w sekretariacie szkoły.
Warunkiem odbioru świadectwa jest okazanie dokumentu tożsamości (dokument ze zdjęciem).
Odbioru świadectwa dojrzałości dokonuje absolwent lub osoba przez niego pisemnie upoważniona. W trosce o bezpieczeństwo uczniów oraz pracowników szkoły absolwent ma obowiązek zasłonięcia ust i nosa, posiadać rękawiczki ochronne oraz własny długopis.